2008 - II kwartał

W związku z rozpoczętą XII edycją Konkursu „Polski Produkt Przyszłości", Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości pragnie poinformować o wspólnej inicjatywie podjętej z Ministerstwem Gospodarki.
W ramach ogłoszonego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości naboru wniosków (od dnia 12 maja do 31 lipca 2008 r.) do Działania 4.4. „Nowe inwestycje o wysokim potencjale innowacyjnym” w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, uprzejmie informujemy, że jednym z kryteriów merytorycznych jest posiadanie doświadczenia w opracowywaniu koncepcji produktów uznanych za innowacyjne, czego rekomendacją jest uzyskanie przez Wnioskodawcę nagrody głównej, bądź wyróżnienia w Konkursie Polski Produkt Przyszłości
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości serdecznie zaprasza w dniu 24 czerwca 2008 r. na spotkanie informacyjne "Klastry: od lokalnego pomysłu do krajowego sukcesu" oraz w dniu 9 lipca 2008 na konferencję:"Klastry: lokalna droga do krajowego wzrostu konkurencyjności i innowacyjności"
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości
ma przyjemność zaprosić do wzięcia udziału w konferencji
„Europejski Fundusz Społeczny – warto inwestować w człowieka”.

 

23 czerwca br. Departament Zarządzania Europejskim Funduszem Społecznym przy Ministerstwie Rozwoju Regionalnego organizuje ogólnopolską konferencję pt. „Europejski Fundusz Społeczny – warto inwestować w człowieka”.

Konferencja poświęcona będzie omówieniu postępów we wdrażaniu programów współfinansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego. Będzie także okazją do wręczenia statuetek laureatom konkursu „Dobre praktyki EFS 2008”.

Uczestnicy konferencji będą mogli odwiedzić 20 stoisk wystawienniczych, na których zaprezentują swoje osiągnięcia i ofertę poszczególne instytucje uczestniczące we wdrażaniu Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki oraz partnerzy konkursu „Dobre Praktyki EFS 2008”.

Wszystkie osoby zainteresowane wzięciem udziału w konferencji prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego i zapoznania się ze szczegółowym programem na stronie internetowej www.konferencja-efs.pl/2008/

Termin przesyłania zgłoszeń mija 16 czerwca 2008 roku.

 

Nabór chętnych do uczestnictwa w seminarium "7 Program ramowy na rzecz badań i rozwoju technologicznego - możliwości dla MSP " w dniu 30 czerwca br. został zakończony.
Zapraszamy Państwa do udziału w bezpłatnej konferencji "Dotacje unijne na badania i rozwój oraz inwestycje - skuteczne przygotowanie do nowych konkursów", która odbędzie się 19 czerwca 2008 r. w siedzibie firmy Deloitte w Warszawie przy ulicy Pięknej 18 w godzinach od 10:00 do 15:00. Eksperci Deloitte i PARP omówią możliwości i procedury dotyczące projektów badawczo - rozwojowych, związanych z wzornictwem przemysłowym oraz projektów inwestycyjnych (zasady i procedury, praktyka w opracowywaniu dokumentacji, kluczowe czynniki sukcesu).
24 czerwca br. ECM S.A. i Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości organizują bezpłatną konferencję i panel dyskusyjny pt. „Refundacja kosztów wejścia na rynek NewConnect w ramach dotacji UE, Innowacyjna Gospodarka - Działanie 3.3” Konferencja połączona z panelem dyskusyjnym przybliży uczestnikom teoretyczne i praktyczne możliwości uzyskania dofinansowania na pozyskanie inwestora zewnętrznego.
Szczegóły i zapisy na stronie