2009 - I kwartał

Ośrodek Enterprise Europe Network przy Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości ma zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w seminarium "Restrukturyzacja zadłużenia przedsiębiorcy w banku", które odbędzie się w dniu 27 marca 2009 r. w Warszawie. Jest to drugie w tym roku seminarium z cyklu "Europejskie Przedsiębiorstwo".Podczas seminarium prowadzonego przez ekspertów z Banku Ochrony Środowiska S.A. omówione zostaną szczegółowo kwestie związane z restrukturyzacją zadłużenia przedsiębiorcy względem banku oraz sposoby dokonywania takiej restrukturyzacji. Prezentacje będą uzupełnione o przykłady praktyczne. Udział w seminarium jest bezpłatny.

Więcej informacji (link)

W nawiązaniu do komunikatu opublikowanego przez serwis internetowy Media&Marketing Polska w uprzejmie informujemy, że postępowanie pod nazwą „Przeprowadzenie ogólnopolskiej kampanii informacyjno-promocyjnej" oznaczonej nr r/13/8/2009 nie zostało unieważnione. Termin składania ofert upływa 25 marca 2009 r.
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zaprasza w imieniu Organizatorów – Zarządu Targów Warszawskich S.A. oraz Stowarzyszenia Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów do udziału w III Międzynarodowej Wystawie Wynalazków i Innowacji IWIS 2009 (International Warsaw Invention & Innovation Show), która odbędzie się w dniach  2-3 czerwca 2009 r. w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.
W dniu 12 marca br Pani Danuta Jabłońska została odwołana na wniosek Ministra Gospodarki Waldemara Pawlaka z pełnienia funkcji Prezesa Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Nowym Prezesem PARP została Pani Bożena Lublińska - Kasprzak, do tej pory pełniąca funkcję Zastępcy Prezesa PARP.
 


 
Termin i miejsce:
24 marca 2009 r.,
Millennium Plaza,
al. Jerozolimskie 123a, Warszawa

Organizator:
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości

 
Potwierdzenia udziału w spotkaniu zostaną wysłane do Państwa w dniu zakończenia rejestracji tj. 20 marca br. do godz. 12.00
 

UWAGA ! Spotkanie bezpłatne. Ilość miejsc ograniczona. Organizator zastrzega sobie możliwość zamknięcia listy uczestników przed terminem zakończenia rejestracji
 

 
 
Działanie 3.3 Tworzenie systemu ułatwiającego inwestowanie w MSP
Poddziałanie 3.3.1 „ „Wsparcie dla IOB"
Poddziałanie 3.3.2 „Wsparcie dla MSP”
Działanie 3.1 „Inicjowanie działalności innowacyjnej"
 


 
Termin i miejsce:
20 marca 2009 r.,
Millennium Plaza,
al. Jerozolimskie 123a, Warszawa

Organizator:
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości

 
Potwierdzenia uczestnictwa w spotkaniu zostaną wysłane najpóźniej do dnia 18.03.2009 r. do godz. 15.00.
 

UWAGA ! Spotkanie bezpłatne. Ilość miejsc ograniczona. Organizator zastrzega sobie możliwość zamknięcia listy uczestników przed terminem zakończenia rejestracji
 

 
 

  

  MISJA GOSPODARCZA 2009
SZANGHAJ
27 kwietnia - 1 maja 2009
CHINY

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości we współpracy z Wydziałem Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Szanghaju, w ramach realizacji programu gospodarczego związanego z udziałem Polski w Wystawie EXPO 2010 w Szanghaju, mają zaszczyt zaprosić firmy z branży ochrony środowiska, energii odnawialnych i oczyszczalni ścieków do udziału w misji gospodarczej do Chin, która odbędzie się w dniach 27 kwietnia - 1 maja 2009 r.

Misja, organizowana wspólnie z Ministerstwem Środowiska, ma na celu promocję w Chinach polskich technologii z branży ochrony środowiska, głównie energii odnawialnych i oczyszczalni, a także ułatwienie nawiązania kontaktów z przedsiębiorcami chińskimi. Weźmie w niej udział p. Stanisław Gawłowski, wiceminister środowiska oraz p. Sławomir Majman, Komisarz Generalny Sekcji Polskiej EXPO,. Misja gospodarcza w Chinach w towarzystwie przedstawiciela rządowej administracji, organizowana pod egidą Światowej Wystawy EXPO, będzie doskonałą okazją dla firm do rozpoczęcia kontaktów handlowych w tym kraju.

Uczestnicy misji wezmą udział w największych targach ochrony środowiska pt. "The 10th China EPTEE Show for Water, Air, Waste, Energy and Recycling". Jest to jedno z najistotniejszych wydarzeń w zakresie ochrony środowiska w ChRL. W tegorocznej edycji spodziewana jest obecność ponad 760 wystawców. W ramach targów będzie możliwe zorganizowanie seminarium lub prezentacji na temat wybranej dziedziny z zakresu ochrony środowiska, we współpracy z Wydziałem Promocji Handlu
i Inwestycji w Szanghaju.

Szczególną uwagę chcemy zwrócić na problematykę ochrony wody i powietrza - tematy wyjątkowo aktualne w Chinach w związku z intensywnym rozwojem produkcji w tym kraju. Polska cieszy się w Chinach dobrą renomą w zakresie odsiarczania spalin i budowy oczyszczalni ścieków.  

W ramach misji gospodarczej planowany jest również wyjazd do jednego z miast okolicznych prowincji (Zhejiang lub Jiangsu) na seminarium i spotkania z chińskimi firmami oraz przedstawicielami samorządów lokalnych. Uczestnicy będą mieli możliwość:

  • odbycia wielu nieformalnych rozmów,
  • uczestnictwa w licznych imprezach towarzyszących: kongresach, wykładach, szkoleniach,
  • uzyskania pomocy organizatorów

Przewidujemy możliwość dofinansowania podróży na trasie Warszawa - Szanghaj - Warszawa dla jednego przedstawiciela z każdej uczestniczącej w misji firmy.

Szanghaj jest największym ośrodkiem przemysłowym Chin, wyrazem jego wysokich ambicji  jest między innymi organizacja Wystawy Światowej EXPO 2010, która spodziewa się nawet 70 mln gości. Głównymi gałęziami przemysłu prowincji są: petrochemia, przemysł portowy, turystyka i jubilerstwo. W ostatnich latach miasto stało się centrum obsługi chińskiego handlu, siedzibą korporacji międzynarodowych, nadzorujących działalność gospodarczą w całej delcie rzeki Jangcy. Prowincja ta znana jest ze sprzyjającego klimatu gospodarczego, cieszącego się poparciem władz lokalnych, jak również wieloletnią tradycją współpracy międzynarodowej.

W ubiegłym roku obroty Polska - Szanghaj zamknęły się kwotą 1 351 mln USD. Eksport z Polski wyniósł ponad 332 mln USD, co stanowiło.24% wartości naszego eksportu do Chin. Wśród chińskich miast Szanghaj jest drugim najważniejszym miastem, po Pekinie, dla polskich kontaktów handlowych.

Wszystkich zainteresowanych uczestnictwem w misji gospodarczej, uprzejmie prosimy o wypełnienie załączonego formularza zgłoszeniowego i przesłanie go mailem na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . Po otrzymaniu Państwa zgłoszenia skontaktujemy się w celu ustalenia szczegółów dotyczących udziału firmy w misji.

Termin przyjmowania zgłoszeń upływa 31 marca 2009 r.

Dodatkowych informacji udziela:

Aleksandra Ptak

Biuro Komisarza Generalnego
Sekcji Polskiej EXPO 2010
 
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości
ul. Pańska 81/83, 00-834 Warszawa
Tel.: (+48 22) 432 88 21
Faks: (+48 22) 432 70 46
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
Dokumenty do pobrania:
Formularz zgłoszeniowy (pobierz plik)