2011 - I kwartał

Krajowa Izba Gospodarcza we współpracy z Wietnamską Izba Handlową w Hanoi oraz Ambasadą RP w Hanoi, organizują wielobranżową Misję Gospodarczą do Wietnamu (Hanoi, Ho Chi Minh) w dniach 9-16 maja 2011 r.

 

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości,  zaprasza koordynatorów i członków klastrów oraz osoby zaangażowane w kreowanie polityki klastrowej w Polsce do udziału w konferencji pn. „The Nordic-German-Polish Cluster Excellence Conference 2011”

Polska Agencja Rozwoju Przedsiebiorczości Informuje, iż w dniu 26.02.2011 (sobota) w godzinach 9-17 przeprowadzane będą prace modernizacyjne na serwerach PARP. W tym czasie mogą wystąpić krótkotrwałe przerwy w działaniu naszych usług internetowych. Za niedogodności przepraszamy.

Przedstawiciele Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości zostali członkami Rady 50+ powołanej w ramach rządowego programu „Solidarność Pokoleń. 

więcej

Fundacja Kronenberga przy Citi Handlowy od 7 lat organizuje Konkurs Mikroprzedsiębiorca Roku. Jego celem jest wspieranie przedsiębiorczości, zachęcenie do zakładania własnych firm oraz promowanie najlepszych z nich jako przykładów efektywnych działań gospodarczych. Siódma edycja konkursu organizowana jest przy współpracy partnerów w ramach koalicji na rzecz mikroprzedsiębiorczości. W jej skład wchodzą: Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Krajowa Izba Gospodarcza, Pracodawcy RP, Związek Rzemiosła Polskiego oraz Inicjatywa Firm Rodzinnych.

Udział w Konkursie mogą wziąć podmioty zatrudniające poniżej 10 pracowników, o obrotach nie przekraczających 2 miliony euro. Misją konkursu jest nagradzanie podmiotów zakorzenionych w lokalnej społeczności i łączących tradycję z nowoczesnością.

Laureat VII edycji konkursu otrzyma prestiżowy tytuł  „Mikroprzedsiębiorca Roku 2011” oraz nagrodę w wysokości 40 tysięcy złotych.  Kapituła konkursu przyzna także wyróżnienia po 15 000 zł każde kategoriach: SENIOR, START, MIKRO oraz NOWE TECHNOLOGIE. Dla zwycięzców niezwykle istotna jest również promocja medialna ich działań.

W pracach Kapituły wybierającej liderów wśród mikrofirm będą uczestniczyć przedstawiciele czołowych instytucji wspierających przedsiębiorczość.

W tegorocznej edycji zgłoszenia będą przyjmowane do 8 kwietnia 2011 roku. Można je składać wypełniając elektroniczny formularz zgłoszeń dostępny na stronie www.kronenberg.org.pl zakładka Edukacja ekonomiczna – Mikroprzedsiębiorca Roku. Podczas zgłoszenia proszę o zaznaczenie kodu instytucji PARP /kod instytucji, za pośrednictwem której firma dowiedziała się o Konkursie/

Podczas uroczystości wieńczącej VII edycję Konkursu, która odbędzie się 16 czerwca w Sali Głównej Notowań Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie nastąpi ogłoszenie wyników oraz publikacja wyników badań przygotowywanych we współpracy z Microfinance Centre for Central and Eastern Europe and the New Independent States realizowanych corocznie przez Pentor Research International dotyczących kondycji sektora mikroprzedsiębiorstw w Polsce. Są to unikatowe w skali kraju badania, które podczas kolejnych edycji skupiają się na wybranych aspektach działania mikrofirm.

Patronat honorowy nad konkursem objął Wicepremier i Minister Gospodarki Waldemar Pawlak.

Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Taszkencie (WPHI) zaprasza polskie firmy do udziału w  II Międzynarodowej Wystawie Przemysłowo-Handlowej, która odbędzie się 6-8 kwietnia 2011 r. w Duszanbe.

Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Taszkencie (WPHI) zaprasza polskie firmy do udziału w XII Międzynarodowych Targach Budowlanych „UzBuild 2011", które odbędą się w dniach 15-18 marca 2011 r. w Taszkencie.