2011 - I kwartał

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zachęca do korzystania z nowej wersji Kwalifikatora MSP. Kwalifikator jest narzędziem, które ma na celu wspomóc przedsiębiorców ubiegających się o wsparcie ze środków publicznych w ustaleniu statusu prowadzonego przez nich przedsiębiorstwa. Wynik analizy, tj. przynależność do określonej grupy przedsiębiorstw - mikro, małych, średnich lub dużych - otrzymywany jest w oparciu o wprowadzane przez przedsiębiorcę dane, które zestawiane są z kryteriami określonymi w obowiązującej Definicji MSP, zawartej w Załączniku I do Rozporządzenia Komisji(WE) nr 800/2008.

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości przypomina  zainteresowanym podmiotom, o możliwość składania wniosków na uzyskanie wsparcia na przetestowanie usługi pilotażowej nr 2: „Testowanie i wdrożenie usługi pilotażowej w zakresie ochrony środowiska”

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zaprasza na nowe szkolenie w ramach projektu Akademia PARP - „Pozyskiwanie funduszy UE na projekty MŚP”.  Szkolenie adresowane jest do wszystkich osób, które chciałaby pozyskać środki z funduszy unijnych na założenie własnej działalności lub rozwój istniejącej firmy, prezentuje na jakie projekty można otrzymać wsparcie i w ramach jakich działań oraz pokazuje, jak przygotować aplikację i zwraca uwagę na najczęściej popełniane przy tym błędy.

Szkolenie składa się z ośmiu części, które pomagają uczestnikom przygotować się napisania wniosku o dofinansowanie. Najpierw uczestnik dowiaduje się, na co może otrzymać dofinansowanie oraz w ramach jakich programów i działań. Następnie uświadamia sobie, co musi zrobić przed złożeniem wniosku o dofinansowanie: z jakimi dokumentami się zapoznać, jakie decyzje musi podjąć, co przygotować. Kolejne części są poświęcone projektowi - praktyczne wskazówki pomogą uczestnikowi zaplanować i opisać projekt tak, żeby zapewnić kwalifikowalnosć wydatków, zgodność z politykami horyzontalnymi UE i Prawem Zamówień Publicznych oraz rozpocząć realizację projektu. Szkolenie zawiera liczne przykłady, które ułatwiają zrozumienie przepisów i wymogów towarzyszących projektom unijnym. Liczne ćwiczenia utrwalają wiedzę i wyjaśniają trudniejsze fragmenty. 

Więcej informacji o szkoleniu na stronie: www.akademiaparp.gov.pl , pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pod numerem infolinii  0-801 444 677.