2008 - IV kwartał

Uprzejmie informujemy, że dzień 02 stycznia 2009 r. dla Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości jest dniem wolnym od pracy.

nowa strona internetowa dla szukających dotacji na pomysł usług w sieci

Przykłady przedsięwzięć, które się powiodły dzięki dofinansowaniu ze środków UE, wskazówki, jak napisać biznes plan, dziesięć kroków do samodzielnego złożenia wniosku o dotację i sześć najczęstszych błędów przy jego składaniu oraz wiele cennych rad, jak rozwijać i promować swój pomysł na e-usługi i elektroniczne działania B2B – te wszystkie informacje znajdują się na nowej stronie internetowej www.web.gov.pl, którą uruchomiła Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. 

więcej

   
 
 
 
  Zaproszenie

 

Płocki Park Przemysłowo-Technologiczny S.A. ma przyjemność zaprosić Państwa do udziału w Konferencji pt: Zarządzanie Innowacją i Kreatywnością - Aspekty  HR w Projektach Innowacyjnych, Szkolenia CE w 2009 roku, organizowanych w dniu 7 stycznia 2009r., w Hotelu IBIS Warszawa Centrum, Al. Solidarności 165.

Przedsięwzięcie ma na celu umożliwienie wymiany doświadczeń pomiędzy sferą nauki i przedsiębiorstw, w szczególności z zakresu innowacji i wdrożeń. Oprócz zagadnień z dziedziny zarządzania innowacjami i kreatywnością zostanie także zaprezentowana tematyka realizowanych szkoleń przez Centrum Edukacji GRUPA ORLEN w 2009 roku.

Zakres Tematyczny Konferencji

Specjalne bloki tematyczne

  • Zarządzanie innowacją i kreatywnością (zwiększanie możliwości innowacyjnych w firmie, wpływ innowacji na rozwój przedsiębiorstw, innowacje a kreatywność, czynniki wpływające na kreatywność)
  • Realizacja procesów innowacyjnych - obszary HR w projektach innowacyjnych (generowanie pomysłów, metody selekcji innowacji, zarządzanie zasobami ludzkimi, motywacja i zaangażowanie, administracja personalna, zarządzanie czasem)
  • Centrum Edukacji GRUPA ORLEN - nowoczesna firma szkoleniowa
  • Projekty innowacyjne, nowe technologie i ich wpływ na rozwoju przedsiębiorstw i instytucji badawczo- rozwojowych (od pomysłu do komercyjnego produktu)
  • Inwestycje w nowoczesne technologie, materiały, projekty badawcze, ich wspieranie i rozwój
  • Twórcze rozwiązywanie problemów biznesowych
  • Fundusze unijne na rzecz innowacji - dostępność, możliwości pozyskiwania, wpływ na rozwój przedsiębiorstw i innowacyjne technologie

Uczestnictwo w Konferencji jest bezpłatne.

Licząc na Państwa udział pozostajemy z poważaniem

Zarząd
Płockiego Parku
Przemysłowo - Technologicznego S.A.

  więcej na www.pppt.pl

 

 

Dokumenty do pobrania:
  1. Program Konferencji II
  2. Zakres tematyczny Konferencji II

ZGŁOSZENIE UDZIAŁU W KONFERENCJI

Szanowni Państwo,
Ministerstwo Gospodarki oraz Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości
mają przyjemność zaprosić do udziału
w konferencji:

Dotacje na innowacje -
Program Operacyjny Innowacyjna gospodarka 2008-2009


  Organizator:
Ministerstwo Gospodarki

logo mg 

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości

logo PARP

 

Termin i miejsce:
17 grudnia 2008 r. -
Ministerstwo Gospodarki,
Plac Trzech Krzyży 3/5 Warszawa, Sala pod Kopułą

  Program spotkania

 

więcej

9 grudnia PARP ogłosiła wyniki konkursu na najlepszą publikację prasową, audycję radiową i program telewizyjny prezentujące tematykę Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.
Celem konkursu było zwiększenie świadomości i wiedzy opinii publicznej w zakresie innowacyjności, a także uświadomienie beneficjentom, jakie korzyści wynikają z dofinansowania innowacyjnych projektów z Programu Innowacyjna Gospodarka.

więcej

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, we współpracy z Enterprise Europe Sachsen-Anhalt oraz 15 europejskimi ośrodkami sieci Enterprise Europe Network koordynowanej przez Komisję Europejską, ma zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w giełdzie kooperacyjnej, która odbędzie się w Magdeburgu, Niemcy, w dniach: 04.05.2009 - 06.05.2009 r.