31 grudnia 2008
Uprzejmie informujemy, że dzień 02 stycznia 2009 r. dla Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości jest dniem wolnym od pracy.
23 grudnia 2008

nowa strona internetowa dla szukających dotacji na pomysł usług w sieci

Przykłady przedsięwzięć, które się powiodły dzięki dofinansowaniu ze środków UE, wskazówki, jak napisać biznes plan, dziesięć kroków do samodzielnego złożenia wniosku o dotację i sześć najczęstszych błędów przy jego składaniu oraz wiele cennych rad, jak rozwijać i promować swój pomysł na e-usługi i elektroniczne działania B2B – te wszystkie informacje znajdują się na nowej stronie internetowej www.web.gov.pl, którą uruchomiła Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. 

więcej

23 grudnia 2008
   
18 grudnia 2008
 
 
 
  Zaproszenie

 

Płocki Park Przemysłowo-Technologiczny S.A. ma przyjemność zaprosić Państwa do udziału w Konferencji pt: Zarządzanie Innowacją i Kreatywnością - Aspekty  HR w Projektach Innowacyjnych, Szkolenia CE w 2009 roku, organizowanych w dniu 7 stycznia 2009r., w Hotelu IBIS Warszawa Centrum, Al. Solidarności 165.

Przedsięwzięcie ma na celu umożliwienie wymiany doświadczeń pomiędzy sferą nauki i przedsiębiorstw, w szczególności z zakresu innowacji i wdrożeń. Oprócz zagadnień z dziedziny zarządzania innowacjami i kreatywnością zostanie także zaprezentowana tematyka realizowanych szkoleń przez Centrum Edukacji GRUPA ORLEN w 2009 roku.

Zakres Tematyczny Konferencji

Specjalne bloki tematyczne

  • Zarządzanie innowacją i kreatywnością (zwiększanie możliwości innowacyjnych w firmie, wpływ innowacji na rozwój przedsiębiorstw, innowacje a kreatywność, czynniki wpływające na kreatywność)
  • Realizacja procesów innowacyjnych - obszary HR w projektach innowacyjnych (generowanie pomysłów, metody selekcji innowacji, zarządzanie zasobami ludzkimi, motywacja i zaangażowanie, administracja personalna, zarządzanie czasem)
  • Centrum Edukacji GRUPA ORLEN - nowoczesna firma szkoleniowa
  • Projekty innowacyjne, nowe technologie i ich wpływ na rozwoju przedsiębiorstw i instytucji badawczo- rozwojowych (od pomysłu do komercyjnego produktu)
  • Inwestycje w nowoczesne technologie, materiały, projekty badawcze, ich wspieranie i rozwój
  • Twórcze rozwiązywanie problemów biznesowych
  • Fundusze unijne na rzecz innowacji - dostępność, możliwości pozyskiwania, wpływ na rozwój przedsiębiorstw i innowacyjne technologie

Uczestnictwo w Konferencji jest bezpłatne.

Licząc na Państwa udział pozostajemy z poważaniem

Zarząd
Płockiego Parku
Przemysłowo - Technologicznego S.A.

  więcej na www.pppt.pl

 

 

Dokumenty do pobrania:
  1. Program Konferencji II
  2. Zakres tematyczny Konferencji II
10 grudnia 2008

ZGŁOSZENIE UDZIAŁU W KONFERENCJI

Szanowni Państwo,
Ministerstwo Gospodarki oraz Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości
mają przyjemność zaprosić do udziału
w konferencji:

Dotacje na innowacje -
Program Operacyjny Innowacyjna gospodarka 2008-2009


  Organizator:
Ministerstwo Gospodarki

logo mg 

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości

logo PARP

 

Termin i miejsce:
17 grudnia 2008 r. -
Ministerstwo Gospodarki,
Plac Trzech Krzyży 3/5 Warszawa, Sala pod Kopułą

  Program spotkania

 

więcej

9 grudnia 2008
9 grudnia PARP ogłosiła wyniki konkursu na najlepszą publikację prasową, audycję radiową i program telewizyjny prezentujące tematykę Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.
Celem konkursu było zwiększenie świadomości i wiedzy opinii publicznej w zakresie innowacyjności, a także uświadomienie beneficjentom, jakie korzyści wynikają z dofinansowania innowacyjnych projektów z Programu Innowacyjna Gospodarka.

więcej

2 grudnia 2008
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, we współpracy z Enterprise Europe Sachsen-Anhalt oraz 15 europejskimi ośrodkami sieci Enterprise Europe Network koordynowanej przez Komisję Europejską, ma zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w giełdzie kooperacyjnej, która odbędzie się w Magdeburgu, Niemcy, w dniach: 04.05.2009 - 06.05.2009 r.