2008 - IV kwartał

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej we współpracy z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości i Ministerstwem Zdrowia zaprasza na konferencję "Stan wdrażania priorytetu II PO KL" która odbędzie się 19 listopada 2008 r. w Hotelu Marriott w Warszawie.

17 października br. w Hotelu Radisson SAS w Warszawie, odbędzie konferencja pn. Ewaluacja - kluczowy instrument poprawy jakości działań administracji publicznej, którą współorganizują Ministerstwo Rozwoju Regionalnego oraz Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. Konferencja jest jednym z najważniejszych wydarzeń w roku, wpisujących się w działania mające na celu wzmocnienie zdolności ewaluacyjnych polskiej administracji.

Celem tegorocznej konferencji jest wskazanie potencjału ewaluacji jako instrumentu usprawniającego funkcjonowanie instytucji i programów publicznych. Skala i złożoność problemów, z jakimi mierzy się obecnie administracja publiczna różnych krajów i szczebli, wymaga niespotykanej dotąd elastyczności i dynamiki. Skuteczność praktyk i stylów działania zakorzenionych przez dziesięciolecia w lokalnych kulturach administracyjnych zostaje przez to znacznie ograniczona, co tworzy palącą potrzebę nowych rozwiązań. Wykorzystanie zróżnicowanych, także mniej znanych i rzadziej branych pod uwagę, funkcji ewaluacji stanowić może ważną odpowiedź na tego rodzaju potrzeby.

Dyskusja nad rolą i funkcją ewaluacji wobec kluczowych wyzwań stojących współcześnie przed instytucjami sektora publicznego i partnerami społecznymi będzie kluczowym elementem IV Konferencji Ewaluacyjnej. Wśród prelegentów znaleźli się przedstawiciele międzynarodowych instytucji finansowych, krajowych instytucji rządowych oraz uznani akademicy i eksperci - polscy i zagraniczni.

Konferencję otworzy Hanna Jahns, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego oraz Agnieszka Rybińska, Zastępca Prezesa Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, a wykład inauguracyjny pn. Ewaluacja, uczenie i odpowiedzialność zostanie wygłoszony przez Thomasa A. Bernesa, Dyrektora Niezależnego Biura Ewaluacji (Independent Evaluation Office) Międzynarodowego Funduszu Walutowego.

Konferencja została podzielona na sesję plenarną oraz trzy sesje panelowe. W panelu poświeconym roli ewaluacji w zwiększaniu efektywności działań administracji, wykład wprowadzający wygłosi Giandomenico Majone, profesor polityki publicznej Instytutu Europejskiego na Uniwersytecie we Florencji (EUI). Drugi panel dotykający problematyki ewaluacji wobec nadchodzących wyzwań nowoczesności, otworzy Ulrich Schiefer, profesor z Uniwersytetu w Lizbonie - ekspert zajmujący się zagadnieniami wpływu zewnętrznych interwencji rozwojowych na społeczeństwa i instytucje oraz roli ewaluacji w zmianach instytucjonalnych i społecznych. Trzeci panel w całości poświęcony został nowym podejściom w metodologii badań ewaluacyjnych. W tej części konferencji wezmą udział m.in. Prof. Christian Henning i Dr Jerzy Michałek z Uniwersytetu w Kilonii - eksperci aktualnie zaangażowani m.in. w projekt Advanced-Eval, zakładający rozwój i zastosowanie zaawansowanych metod ilościowych do ewaluacji ex-ante i ex-post programów rozwoju obszarów wiejskich w UE.

Więcej informacji o konferencji: www.konferencja-ewaluacja.pl/2008/
Więcej informacji o ewaluacji: www.ewaluacja.gov.pl www.parp.gov.pl/index/index/30

Informacji udziela: Agnieszka Haber, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 432-83-65

Tekst notatki znajdą Państwo w serwisie prasowym PARP oraz na stronie konferencji:
archiwum.parp.gov.pl/prasa/komunikaty.php www.konferencja-ewaluacja.pl/2008/


Szanowni Państwo,

Polsko - Turecka Izba Gospodarcza zaprasza do udziału w dwustronnych spotkaniach biznesowych z przedsiębiorcami tureckimi w celu nawiązania współpracy oraz zapoznania się z możliwościami rozwoju kontaktów handlowych między Polską i Turcją.

Biznesmeni z Turcji reprezentujący różne sektory gospodarki spotkają się z polskimi partnerami w hotelu Marriott w Warszawie, 28 października br.

Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt z głównym organizatorem pod numerem tel.: 022 203 73 07

Formularz zgłoszeniowy znajdą Państwo na poniższej stronie internetowej:

http://forum.ptcoc.eu/

Świętokrzyskie Centrum Innowacji i Transferu Technologii oraz Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości serdecznie zapraszają do udziału w "VII Świętokrzyskiej Giełdzie Kooperacyjnej Nowych Technologii – ekoINNOWACJE".
Tegoroczna Giełda odbędzie się 16 października 2008 r. (czwartek, w godz. 10:00 – 17:00) tradycyjnie w holu Biblioteki Głównej Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach Al. Tysiąclecia Państwa Polskiego 7.

Stowarzyszenie Innowacyjna Polska Wschodnia we współpracy z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości organizują „II Międzynarodowe Forum Innowacyjne - Technologie dla Medycyny” ITMED 2008 (2nd International Forum on Innovative Technologies for Medicine) w dniach 15-17.10.2008/Białystok-Białowieża,
 
 
Szanowni Państwo,

Mam przyjemność poinformować, że Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zmienia swoją tożsamość wizualną. Znane Państwu, dobrze rozpoznawalne logo pozostaje, choć zyskuje nowoczesny wygląd i wyrazistszą kolorystykę.
Nową szatę graficzną zyskują także wszystkie nasze materiały.
Wprowadzane stopniowo zmiany mają na celu nie tylko uporządkowanie wizerunku graficznego Agencji, ale także wdrożenie systemu wizualnego w materiałach informacyjno-promocyjnych i na stronach internetowych prowadzonych przez PARP.
Nowa wizualizacja ułatwi usystematyzowanie zasad stosowania logo PARP oraz ujednolici pod względem graficznym nasze materiały i publikacje.

Pragnę wyrazić nadzieję, że nowoczesna szata graficzna PARP przypadnie Państwu do gustu i ułatwi korzystanie z naszych materiałów i wydawnictw.


Danuta Jabłońska
Prezes
Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości

Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnym, już 8. Forum dla MSP, które odbędzie się 23-24 października 2008 r. w Warszawie w Hotelu Radisson SAS. Tematem przewodnim tegorocznego Forum dla MSP są fundusze strukturalne przeznaczone dla przedsiębiorców wdrażane przez PARP. Udział w konferencji jest bezpłatny.