2010 - I kwartał

W dniu 23 marca br Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości jako partner warszawskiej edycji wzięła udział w dniach kariery organizowanych przez studenckie stowarzyszenie AIESEC.
Na stoisku firmowym pracownicy PARP udzielali informacji o aktualnie prowadzonych i planowanych rekrutacjach, możliwościach odbycia praktyk studenckich w okresie letnim oraz ewentualnych stażach dla absolwentów.
W trakcie wydarzenia podejmowane były również rozmowy dotyczące ewentualnego uczestnictwa PARP w akademickich kołach naukowych jako eksperta w zakresie działań na rzecz wzrostu przedsiębiorczości i kompetencji pracowniczych.
Wielkim zainteresowaniem wśród studentów cieszyły się także tematy dotyczące możliwości pozyskania funduszy na rozpoczęcie działalności gospodarczej już w trakcie studiów.
Podczas wydarzenia pracownicy PARP rozdawali materiały promujące dziesięcioletnią działalność Agencji oraz materiały z zakresu przedsiębiorczości w Polsce i świadomego podnoszenia swoich kwalifikacji zawodowych.
Jednocześnie w siedzibie PARP specjalnie dla studentów poprowadzony został warsztat z tematu E-learning w projekcie Akademia PARP. Uczestnicy na zajęciach mieli okazję dowiedzieć się w jaki sposób wziąć "we własne ręce" swoje kompetencje - poznali możliwości największego projektu
e-learningowego w Polsce, służącego rozwijaniu wiedzy i umiejętności biznesowych mikro-, małych i średnich przedsiębiorców i ich pracowników."

Krajowy Punkt Kontaktowy Programu IEE przy KAPE S.A. serdecznie zaprasza do udziału w cyklu Krajowych Dni Informacyjnych programu „Inteligentna Energia – Program dla Europy” (funkcjonującego w ramach Programu Ramowego na rzecz Konkurencyjności i Innowacji – CIP), finansującego działania rozpowszechniająco - promocyjne w obszarze efektywności energetycznej i wykorzystania odnawialnych źródeł energii.

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ma zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w seminarium z cyklu "Europejskie Przedsiębiorstwo" pt. „Factoring w praktyce MŚP", organizowanym przez ośrodek sieci Enterprise Europe Network. Seminarium odbędzie się 9 kwietnia 2010 r. (piątek) w hotelu RadissonBlu w Warszawie, w sali konferencyjnej „Wiosna” w godz. 10:30 - 14:30.

Uczestnictwo przedsiębiorców z sektora MŚP w seminarium jest bezpłatne. Prosimy o zgłaszanie maksymalnie dwóch osób z jednej firmy.

Zgłoszenia w formie wypełnionych formularzy zgłoszeniowych prosimy nadsyłać do dnia 7 kwietnia br., e-mailem (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) lub faksem (022 432 70 46). Ze względu na ograniczoną pulę miejsc, PARP zastrzega sobie możliwość skrócenia podanego powyżej terminu nadsyłania zgłoszeń. O przyjęciu na seminarium decyduje kolejność zgłoszeń. Przyjęcie zgłoszenia zostanie bezzwłocznie potwierdzone drogą mailową. PARP zastrzega sobie prawo wyboru uczestników seminarium w przypadku dużej liczby zgłoszeń.

 

Program seminarium (pobierz plik)

Formularz zgłoszenia (pobierz plik)

 

Kontakt: Aleksandra Wolska, Zespół Przedsiębiorczości PARP, tel. 022 432 82 99, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zachęca wszystkich przedsiębiorców do spotkania się z Konsultantami Krajowej Sieci Innowacji KSU podczas III Salonu Technologii Obróbki Metali STOM 2010, który odbędzie się w Kielcach w dniach 23-26 marca 2010 roku.

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zaprasza do zapoznania się z wynikami ekspertyzy dotyczącej determinant rozwoju innowacyjności przedsiębiorstw.  Ekspertyza została przygotowana na zlecenie PARP, w ramach projektu badawczego pn. „Znaczenie wiedzy i informacji w zarządzaniu MSP”

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zaprasza przedsiębiorców do skorzystania z bezpłatnych usług proinnowacyjnych związanych z wdrożeniem nowych technologii w przedsiębiorstwach.

 

Usługi proinnowacyjne to konkretne korzyści dla firmy w postaci:

 1. planu rozwoju technologii opartego na solidnych podstawach – dzięki usłudze audytu technologicznego wykonanego przez zespół doświadczonych konsultantów, firma zyskuje solidne podstawy informacyjne do planowania rozwoju technologicznego oraz wdrażania innowacyjnych rozwiązań i produktów,
 2. łatwiejszego wdrożenia – dzięki usłudze transferu technologii, firma zyskuje pomoc w wielu obszarach związanych z pozyskaniem i wdrożeniem nowych technologii. Państwa firma ma wsparcie najlepszych ekspertów o różnych specjalizacjach – technicznych, menedżerskich, prawniczych itd.,
 3. niższych kosztów – usługi doświadczonych specjalistów są teraz bezpłatne dzięki projektowi PARP i dofinansowaniu ze środków Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

Usługi innowacyjne świadczone są przed ośrodki Krajowej Sieci Innowacji KSU zlokalizowanych na terenie całego kraju.

Więcej informacji na stronie: http://ksu.parp.gov.pl/pl/ksi

W dniu 4 lutego br. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ogłosiła konkurs na wybór partnera/ów do projektu systemowego „Partnerstwo publiczno-prywatne”. Do konkursu zgłoszono 10 koncepcji, przygotowanych przez 9 podmiotów.

Ze względu na dużą ilość zgłoszeń informujemy, iż decyzja o wyborze partnera/ów zostanie dokonana do dnia 31 marca br.

Lista podmiotów, które zgłosiły się do konkursu:

 1. Fundacja Centrum Partnerstwa Publiczno-Prywatnego, Warszawa
 2. Fundacja Obserwatorium Zarządzania, Warszawa
 3. Fundacja Promocji Kształcenia, Warszawa
 4. Instytut Partnerstwa Publiczno Prywatnego, Warszawa
 5. Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A, Kraków
 6. Polska Fundacja Ośrodków Wspomagania Rozwoju Gospodarczego OIC POLAND, Lublin
 7. Polska Koalicja Przemysłowa na Rzecz Opakowań Przyjaznych Środowisku EKO-PAK, Warszawa
 8. Stowarzyszenie Doradców gospodarczych PRO-AKADEMIA, Łódź
 9. Związek Miast Polskich, Poznań

więcej