2010 - II kwartał

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ma zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w seminarium z cyklu "Europejskie Przedsiębiorstwo" pt. „HACCP – system zarządzania bezpieczeństwem zdrowotnym żywności, zasady dokumentowania i weryfikacji systemu”, organizowanym przez ośrodek sieci Enterprise Europe Network. Seminarium odbędzie się 24 maja 2010 r. (poniedziałek) w hotelu RadissonBlu w Warszawie, ul. Grzybowska 24, w sali konferencyjnej „Wiosna” w godz. 10:30 - 14:30.

Uczestnictwo przedsiębiorców z sektora MŚP w seminarium jest bezpłatne. Prosimy o zgłaszanie maksymalnie dwóch osób z jednej firmy.

Zgłoszenia w formie wypełnionych formularzy zgłoszeniowych prosimy nadsyłać do dnia 21 maja br., e-mailem (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) lub faksem (022 432 70 46). Ze względu na ograniczoną pulę miejsc, PARP zastrzega sobie możliwość skrócenia podanego powyżej terminu nadsyłania zgłoszeń. O przyjęciu na seminarium decyduje kolejność zgłoszeń. Przyjęcie zgłoszenia zostanie bezzwłocznie potwierdzone drogą mailową. PARP zastrzega sobie prawo wyboru uczestników seminarium w przypadku dużej liczby zgłoszeń.

 

Kontakt: Aleksandra Wolska, Zespół Przedsiębiorczości PARP, tel. 022 432 82 99, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

więcej

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zorganizowała dziś konferencję prezentującą wyniki projektu badawczego pt.: „Procesy inwestycyjne i strategie przedsiębiorstw w czasach kryzysu”.

Badanie zostało zrealizowane przez Pentor Research International we współpracy z prof. dr. hab. Witoldem Orłowskim (PicewaterhouseCoopers Polska, Szkoła Biznesu Politechniki Warszawskiej).

Podczas konferencji zostały poruszone między innymi następujące tematy:

• Jak światowy kryzys ekonomiczny wpłynął na funkcjonowanie polskich MŚP
• Jaki wpływ na działalność przedsiębiorstw MŚP miała i ma polityka państwa
• Jaka jest obecna (w okresie wychodzenia z kryzysu) kondycja sektora MŚP
• Jakie strategie działania przyjmują polskie przedsiębiorstwa MŚP (w tym działania związane z procesem inwestycyjnym oraz rozwojem kapitału ludzkiego).

 

więcej

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości i stowarzyszenie Inicjatywa Firm Rodzinnych zapraszają przedstawicieli firm rodzinnych na konferencję, poświęconą problematyce tej grupy przedsiębiorstw oraz prezentacji założeń programu wsparcia szkoleniowo-doradczego adresowanego do firm rodzinnych.

więcej

W dniu 3 maja 2010 r. wizytę w Pawilonie Polski na Światowej Wystawie EXPO 2010 w Szanghaju złożyła Wiceminister Spraw Zagranicznych ds. Europejskich ChRL, Pani Fu Ying.

„Jestem pod dużym wrażeniem Polskiego Pawilonu - połączenia nowoczesności z refleksją nad historią Polski. Myślę, że dzięki EXPO Polska bardziej zaistnieje w świadomości Chińczyków. O Polskim Pawilonie wiele się w Chinach mówi. Jesteście na szczycie listy” – powiedziała w wywiadzie dla Polskiego Radia Pani Minister.

Pani Minister została zaprezentowana ekspozycja wewnętrzna Pawilonu Polski. W ramach wizyty w Pawilonie odbyło się również spotkanie z Komisarzem Generalnym Sekcji Polskiej EXPO na Expo 2010 w Szanghaju, Panem Sławomirem Majmanem.

„Zwiedzając Pawilon można poczuć, że Polacy cenią historię ale jednocześnie bardzo szybko zmierzają w stronę w nowoczesności. Jesteście bardzo dumnym narodem i tak jak Chińczycy przezwyciężyliście recesję” powiedziała Pani Minister Fu Ying.

Krajowa Izba Gospodarcza zaprasza do udziału w misji polskich przedsiębiorców do Meksyku i Gwatemali, która odbędzie się w dniach od 31 maja do 7 czerwca 2010r.

3 maja 2010 roku, w Pawilonie Polski, prezentacja miasta Lublin zainaugurowała cykl polskich wydarzeń gospodarczych na Światowej Wystawie EXPO 2010 w Szanghaju. Program wydarzeń gospodarczych na Wystawie został przygotowany przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości, we współpracy polskimi miastami i regionami.

W spotkaniu z przedstawicielami chińskich przedsiębiorców, uczestniczyli przedstawiciele Fundacji Rozwoju Lubelszczyzny oraz firm: AS-POL, HENPOL, PM BROS, MAIK, MIKROBIT, UZR-B, HZR, GRAFIC S.C., NATEX, GALERIA OLIMP, ELEKTROMEKS, ALDIK oraz Jarosław Urban, reprezentujące między innymi branże budowlaną, handlową, instalacji elektrycznych, reklamy i poligrafii, oraz informatyczną. Stronę  chińską reprezentowały firmy m.in. z branży przetwórstwa spożywczego, przemysłu chemicznego oraz elektrycznej.  Spotkanie otworzył Zastępca Komisarza Generalnego Sekcji Polskiej EXPO 2010, Pan Bogdan Marczewski oraz I Radca, Kierownik Wydziału Promocji Handlu  i Inwestycji Konsulatu Generalnego RP w Szanghaju, Pan Andrzej Pieczonka.

Część seminaryjną spotkania rozpoczęła prezentacja na temat potencjału gospodarczego i oferty kulturalnej Lublina, przedstawiona przez Przewodniczącego Rady Miasta Lublin, Pana Piotra Kowalczyka. Następnie zaprezentowały się polskie firmy uczestniczące w spotkaniu, przedstawiając partnerom chińskim oferty współpracy dwustronnej. Po zakończeniu części seminaryjnej uczestnicy spotkania mieli okazję do bezpośrednich rozmów biznesowych. Organizatorami seminarium był Urząd Miasta Lublin oraz Lubelskie Forum Pracodawców, reprezentowane przez Prezesa Forum, Pana Tadeusza Fijałka.  W spotkaniu uczestniczył także Prezes Fundacji Rozwoju Lubelszczyzny, Pan Henryk Łucjan. Jego celem było nawiązanie bezpośrednich kontaktów miedzy polskimi i chińskimi przedsiębiorcami, mające zaowocować w przyszłości konkretnymi przedsięwzięciami gospodarczymi.

Krajowa Izba Gospodarcza zaprasza do udziału w misji polskich przedsiębiorców do Brazylii. Misja organizowana jest we współpracy z Krajową Izbą Gospodarki Morskiej oraz Polsko – Brazylijską Izbą Gospodarczą, towarzyszy oficjalnej wizycie przedstawicieli kierownictw resortów Gospodarki i Infrastruktury i odbędzie się w dniach od 25 do 30 maja 2010r.