2009 - III kwartał

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ma zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w seminarium pt. „Prawo upadłościowe i naprawcze w odniesieniu do małych i średnich przedsiębiorstw - aspekty praktyczne", które odbędzie się 25 września 2009 r. w hotelu RadissonSAS w Warszawie, w sali konferencyjnej „Lato” w godz. 10:30 - 14.30.

Uczestnictwo przedsiębiorców z sektora MŚP w seminarium jest bezpłatne. Prosimy o zgłaszanie maksymalnie dwóch osób z jednej firmy.

Zgłoszenia w formie wypełnionych formularzy zgłoszeniowych prosimy nadsyłać do dnia 23 września br., e-mailem (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) lub faksem (022 432 70 46). Ze względu na ograniczoną pulę miejsc PARP zastrzega sobie możliwość skrócenia podanego powyżej terminu nadsyłania zgłoszeń. O przyjęciu na seminarium decyduje kolejność zgłoszeń. Przyjęcie zgłoszenia zostanie bezzwłocznie potwierdzone drogą mailową.

 

Kontakt: Aleksandra Wolska, Zespół Przedsiębiorczości PARP, tel. 022 432 82 99, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Rekrutacja zakończona

 

Pliki do pobrania:

Program (pobierz plik)

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości jako wystawca zaprasza na pierwsze "Małopolskie Targi Innowacji dla Biznesu".

 

imałopolska.eu

„Małopolskie Targi Innowacji dla Biznesu” (MTidB) to jednodniowe wydarzenie  targowo-konferencyjne o bezpłatnym charakterze skierowane głównie do przedstawicieli mikro, małych i średnich przedsiębiorstw regionu Małopolski.

Organizując „Małopolskie Targi Innowacji dla Biznesu”, Województwo Małopolskie postawiło przed nimi bardzo istotne i niełatwe do zrealizowania zadanie – zbliżenia dwóch małopolskich światów – świata nauki i świata biznesu. Odnalezienie i wskazanie „mostu”  łączącego te światy, czyli dawców innowacji i ich odbiorców, będzie podstawą i punktem wyjścia dla rozwoju innowacyjnej gospodarki, będącej celem każdego ambitnego regionu.

Wychodząc z powyższego założenia dokonano rekrutacji 50 podmiotów spośród instytucji otoczenia biznesu, uczelni, jednostek badawczo-rozwojowych oraz firm, którym bezpłatnie zostaną udostępnione w pełni wyposażone stanowiska wystawiennicze. Szerokie zróżnicowanie wystawców ma dać możliwośc nawiązania nowych, ciekawych kontaktów biznesowych i znalezienia prostej drogi dla innowacji w każdej firmie. Małopolskie Targi Innowacji dla Biznesu zapewnią w tym celu bezpłatne porady i konsultacje ekspertów, możliwość udziału  w panelach dyskusyjnych oraz dadzą szansę podzielenia się swoją opinią i doświadczeniami z innymi.

MTIdB to także konferencja „Innowacje dla Biznesu”, podczas której poruszone zostaną zagadnienia traktujące o aktualnej sytuacji gospodarczej i jej wpływie na sektor MŚP oraz warsztaty prowadzone przez wybitnych specjalistów.

Małopolskie Targi Innowacji dla Biznesu mają być pierwszym i jednym z najważniejszych kroków do stworzenia platformy porozumienia, współpracy i wymiany informacji pomiędzy dawcami innowacji i ich odbiorcami. Platformy, której stworzenie jest najważniejszym celem Projektu „Regionalny System Innowacji Województwa Małopolskiego. Projekt pilotażowy.”, w ramach którego organizowane są Targi.

Projekt poprzez MTIdB ma za zadanie dotrzeć do przedsiębiorców z ideą że innowacje to tak naprawdę coś prostego, a równocześnie niezmiernie ważnego. To nie tylko drogie nowoczesne technologie, ale także inne, drobniejsze zmiany i ulepszenia np. w zarządzaniu, przepływie informacji, organizacji pracy czy produkcji, dzięki którym firma może być bardziej konkurencyjna. Można powiedzieć, że „Innowacja to, to co pomaga nam zarabiać lub oszczędzać”. To krótkie i jasne stwierdzenie, zrozumiałe dla każdego przedsiębiorcy, naukowca, urzędnika czy polityka, wydaje się być kwintesencją pojęcia innowacji.

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji oraz zapoznania się z ofertą Wystawców Małopolskich Targów Innowacji dla Biznesu w godz. 9:30 – 17:00, 2 września 2009 r.

Miejsce wydarzenia: Centrum Targowe „Chemobudowa – Kraków” S.A., ul. Klimeckiego 14, Kraków

Wstęp bezpłatny.

Na konferencję oraz panele dyskusyjne ilość miejsc ograniczona (rejestracja na stronie www.imalopolska.eu).

Więcej informacji na stronie www.imalopolska.eu.

 

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości w imieniu Fundacji Instytut Spraw Publicznych zaprasza na konferencję pt."Zatrudnianie niepełnosprawnych na otwartym rynku pracy. Jak jest? Co można zmienić?"

Konferencja odbędzie się 16 października 2009 r.

 

Instytut Spraw Publicznych (ISP) jest instytucją pozarządową posiadającą status organizacji pożytku publicznego. W ramach Programu Polityki Społecznej ISP realizuje projekty dotyczące m.in. rynku pracy, przeciwdziałania bezrobociu i społecznej marginalizacji, sytuacji wybranych grup społecznych, roli organizacji pozarządowych w polityce społecznej państwa.

Bliższe informacje dostępna na stronie organizatora www.isp.org.pl

Ośrodek Enterprise Europe Network przy Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości we współpracy z Izbą Eksportu Prowansji ma przyjemność zaprosić Państwa do udziału w spotkaniach z firmami francuskimi, które odbędą się 1, 7 i 14 września 2009 r.

Gościć będziemy następujące firmy:

1 września br. - Olives Arnaud (branża spożywcza, www.olives-arnaud.com),

7 września br. - Delbon (produkcja nawozów specjalistycznych, www.delbon.com),

14 września br. - IDRHO (branża chemiczna, www.groupeirhenvironnement.com).

Profile firm francuskich oraz formularz zgłoszeniowy (link)

 

Miejsce poszczególnych spotkań zostanie ustalone indywidualnie.

Kontakt:

Magdalena Zwolińska
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel.: + 48 22 432 86 43,
fax: + 48 22 432 70 46

Udział w spotkaniach jest bezpłatny.

Językiem spotkań będzie język angielski, ale możliwe będzie również tłumaczenie polsko-francuskie.

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości wraz z firmą Trade Media International Holdings zaprasza na piątą jubileuszową edycję Międzynarodowych Targów Produkcji i Technologii PROTECH’09. 


Targi PROTECH są miejscem spotkań inżynierów reprezentujących wszystkie branże przemysłu związane z produkcją i technologią. Podczas targów zorganizowanie zostanie forum łączące tradycyjne targi produkcji i technologii z seminariami tematycznymi:
MAINTECH - Inżynieria i utrzymanie ruchu w zakładach przemysłowych,
ROBOTECH - Automatyka. Sterowanie. Oprzyrządowanie. Robotyka,
SYSTECH - Systemy informatyczne wspomagające zarządzanie produkcją,
DESIGNTECH - Projektowanie dla mechaniki i elektroniki.

W trakci trwania targów przewidziane są Dni kariery dla inżynierów, w ramach których zaprezentują się firmy zajmujące się profesjonalną rekrutacją. Odbędą się również spotkania ze specjalistami w zakresie doradztwa personalnego.
Po raz kolejny zostanie rozstrzygnięty konkurs na Fabrykę Roku.

Termin:  18-19 listopada 2009 r.

Miejsce: Wrocław, Hala Stulecia.

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości objęła patronatem targi PROTECH’09.

Więcej informacji na stronie www.targi-protech.pl

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ma zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w seminarium pt. „Rozpoczynanie działalności eksportowej przez firmy z sektora MŚP”,  które odbędzie się 15 września 2009 r. w hotelu RadissonSAS w Warszawie, w sali konferencyjnej „Wiosna” o godz. 10:30.

To kolejne seminarium z cyklu pn. „Europejskie Przedsiębiorstwo" - imprez szkoleniowych dla reprezentantów sektora MŚP, których realizacja jest planowana w roku 2009 w ramach działań ośrodka sieci Enterprise Europe Network (EEN) działającego przy Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

 

Udział w seminarium jest bezpłatny. Prosimy o zgłaszanie maksymalnie dwóch osób z jednej firmy.

 

Zgłoszenia w formie wypełnionych formularzy zgłoszeniowych prosimy nadsyłać do dnia 14 września br., e-mailem (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) lub faksem (022 432 70 46).

Ze względu na ograniczoną pulę miejsc PARP zastrzega sobie możliwość skrócenia podanego powyżej terminu nadsyłania zgłoszeń. O przyjęciu na seminarium decyduje kolejność zgłoszeń. Przyjęcie zgłoszenia zostanie bezzwłocznie potwierdzone drogą mailową.

Kontakt: Aleksandra Wolska, Zespół Przedsiębiorczości PARP, tel. 022 432 82 99, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..


Rekrutacja zakończona

 

Pliki do pobrania:

Program (pobierz plik)

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości przypomina, iż jest realizowany projekt „Rozwój usług doradczych o charakterze proinnowacyjnym świadczonym przez ośrodki Krajowej Sieci Innowacji (KSI)”, finansowanego z działania 5.2 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

W ramach projekty przedsiębiorcy mogą skorzystać z bezpłatnych usług proinnowacyjnych związanych z wdrożeniem nowych technologii w przedsiębiorstwach, w postaci:

  1. planu rozwoju technologii opartego na solidnych podstawach – dzięki usłudze audytu technologicznego wykonanego przez zespół doświadczonych konsultantów, firma zyskuje solidne podstawy informacyjne do planowania rozwoju technologicznego oraz wdrażania innowacyjnych rozwiązań i produktów,
  2. łatwiejszego wdrożenia – dzięki usłudze transferu technologii, firma zyskuje pomoc w wielu obszarach związanych z pozyskaniem i wdrożeniem nowych technologii. Państwa firma ma wsparcie najlepszych ekspertów o różnych specjalizacjach – technicznych, menedżerskich, prawniczych itd.,
  3. niższych kosztów – usługi doświadczonych specjalistów są teraz bezpłatne dzięki projektowi PARP i dofinansowaniu ze środków Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

Usługi innowacyjne świadczone są przed ośrodki Krajowej Sieci Innowacji KSU zlokalizowanych na terenie całego kraju.

Więcej informacji na stronie: http://ksu.parp.gov.pl/pl/ksi .