PARP uruchamia konkurs z największą w 2016 roku pulą środków dla przedsiębiorców

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości rozpoczęła dziś przyjmowanie wniosków o wsparcie w ramach konkursu „Badania na rynek”, którego celem jest wzmocnienie konkurencyjności i innowacyjności przedsiębiorstw poprzez wdrażanie wyników prac badawczo-rozwojowych. Działanie skierowane jest do przedsiębiorców realizujących du-że projekty, a maksymalna kwota dofinansowania wynosi 20 milionów zł. Badania na rynek to konkurs z największą pulą środków przeznaczonych na wsparcie dla przedsiębiorców wśród wszystkich działań PARP w 2016 roku. Nabór wniosków potrwa do 31 sierpnia.

Dofinansowanie, które przedsiębiorcy otrzymają w ramach konkursu, zostanie wykorzystane na wydatki inwestycyjne (np. zakup nieruchomości, roboty budowlane), usługi doradcze lub eksperymentalne prace rozwojowe. Maksymalna wartość dofinansowania wynosi 20 mln zł (w tym: na eksperymentalne prace rozwojowe: 450 000 zł oraz na usługi doradcze: 500 000 zł). Całkowita kwota przeznaczona na dofinansowanie projektów w tegorocznej edycji konkursu wynosi 1 mld złotych.

Oferta skierowana jest do mikro, małych i średnich firm, które osiągnęły przychody ze sprzedaży nie mniejsze niż 1 mln złotych przynajmniej w jednym zamkniętym roku obrotowym w okresie ostatnich 3 lat.
Konkurs jest prowadzony w ramach Poddziałania 3.2.1 „Badania na rynek”, które jest finansowane ze środków Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój na lata 2014-2020.

Szczegółowe informacje na temat naboru wniosków, regulamin konkursu i niezbędne wzory dokumentów dostępne są na stronie www.poir.parp.gov.pl. Dodatkowe informacje można uzyskać pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

 

id: 48944