2010 - IV kwartał

26 października 2010 r. w Hotelu Kyriad Prestige, przy ul. Towarowej 2 w Warszawie odbyła się konferencja pt.: „Organizacja Inteligentna: zarządzanie wiedzą i kompetencjami pracowników" będąca podsumowaniem projektu badawczego realizowanego na zlecenie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Uprzejmie informujemy, iż 26 listopada br. podczas I posiedzenia Polsko-Tadżyckiej Komisji Międzyrządowej ds. Współpracy Gospodarczej zostało podpisane Porozumienie o Współpracy pomiędzy Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości a Izbą Handlowo-Przemysłową Republiki Tadżykistanu.

Szczegółowe informacje na temat działalności Izby oraz tekst Porozumienia znajdują się na stronie (link).

Zapraszamy do skorzystania z nowych szkoleń z zakresu zarządzania środowiskiem. Szkolenia „Eko-marketing”, „Pozyskiwanie środków na finansowanie inwestycji proekologicznych”,  czy „Zasady prowadzenia negocjacji społecznych, związanych z realizacją inwestycji wpływających na środowisko” oraz wiele innych.

Informacje o szkoleniach dostępne są na stronie www.szkoleniasrodowisko.pl . Sprawdź i dowiedz się, jak możesz wykorzystać wiedzę o zarządzaniu środowiskiem w Twojej firmie!

Spółka Air Market, działająca w segmencie internetowych usług platform lotniczych, od 25 października jest notowana na NewConnect

Nasza firma wystartowała dzieki funduszom z Unii Europejskiej. Od razu szukaliśmy miejsca na rynku globalnym, bo segment usług, które świadczymy jest dość płytki w Polsce – mówił Bartłomiej Herodecki, Prezes Zarządu Air Market SA.

W latach 2009-2010 spółka Air Market uzyskała dofinansowane z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości  dla dwóch projektów:

  • Specjalistyczna pomoc doradcza w przygotowaniu przedsiębiorstwa do pozyskania inwestora zewnętrznego” – Innowacyjna Gospodarka – Działanie 3.3.2
  • Stworzenie inteligentnych wyszukiwarek lotów czarterowych, części zamiennych samolotów, pilotów oraz samolotów do nabycia/współnabycia” – Innowacyjna Gospodarka – Działanie 8.1

W pierwszym etapie działalność platformy Air Market SA w 85 % została wsparta środkami z programu UE – Innowacyjna Gospodarka. Spółka pozyskała dotację w wysokości 813 tys. zł. Środki z emisji na NewConnect będą wspierały jej rozwój w dalszym zakresie.

Spółka Air Market SA powstała w styczniu 2009 roku. Właścicielem firmy jest notowana na giełdzie we Frankfurcie brytyjska spółka holdingowa AerFinance. Aplikacje Air Market udostępnione są w modelu Software as a Service (SaaS). Proponowane rozwiązania biznesowe wspomagają operatorów oraz brokerów lotniczych w podnoszeniu efektywności w zakresie marketingu, sprzedaży i zarządzania.

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości oraz stowarzyszenie Inicjatywa Firm Rodzinnych zapraszają do udziału w trzeciej edycji Projektu Firmy Rodzinne. Jest to program szkoleniowo-doradczy skierowany do przedsiębiorców rodzinnych z całej Polski, którzy chcieliby lepiej kierować swoją firmą.


Projekt właśnie obchodzi swoją pierwszą rocznicę – dokładnie w październiku 2009 roku PARP oraz IFR nawiązały współpracę, żeby wspólnie wspomóc polską przedsiębiorczość rodzinną. W tym czasie udało się zgromadzić kilkadziesiąt firm, które aktualnie biorą udział w cyklu spotkań, warszta-tów i konferencji. Dzięki szkoleniom ich menedżerowie dowiedzą się, jak efektywniej zarządzać fir-mą, zbudować nową strategię jej rozwoju oraz lepiej dogadywać się z pracownikami. Na styczeń przyszłego roku planowany jest początek trzeciej, ostatniej już edycji Projektu. Kto chce wziąć udział w tym nowatorskim programie – powinien jak najszybciej wysłać swoje zgłoszenie.

Jeśli jesteś właścicielem rodzinnego przedsiębiorstwa i chciałbyś podnieść swoje kompetencje menedżerskie– nie czekaj, aż inni zajmą twoje miejsce. Wejdź na stronę www.firmyrodzinne.eu i wypełnij Deklarację Zainteresowania. Rekrutacja jeszcze trwa!

Ośrodek Enterprise Europe Network przy Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości zaprasza przedstawicieli firm, instytutów badawczych, szkół wyższych, instytucji publicznych i in. do udziału w bezpłatnej międzynarodowej giełdzie kooperacyjnej dla branży technologii środowiskowych BE2WEEN@ TERRATEC/ENERTEC 2011

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zaprasza do lektury publikacji pt. „Benchmarking klastrów w Polsce -2010, raport z badania”. Raport zawiera analizę danych pozyskanych od koordynatorów i liderów  klastrów, biorących udział w ogólnopolskim badaniu klastrów.