2009 - III kwartał

Krajowa Izba Gospodarcza i Izba Rozwoju Gospodarczego Monako organizują w dniu 19 października 2010 roku (wtorek) o godz. 10.00 w siedzibie Krajowej Izby Gospodarczej przy ul. Trębackiej 4 w Warszawie Forum Gospodarcze POLSKA – MONAKO oraz indywidualne rozmowy B2B z udziałem delegacji wiodących firm monakijskich.

więcej

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zaprasza do spotkań z konsultantami Krajowej Sieci Innowacji KSU podczas Podkarpackich Targów Budownictwa, Wyposażenia Wnętrz i Ogrodów oraz Targów Nieruchomości w dniach 10-12 września 2010 r. – Hala Podpromie w Rzeszowie.

więcej

Izba Przemysłowo - Handlowa Polska - Izrael w Warszawie, we współpracy z Krajową Izbą Gospodarczą, Polską Izbą Informatyki i Telekomunikacji, Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Wydziałem Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Tel Awiwie, organizują w ramach projektu systemowego „Promocja polskiej gospodarki na rynkach międzynarodowych" (poddziałanie 6.5.1 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka) MISJĘ GOSOPODARCZĄ NA TARGI ISRAEL GATEWAY 2010 (Tel Awiw/ IZRAEL, 28 listopada - 1 grudnia 2010 r.)

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zaprasza na pierwszą konferencję poświęconą tematyce e-biznesu pod honorowym patronatem Pana Grzegorza Schetyny Wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Podczas forum przedstawione zostaną zagadnienia dotyczące e-biznesu w Polsce, perspektyw jego rozwoju i światowe trendy. Przedstawione również zostaną praktyczne przykłady na wypromowanie swojego biznesu w sieci, zyskanie klientów i zapewnienie trwałości projektu. Prelekcje wygłoszone będą przez polskich i zagranicznych ekspertów z dziedziny nowoczesnych technologii.

Do udziału w forum zapraszamy przedsiębiorców działających w e-biznesie, przedstawicieli instytucji i ośrodków wspierających przedsiębiorczość, agencji rozwoju regionalnego, ośrodków akademickich i inkubatorów przedsiębiorczości.

Prelegenci:

  • prof. dr hab. inż. WOJCIECH CELLARY, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
  • BRUNO GIUSSANI, Tinex S.A. oraz Swiss Federal Institute of Technology
  • dr MAREK HOŁYŃSKI, Polskie Towarzystwo Informatyczne
  • AARRON WALTER, autor książki "Building Findable Websites", wydawca New Riders, projektant interaktywnych stron internetowych, wykładowca
  • ADAM ZYGADLEWICZ, Fundacja Polak 2.0
  • oraz przedstawiciele Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji i Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości

Ogólnopolskie forum e-biznesu jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Organizator:
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości

Termin: 20 października 2009 r., godz. 10.00-16.30

Miejsce: Sheraton Hotel Warsaw, ul. B. Prusa 2, Warszawa

Zapraszamy do udziału!

Wstęp jest bezpłatny. Warunkiem uczestnictwa jest wypełnienie formularza rejestracyjnego. Liczba miejsc ograniczona!  Decyduje kolejność zgłoszeń.

Ramowy program forum e-biznesu (pobierz plik).

Formularz rejestracyjny znajdują się na stronie (link).

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Izba Przemysłowo-Hanlowa w Krakowie rozpoczęły realizacje wspólnego projektu zatytułowanego "Kobiety Kobietom", (ang. "Women for Women"). Projekt dedykowany jest kobietom i podejmuje temat wsparcia kobiecej przedsiębiorczości na bazie doświadczenia przedsiębiorców, głównie kobiet, które z powodzeniem prowadzą własne firmy. Projekt powstał w ramach Programu Unii Europejskiej. Ideą Komisji Europejskiej jest rozwój przedsiębiorczości wśród kobiet poprzez wykorzystanie coachingu rozumianego jako indywidualna pomoc w rozwijaniu umiejętności i kompetencji kobiet dla osiągnięcia celu, którym jest założenie i prowadzenie własnej firmy. W tym przypadku rolę trenerów (tzw. coach'ów) pełnić będą głównie kobiety, właścicielki firm, zdecydowane inspirować i stymulować potencjał tkwiący w kobietach dla wykorzystania go do rozwoju przedsiębiorczości. Relacje z trenerem będą miały charakter indywidualny. Oprócz coachingu ambasadorki i ambasadorzy biznesu (Komisja Europejska zaleciła, aby wśród ambasadorek znaleźli się także mężczyźni) powinni również wejść w rolę mentorów tzn. wykazać gotowość dzielenia się doświadczeniem wyniesionym ze swej działalności biznesowej.

Obydwie instytucje przeprowadzą również szkolenie dla grupy kobiet mających pomysł na własną działalność gospodarczą, którym brakuje wiedzy i determinacji, aby swe pomysły wcielić w życie. W ramach projektu kobiety te otoczy się kompleksowym wsparciem. Z jednej strony opieką trenerów, zaś z drugiej szkoleniem, doradztwem i konsultingiem, wynikającym z doświadczeń instytucji prowadzących projekt. Wiadomym jest, że do prowadzenia biznesu niezbędna jest podstawowa wiedza w tej dziedzinie. Dlatego w naszym projekcie zaplanowaliśmy takie szkolenie dla grupy około 30 kobiet zatytułowane "Moja praca, moja firma". Podczas 132 godzin wykładów i warsztatów kobiety nauczą się nie tylko jak krok po kroku założyć firmę i wypełnić wszystkie niezbędne formularze, ale także podstaw rachunkowości, zarządzania i marketingu, technik sprzedaży, uwarunkowań prawnych, systemu ubezpieczeń, wymogów podatkowych. Poznają możliwości finansowania: bankowego i pozabankowego (fundusze pożyczkowe, programy pomocowe) oraz zasady przygotowania dobrego biznes planu. W końcu przystąpią do przedstawienia pomysłu na własną firmę w postaci biznes planu.

Szkolenie dla kobiet z województwa mazowieckiego rozpoczyna się 2 listopada 2009 r. w Warszawie, w siedzibie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Szkolenie będzie się odbywało w blokach - 3 dni w tygodniu przez 6 tygodni z rzędu. Szkolenie jest bezpłatne.

Więcej informacji nt. rekrutacji na szkolenie w Warszawie znajduje się na stronie: (link).

Podobne szkolenie będzie się odbywać w Krakowie, kobiety zamieszkałe w województwie małopolskim zainteresowane takim szkoleniem prosimy o kontakt z Izbą Przemysłowo-Handlową - tel. 0-12 428 9250, 422 8907, e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

 

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ma zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w seminarium z cyklu "Europejskie Przedsiębiorstwo" pt. "Gospodarka odpadami w przedsiębiorstwie", które odbędzie się 9 pździernika 2009 r. w hotelu RadissonSAS w Warszawie, w sali konferencyjnej "Lato" w godz. 10:30 - 15.00.

więcej

Jeszcze przez tydzień Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości czeka na zgłoszenia przedsiębiorców w konkursach na innowacyjną e-usługę i technologię B2B. Firmy, które zdobyły unijną dotację na e-biznes teraz mają szansę na darmową kampanię PR dla swojego projektu.

więcej