2011 - III kwartał

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości wraz z Uniwersytetem Jagiellońskim realizuje projekt systemowy Bilans Kapitału Ludzkiego. Projekt ten jest największym w Polsce badaniem monitoringu rynku pracy, którego strategicznym celem jest stworzenie narzędzi pozwalających na dostosowanie podaży do popytu kompetencji na polskim rynku pracy. Wyniki pierwszej edycji badań zaprezentowane zostaną podczas seminariów regionalnych, które odbędą się 15 września 2011 w Katowicach i 22 września 2011 w Poznaniu.

Seminaria regionalne adresowane są do przedstawicieli działów HR, osób podejmujących decyzje dotyczące zarządzania zasobami ludzkimi w firmach oraz do przedstawicieli administracji w regionach. Wystąpienia podczas seminariów przygotowane zostały pod kątem potrzeb i problemów z jakimi aktualnie zmagają się przedstawiciele działów personalnych i osoby podejmujące decyzje związane z regionalnym rynkiem pracy. Tematy poruszone w ramach seminariów dadzą odpowiedź na pytania: Jakich pracowników potrzebują aktualnie pracodawcy? Jakie wymagania stawiają potencjalnym kandydatom? Gdzie i jak poszukiwani są pracownicy? Jakie narzędzia rekrutacji wykorzystują firmy? Jak wygląda regionalny rynek szkoleń?

Organizatorem konferencji jest Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. Udział w seminariach jest bezpłatny. Niezbędne jest dokonanie rejestracji na stronie www.bkl.parp.gov.pl. Liczba miejsc ograniczona.

Więcej o konferencji na stronie www.bkl.parp.gov.pl

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości prezentuje listę wniosków zatwierdzonych do dofinansowania w ramach Działania 1.4 „Wsparcie projektów celowych” Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, 2007-2013 złożonych w ramach naboru przeprowadzonego w I rundzie 2011 roku.

Ośrodek sieci Enterprise Europe Network przy Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości ma zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w giełdzie kooperacyjnej Subcontracting B2B Matchmaking, która odbędzie się 15 września 2011 r. w fińskim Tampere, na terenie Międzynarodowych Targów Podwykonawców ALIHANKINTA 2011.

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ma przyjemność zaprosić Państwa do udziału w seminarium eksperckim omawiającym wyniki badań realizowanych w ramach projektu badawczego "Wzorce zrównoważonej produkcji (WZP) w działalności przedsiębiorstw - propozycja rozwiązań systemowych wspierających wdrażanie WZP w MSP".

Seminarium odbędzie się 23 sierpnia 2011 r. o godz. 11.00 w Centrum Konferencyjnym Rondo 1, przy ul. Rondo ONZ 1 w Warszawie.

więcej

Zapraszamy wszystkich przedsiębiorców oraz osoby zainteresowane prowadzeniem działalności gospodarczej w internecie do udziału w seminarium on-line. Seminarium jest organizowane przez Punkt Kontaktowy ds. e-handlu dla Usługodawców i Usługobiorców, działający przy Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, i odbywa się w godzinach 10:00 – 13:00.  Transmisja seminarium dostępna jest od godziny 10:00 pod niniejszym adresem.

Celem seminarium jest przekazanie przedsiębiorcom aktualnych informacji oraz praktycznych wskazówek w tematyce prawa obrotu elektronicznego, w szczególności:

  • Podstawy prawa obrotu elektronicznego;
  • Ochrona danych osobowych w obrocie elektronicznym;
  • Prawo własności intelektualnej w obrocie elektronicznym;
  • Ochrona konsumentów w obrocie elektronicznym;

Szczegółowy program seminarium

Ekspertami prowadzącymi szkolenie będą prawnicy Kancelarii Bird & Bird:

  • pani Emilia Stępień, radca prawny, szef praktyki ochrony danych osobowych kancelarii oraz
  • pan Piotr Dynowski LL. M., szef praktyki własności intelektualnej.

Udział w seminarium jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji. Do wzięcia udziału wystarczy wejście w dniu transmisji na stronę internetową Punktu Kontaktowego ds. e-handlu dostępną pod wyżej podanym adresem.

Zachęcamy do regularnego odwiedzania odwiedzenia strony internetowej Punktu Kontaktowego, na której znaleźć można wiele ciekawych informacji na temat prawa e-handlu.

Seminarium jest pierwszym z cyklu pt. „e-Prawo dla MSP”. Kolejne seminaria odbędą się we wrześniu oraz w październiku 2011 r.

Zapraszamy!

Już nie jedno okienko, a zero okienka. Za pomocą kliknięcia komputerowej myszy można już zarejestrować działalność gospodarczą. Umożliwia to działający od 1 lipca 2011 r. system Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej.

więcej

 

Polaks Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zaprasza na konferencję on-line „CEIDG, czyli „zero okienka” – co daje polskim przedsiębiorcom?” która odbędzie się w dniu 4 sierpnia 2011 r. o godzinie 11:00

 

W spotkaniu udział wezmą:

Jacek Czech – Zastępca Sekretarza Generalnego KIG
Dariusz Bogdan – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki
Bożena Lublińska-Kasprzak – Prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości

 

Spotkanie transmitowane jest na stronie http://bankier.tv/live/kig/