2009 - III kwartał

Minister Gospodarki Pan Waldemar Pawlak  powołał z dniem 15 sierpnia br. na stanowisko Zastępcy Prezesa Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości Panią Patrycję Zielińską.

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości przypomina o możliwościach korzystania z bezpłatnych usług proinnowacyjnych związanych z wdrożeniem nowych technologii w przedsiębiorstwach.

Usługi proinnowacyjne to konkretne korzyści dla firmy w postaci:

  1. planu rozwoju technologii opartego na solidnych podstawach – dzięki usłudze audytu technologicznego wykonanego przez zespół doświadczonych konsultantów, firma zyskuje solidne podstawy informacyjne do planowania rozwoju technologicznego oraz wdrażania innowacyjnych rozwiązań i produktów,
  2. łatwiejszego wdrożenia – dzięki usłudze transferu technologii, firma zyskuje pomoc w wielu obszarach związanych z pozyskaniem i wdrożeniem nowych technologii. Państwa firma ma wsparcie najlepszych ekspertów o różnych specjalizacjach – technicznych, menedżerskich, prawniczych itd.,
  3. niższych kosztów – usługi doświadczonych specjalistów są teraz bezpłatne dzięki projektowi PARP i dofinansowaniu ze środków Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

Usługi innowacyjne świadczone są przed ośrodki Krajowej Sieci Innowacji KSU zlokalizowanych na terenie całego kraju.

Więcej informacji na stronie: http://ksu.parp.gov.pl/pl/ksi .

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zaprasza beneficjentów działania 8.1 Wspieranie działalności gospodarczej w dziedzinie gospodarki elektronicznej i działania 8.2 Wspieranie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka do udziału w Konkursie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości na innowacyjną e-usługę i innowacyjną technologię B2B.

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zaprasza przedsiębiorców i osoby zamierzające rozpocząć działalność gospodarczą do Punktów Konsultacyjnych KSU, zlokalizowanych na terenie całego kraju.

W II kwartale 2009 r. konsultanci PK udzielili bezpłatnych informacji 13,5 tys. osób.

Zainteresowani poszukiwali przede wszystkim informacji, dotyczących: możliwości uzyskania wsparcia na realizację projektów, charakterystyki poszczególnych źródeł finansowania działalności gospodarczej oraz podejmowania działalności gospodarczej.

Aby skorzystać z bezpłatnej usługi informacyjnej, należy wybrać ze strony http://www.parp.gov.pl/index/index/1101 adres dowolnego Punktu Konsultacyjnego i udać się po informację lub umówić telefonicznie na spotkanie z konsultantem.

Usługi informacyjne świadczone przez konsultantów PK są współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki projektu systemowego: „Wsparcie i rozwój instytucji świadczących usługi na rzecz przedsiębiorczości oraz ich sieci”

Więcej informacji znajduje się na stronie:

http://ksu.parp.gov.pl/pl/pk

Enterprise Europe Network działający przy Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości wspólnie z ZENIT/NRW.Europa zapraszają do  udziału w spotkaniu brokerskim organizowanym w trakcie międzynarodowych targów sektora medycznego  MEDICA 2009, które odbędą się w dniach 19-20 listopada 2009 r. w Düsseldorfie.

Więcej informacji znajduje się na stronie: (link)

Misja gospodarcza promująca polską żywność wyjedzie we wrześniu do Szanghaju, Hangzhou, Nankinu oraz Hongkongu, w ramach programu gospodarczego związanego z udziałem Polski w Wystawie Światowej EXPO 2010 w Szanghaju. Wyjazd odbędzie się w dniach 5 – 11 września 2009.

Firmy z branży spożywczej, które chcą pokazać swoją ofertę eksportową w Chinach, zapraszamy do zgłoszenia swojego udziału w misji. Misja ma na celu promocję w Chinach polskiej żywności, a także ułatwienie nawiązania kontaktów z firmami chińskimi. Uczestnicy wezmą udział w sesjach spotkań z chińskimi przedsiębiorcami oraz przedstawicielami lokalnych izb gospodarczych i stowarzyszeń zajmujących się importem, handlem międzynarodowym, a także dystrybucją żywności.

Przewidujemy możliwość częściowego dofinansowania podróży na trasie Polska - Chiny dla jednego przedstawiciela z każdej uczestniczącej w misji firmy. Jest to już trzecia misja gospodarcza, jaka odbywa się w ramach realizacji programu gospodarczego związanego z promocją Polski w Chinach przed rozpoczęciem się Wystawy Światowej. Misje organizowane są przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości we współpracy z Wydziałem Promocji Handlu i Inwestycji Konsulatu RP w Szanghaju.

Wszystkich zainteresowanych uczestnictwem w misji gospodarczej, uprzejmie prosimy o wypełnienie załączonego formularza zgłoszeniowego i przesłanie go mailem na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Po otrzymaniu Państwa zgłoszenia skontaktujemy się w celu ustalenia szczegółów dotyczących udziału firmy w misji.

Termin przyjmowania zgłoszeń upływa 21 sierpnia 2009 r.

Pliki do pobrania:
Formularz relestracyjny
Informacje o misji

Dodatkowych informacji udziela:

Aleksandra Ptak

Biuro Komisarza Generalnego
Sekcji Polskiej EXPO 2010
 
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości
ul. Pańska 81/83, 00-834 Warszawa
Tel.: (+48 22) 432 88 21
Faks: (+48 22) 432 70 46
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości przypomina o możliwościach korzystania z bezpłatnych usług innowacyjnych związanych z wdrożeniem nowych technologii w przedsiębiorstwach.

W ramach tych usług  przedsiębiorcy mogą uzyskać fachową pomoc, począwszy od identyfikacji potencjału i potrzeb technologicznych firmy, przez znalezienie właściwej technologii do rozwoju firmy, przeprowadzenie procesu transferu technologii, czy pomoc w jej wdrożeniu, a kończąc na ocenie powdrożeniowej.

Usługi innowacyjne świadczone są przed ośrodki Krajowej Sieci Innowacji KSU zlokalizowanych na terenie całego kraju..

Więcej informacji na stronie: http://ksu.parp.gov.pl/pl/ksi.