2009 - II kwartał

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zaprasza Wnioskodawców na seminaria dotyczące II konkursu grantów w ramach Poddziałania 2.2.2 PO KL „Poprawa jakości świadczonych usług szkoleniowych - projekty systemowe", które odbedą się w terminie 28 kwietnia oraz 12 maja 2009 r.

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości informuje, iż do 14 maja podmioty publiczne mogą zgłaszać projekty do organizowanego przez Investment Support konkursu Dobre Praktyki PPP na najlepszy projekt przedsięwzięcia publiczno-prywatnego. Nagrodami w tym roku są wyjazd studyjny do Francji oraz promocja na międzynarodowym forum inwestycyjnym.
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zaprasza na "Targi Przedsiębiorczości Akademickiej - szansą na własny biznes!" które odbędą się 16 kwietnia 2009r. w World Trade Center Poznań (teren MTP), ul. Bukowska 12
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości serdecznie zaprasza w imieniu Europejskiej Unii Małych i Średnich Przedsiębiorstw oraz Klasy Średniej UNICORN na Międzynarodową Konferencję pod Honorowym Patronatem Waldemara Pawlaka, Wicepremiera i Ministra Gospodarki RP - Wyzwania dla MSP w czasach kryzysu. Konferencja odbędzie się w Warszawie - Pałac Kultury i Nauki (sala S. Starzyńskiego - 4 piętro) - w dniu 29 kwietnia 2009 r. Tegoroczna konferencja będzie miała szczególny wymiar, gdyż odbywać się będzie jako impreza towarzysząca Kongresowi Europejskiej Partii Ludowej, z udziałem czołowych przedstawicieli partii i rządów UE.

więcej

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ma zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w seminarium "Zarządzanie przedsiębiorstwem w trudnych czasach", które odbędzie się w dniu 29 kwietnia 2009 r. w Warszawie.

Tematyka seminarium obejmuje zagadnienia związane z funkcjonowaniem przedsiębiorców z sektora MŚP w czasach spowolnienia gospodarczego na rynku i koncentruje się wokół trzech podstawowych zagadnień: zarządzania przedsiębiorstwem w okresie kryzysu; efektywnego zarządzania finansami w przedsiębiorstwie w czasach kryzysu oraz polityki personalnej prowadzonej przez firmy w czasach kryzysu.

Seminarium poprowadzą eksperci-praktycy z zakresu zarządzania przedsiębiorstwem i zasobami ludzkimi w czasach kryzysu, reprezentanci sektora bankowego (bankowość komercyjna i spółdzielcza) oraz prawnicy, w tym specjaliści prawa pracy.

Seminarium jest organizowane pod patronatem merytorycznym Związku Banków Polskich.

Udział w seminarium jest bezpłatny. Prosimy o zgłaszanie maksymalnie dwóch przedstawicieli jednej firmy.

Zgłoszenia w formie wypełnionych formularzy zgłoszeniowych prosimy nadsyłać do dnia 25 kwietnia 2009 r., e-mailem (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) lub faksem (22 432 70 46).

Uprzejmie informujemy, iż ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, o przyjęciu na seminarium decyduje kolejność zgłoszeń. PARP bezzwłocznie potwierdzi przyjęcie zgłoszenia drogą mailową na podany przez Państwa adres.

Kontakt: Aleksandra Wolska, Inez Kurek, Zespół Przedsiębiorczości PARP, tel.: 0-22 432 82 99, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Dokumenty do pobrania: 
Ramowy program (pobierz plik DOC)

Rekrutacja zakończona

Minister Rozwoju Regionalnego ogłosła III edycję konkursu "Dobre praktyki EFS 2009" dla projektodawców realizujących projekty współfinansowane z Europejskiego Funduszu Społecznego, zarówno w ramach programów z perspektywy 2004-2006 jak i 2007-2013. Głównym celem konkursu jest  pokazanie, w jaki sposób unijne środki trafiają do przeciętnego człowieka i zmieniają jego życie

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości informuje, że w dokumentacji do konkursów organizowanych przez PARP w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka zostały zamieszczone szczegółowe informacje na temat udzielania zaliczek.