2009 - I kwartał

W nawiązaniu do komunikatu z 7 stycznia 2009 roku, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości informuje, że planowany na 26 stycznia 2009 roku termin ogłoszenia II edycji konkursu na prowadzenie Punktu Konsultacyjnego uległ zmianie.  Planowany termin ogłoszenia konkursu to pierwsza połowa lutego 2009 roku. O nowym terminie poinformujemy Państwa niezwłocznie.  Za niedogodności bardzo przepraszamy.
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości informuje, że została uruchomiona pod nowym adresem www.een.org.pl ogólnopolska strona internetowa sieci Enterprise Europe Network w Polsce. Nowa sieć powstała na bazie Euro Info Centres oraz Innovation Relay Centres.

więcej

Ośrodek Enterprise Europe Network, wraz z Konfederacją Pracodawców Polskich oraz Krajową Izbą Gospodarczą, zapraszają do udziału w spotkaniach z firmami maltańskimi, które gościć będą w Warszawie w dniach 26-27 stycznia br.

Wizyta organizowana przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych Malty oraz Malta Enterprise, przy wsparciu Finance Malta, ma na celu pomoc w nawiązaniu kontaktów handlowych między przedsiębiorcami polskimi i maltańskimi.

Więcej informacji odnośnie spotkań znajdą Państwo na poniższej stronie internetowej: http://www.een.org.pl/index.php/Targi/articles/spotkania-z-firmami-maltanskimi-warszawa-26-27-stycznia-2009-r.html
 

We współpracy z Tajwańska Radą ds. Rozwoju Współpracy Zagranicznej (TAITRA) serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w misji handlowej na dwóch równolegle odbywających się imprezach targowych: Międzynarodowych Targach Części Samochodowych i Akcesoriów Samochodowych (TAIPEI AMPA 2009) i Międzynarodowych Targach Elektroniki Samochodowej (AUTO TRONIC TAIPEI 2009), które odbędą się w Tajpej, w dniach 14 - 17 kwietnia 2009 r.
Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE serdecznie zaprasza na Dni Informacyjne w obszarze ICT, które odbędą się w dniach 29.01-30.01.2009, w Warszawie (Pałac Staszica, ul. Nowy Świat 72).

Celem Konferencji jest przedstawienie Państwu tematyki zarówno obecnego (4 konkursu), jak i przyszłych (5 i 6) konkursów ICT 7 Programu Ramowego.

Szczególny nacisk zostanie położony na prezentacje tematów:
 • fotonika,
 • internet przyszłości,
 • usługi sieciowe,
 • technologie ICT dla zdrowia.

Drugiego dnia spotkania (30.01. br.) odbędzie się równoległa sesja „FOTONIKA" organizowana w wyniku
wspólnej inicjatywy Europejskiej Platformy Technologicznej Photonics21, Działu Fotoniki Komisji Europejskiej, Polskiego Stowarzyszenia Fotonicznego oraz Krajowego Punktu Kontaktowego. Fotonika (obejmująca takie m. in. dziedziny jak: telekomunikację, oświetlenie, fotowoltaikę, przemysł obronny i multimedia), jest obecnie jedną z dziedzin gospodarki o najwyższej dynamice wzrostu. Z tego powodu  tak ważne jest uaktywnienie i zwiększenie efektywności działań środowiska polskiego w tym zakresie.

Celem sesji „FOTONIKA" jest:

- przedyskutowanie najefektywniejszych metod opracowywania i wdrażania narodowych strategii i kierunków rozwoju w zakresie optyki, optoelektroniki i fotoniki, integracja kluczowych partnerów gospodarczych i  badawczych wokół tworzonych strategii w tych dziedzinach,

- zwiększenie udziału środowiska polskiego w strukturach Europejskiej platformy Technologicznej Photonics21 oraz w definiowaniu i realizacji europejskich strategicznych programów badawczych w dziedzinie fotoniki.

W Dniach Informacyjnych w obszarze ICT weźmie udział aż siedmiu gości z Komisji Europejskiej, będą to:
 • Luis RODRÍGUEZ-ROSELLÓ -Head of Unit - Networked Media System - EC - DG INFSO, Directorate D
 • Dirk BEERNAERT - Head of Unit - Nanoelectronics - EC - DG INFSO, Directorate G
 • Ronan Burgess - Project Officer - Photonics - EC - DG INFSO, Directorate G
 • Michael ARENTOFT - Deputy Head of Unit - Strategy for ICT Research and Innovation, EC - DG INFSO
 • Bror Salmelin - Adviser - ICT Addressing Societal Challenges - EC - DG INFSO, Directorate H
 • Morten MOLLER - Acting Director -Lisbon Strategy and Policies for the Information Society - EC - DG INFSO, Directorate C
 • Stephan PASCALL - Adviser - Lisbon Strategy and Policies for the Information Society, EC - DG INFSO, Directorate C
 
Spotkanie będzie na pewno okazją do konsultacji z przedstawicielami z KE Państwa pomysłów projektowych.
Wstępna agenda spotkania i rejestracja na Dni Informacyjne oraz na sesję „FOTONIKA" znajdują się na stronie: http://www.kpk.gov.pl/aktualnosci/imprezy/i.html?id=3442  
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w targach Sourcing Taiwan 2009, które odbędą się w dniach 30 marca - 2 kwietnia 2009 r.
Patronat nad impreza objęli: Minister Gospodarki oraz TAITRA (Taiwan External Trade Development Council).
Targi Sourcing Taiwan 2009 są jednym z większych imprez targowych na Tajwanie, dają one kupującym możliwość wyszukania produktów, dopasowania ich do własnych wymagań oraz dokonania zakupu bezpośrednio od tajwańskich dostawców.
W trakcie targów odbędą sie sesje spotkań handlowych, podzielonych wg sektorów. Każdy kupiec będzie posiadał własne stoisko, a spotkania handlowe będą umawiane zgodnie z indywidualnym zapotrzebowaniem uczestników targów.
Organizatorzy pokrywają koszt biletu lotniczego, nocleg oraz obsługę transportową na Tajwanie.


Osoby zainteresowane udziałem w targach proszone są o kontakt mailowy: p. Emilia Cieślak-Aung ( Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.); p. Ewa Skrzek ( Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.); p. Paweł Kotański ( Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)
lub bezpośrednio z z biurem TAITRA w Warszawie:
ul. Domaniewska 39, budynek NEFRYT, 02-672 Warszawa
tel. 0-22 288 8200-01
fax. 0-22 288 8202


Zapraszamy do zapoznania się z nową prezentacją umieszczoną na Portalu Innowacji  przygotowaną przez Centrum Innowacji, Transferu Technologii i Rozwoju Uniwersytetu Jagiellońskiego.