2011 - I kwartał

Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Taszkencie (WPHI) zaprasza polskie firmy do udziału w XI Międzynarodowych Targach „World Food Uzbekistan 2011", które odbędą się w dniach 29-31 marca 2011 r. w Taszkencie.

Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Zagrzebiu (WPHI) zaprasza polskie firmy do udziału w Targach Nowych Technologii IFONT (www.ifont.biz), które odbędą się w dniach 26-29 maja 2011 r. w Splicie.

Ministerstwo Gospodarki zaprasza polskich przedsiębiorców do udziału w Polsko-Rumuńskim Forum Gospodarczym, które odbędzie się 17 marca 2011 r. w siedzibie Ministerstwa. Będzie to doskonała okazja do nawiązania ciekawych kontaktów biznesowych. Spotkanie otworzy wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak oraz minister gospodarki Rumunii Ion Ariton.

Resort gospodarki do udziału w Forum zaprasza przedsiębiorców reprezentujących przede wszystkim przemysł obronny, lotniczy, górniczy, energetyczny, IT, budowlany oraz kolejowy.

Podczas Polsko-Rumuńskiego Forum Gospodarczego inwestorzy z obu krajów będą mieli okazję spotkać się z potencjalnymi partnerami biznesowymi. Oprócz konferencji z udziałem ministrów gospodarki Polski i Rumunii, przedstawiciele firm będą mieli również możliwość przeprowadzenia bezpośrednich rozmów.

Przedsiębiorców zainteresowanych udziałem w Forum prosimy o kontakt z Anną Kuczyńską z Departamentu Spraw Europejskich MG, tel. 22 693 54 52, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Na zgłoszenia czekamy do 28 lutego 2011 r.

Forum odbędzie się 17 marca 2011 r. w godzinach 9.30-14.30 w sali AB na parterze budynku Ministerstwa Gospodarki, Plac Trzech Krzyży 3/5.

Ośrodek Enterprise Europe Network zaprasza na giełdę kooperacyjną z firmami izraelskimi, która odbędzie się 29 marca 2011 r. w Warszawie. Giełda dedykowana jest polskim przedsiębiorcom branży IT/ICT z Polski Wschodniej (posiadającym siedzibę w jednym z 5 województw: lubelskim, podlaskim, podkarpackim, świętokrzyskim, warmińsko-mazurskim)

Ruszyła nowa interaktywna platforma przedstawiająca najciekawsze projekty akademickie i badawcze, zrealizowane dzięki funduszom strukturalnym.

To pierwsza tego typu inicjatywa poświęcona funduszom europejskim w Polsce. Oprócz filmów oraz fotografii ilustrujących najlepsze projekty, witryna umożliwia odbycie wirtualnych spacerów po najbardziej interesujących częściach inwestycji. Galeria będzie systematycznie uzupełniana o kolejne wyniki prac beneficjentów.

Serwis adresowany jest do ludzi nauki, przedsiębiorców i wszystkich zainteresowanych tematyką innowacji w nauce i szkolnictwie wyższym. Witryna dostępna jest pod adresem www.projekty.nauka.gov.pl.

Europejskie doświadczenia w zakresie budowy i rozwoju systemu poręczeń kredytowych, a także rozwój funduszy poręczeniowych w Polsce były tematem międzynarodowego seminarium, zorganizowanego w środę 9 lutego w Warszawie przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości i Bank Gospodarstwa Krajowego.

więcej

Pan Iurie Bodrug, Ambasador Republiki Mołdowy, w dniu 11 lutego br. złożył wizytę w Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

więcej