2009 - IV kwartał

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ma zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w seminarium pt. „Unia celna Rosji, Białorusi i Kazachstanu i jej skutki dla polskich przedsiębiorców”,  które odbędzie się 15 grudnia 2009 r. w siedzibie Business Centre Club w Warszawie, Plac Żelaznej Bramy 10.

 

Spotkania prowadzone przez ekspertów pozwolą Państwu zapoznać się ze skutkami wchodzącej w życie 1 stycznia 2010 r. unii celnej Rosji, Białorusi i Kazachstanu, w rezultacie której, granica między Polską a Białorusią będzie także granicą między rynkami Unii Europejskiej i unii celnej tych trzech państw.

 

Udział w seminarium jest bezpłatny. Prosimy o zgłaszanie maksymalnie dwóch osób z jednej firmy.

 

Zgłoszenia w formie wypełnionych formularzy zgłoszeniowych prosimy nadsyłać do dnia 11 grudnia  br., e-mailem (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) lub faksem (022 432 70 46).

Ze względu na ograniczoną pulę miejsc PARP zastrzega sobie możliwość skrócenia podanego powyżej terminu nadsyłania zgłoszeń. O przyjęciu na seminarium decyduje kolejność zgłoszeń. Przyjęcie zgłoszenia zostanie potwierdzone drogą mailową.

 

Kontakt: Aleksandra Wadowska, Zespół Przedsiębiorczości PARP, tel. 022 432 83 75, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Formularz zgłoszeniowy (pobierz plik)

Program ramowy (pobierz plik)

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zaprasza przedsiębiorców do skorzystania z bezpłatnych usług proinnowacyjnych związanych z wdrożeniem nowych technologii w przedsiębiorstwach.

Usługi proinnowacyjne to konkretne korzyści dla firmy w postaci:

  1. planu rozwoju technologii opartego na solidnych podstawach – dzięki usłudze audytu technologicznego wykonanego przez zespół doświadczonych konsultantów, firma zyskuje solidne podstawy informacyjne do planowania rozwoju technologicznego oraz wdrażania innowacyjnych rozwiązań i produktów,
  2. łatwiejszego wdrożenia – dzięki usłudze transferu technologii, firma zyskuje pomoc w wielu obszarach związanych z pozyskaniem i wdrożeniem nowych technologii. Państwa firma ma wsparcie najlepszych ekspertów o różnych specjalizacjach – technicznych, menedżerskich, prawniczych itd.,
  3. niższych kosztów – usługi doświadczonych specjalistów są teraz bezpłatne dzięki projektowi PARP i dofinansowaniu ze środków Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

Usługi innowacyjne świadczone są przed ośrodki Krajowej Sieci Innowacji KSU zlokalizowanych na terenie całego kraju.

Więcej informacji na stronie: http://ksu.parp.gov.pl/pl/ksi .

Należąca do Krajowego Systemu Usług oraz pełniąca rolę Regionalnego Punktu Konsultacyjnego Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego wraz z  Urzędem Marszałkowskim w Łodzi, zapraszają przedstawicieli przedsiębiorstw działających lub zamierzających inwestować na terenie województwa łódzkiego na spotkanie informacyjne na temat dostępnych w roku 2010 dotacji dla małych, średnich i dużych przedsiębiorstw.

więcej

Seminarium specjalistyczne

„STRATEGICZNE ŹRÓDŁA INFORMACJI W DZIAŁALNOŚCI PRZEDSIĘBIORSTW”

7 grudnia 2009 r.

Centrum Bankowo-Finansowe „Nowy Świat” (sala B)

Ul. Nowy Świat 6/12, Warszawa

 

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości wraz z wykonawcą projektu: ARC Rynek i Opinia Sp. z o.o. oraz Kancelarią Doradczą Synergia zaprasza na seminarium specjalistyczne, w trakcie którego zostaną zaprezentowane wyniki badania pt.: „Strategiczne źródła informacji w działalności przedsiębiorstw”.

Seminarium odbędzie się 7 grudnia 2009 r. w Centrum Bankowo-Finansowym „Nowy Świat” w Warszawie (sala B) w godz. 10.00 – 15.00 (rejestracja od godz. 9.30).

Celem seminarium jest zaprezentowanie wyników badania dotyczącego źródeł pozyskiwania informacji strategicznej przez podmioty z sektora małych i średnich przedsiębiorstw. W trakcie spotkania zaprezentowane zostaną m.in. informacje dotyczące preferencji przedsiębiorców z sektora MSP w zakresie wyboru źródeł informacji oraz skuteczności kanałów wykorzystywanych do przekazywania informacji.

Na seminarium wystąpią eksperci zaangażowani w przeprowadzenie niniejszego badania oraz specjaliści z zakresu zarządzania strategicznego i komunikacji. Szczegółowy program seminarium przekazujemy w załączeniu.

Projekt został sfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Udział w seminarium jest bezpłatny.

 

Ze względów organizacyjnych, uprzejmie prosimy o potwierdzenie udziału w seminarium pod nr tel. 081 756 18 48 lub na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Jednocześnie informujemy, iż ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, o przyjęciu na seminarium decyduje kolejność zgłoszeń. Organizator bezzwłocznie potwierdzi przyjęcie zgłoszenia na seminarium drogą mailową lub faksem na adres podany przez uczestnika.

W celu prawidłowego przyjęcia zgłoszenia prosimy o wypełnienie i odesłanie załączonego formularza.

Formularz zgłoszeniowy (pobierz plik)

 

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości  przypomina  przedsiębiorcom oraz osobom zamierzającym rozpocząć działalność gospodarczą  o możliwości korzystania z usług Punktów Konsultacyjnych Krajowego Systemu Usług, zlokalizowanych na terenie całego kraju. Konsultanci PK KSU udzielają bezpłatnych informacji, m. in. w zakresie: rozpoczynania oraz prowadzenia działalności gospodarczej, dostępności funduszy europejskich i wysokości pomocy, audytu technologicznego oraz możliwości pozyskania/wdrożenia technologii, możliwości korzystania z dofinansowanych szkoleń.

Aby skorzystać z bezpłatnej usługi informacyjnej, należy wybrać ze strony http://www.parp.gov.pl/index/index/268 adres dowolnego Punktu Konsultacyjnego i udać się po informację lub umówić telefonicznie na spotkanie z konsultantem.

Więcej informacji znajduje się na stronach:

http://ksu.parp.gov.pl/pl/pk; http://ksu.parp.gov.pl/pl/rejestracja_ksu

 

Usługi informacyjne świadczone przez konsultantów PK są współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki projektu systemowego: „Wsparcie i rozwój instytucji świadczących usługi na rzecz przedsiębiorczości oraz ich sieci”

W dniach 23 listopada – 18 grudnia 2009 r. wejście do siedziby Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości dla gości Agencji będzie odbywało się przez recepcję firmy Elektrim – wejście ul. Pańska 77/79.
Za utrudnienia przepraszamy.

Forum Przedsiębiorczości – popularyzacja wiedzy o ochronie własności intelektualnej wśród przedsiębiorców 30 listopada 2009r. do Hotelu Andel`s w Łodzi