2011 - III kwartał

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zaprasza do zapoznania się z nowymi modułami szkolenia pt. „Techniki sprzedaży” dotyczącymi prezentacji handlowej, umiejętności radzenia sobie z trudnym klientem, finalizowania sprzedaży oraz sprzedaży przez telefon.

Adresatami szkolenia są osoby, które chcą doskonalić swoje umiejętności sprzedażowe. Przede wszystkim pracownicy działów handlowych, ale także właściciele i kadra zarządzająca małych i średnich firm, która angażuje się w proces sprzedaży. Szkolenie może zainteresować również osoby, które myślą o zmianie zawodu.

Przedsiębiorcy, pracownicy sektora MŚP oraz osoby planujące rozpoczęcie działalności gospodarczej mogą podjąć bezpłatną naukę na portalu akademii PARP. Więcej informacji o szkoleniu można uzyskać na www.akademiaparp.gov.pl, pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pod numerem infolinii  0-801 444 677.

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości informuje, że w dniu 30 lipca 2011 r. w godzinach od 7.00 do 15.00 przeprowadzane będą prace serwisowe na serwerach PARP. Dostęp do strony internetowej PARP jak i innych stron internetowych Agencji w podanym czasie nie będzie możliwy. Za utrudnienia przepraszamy.

Punkt Kontaktowy ds. e-handlu dla Usługodawców i Usługobiorców, działający przy Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, zaprasza przedsiębiorców w dniu 5 sierpnia 2011 roku, w godzinach 10:00 – 13:00, do udziału w bezpłatnym seminarium on-line, pt. „Podstawowe zagadnienia prawne prowadzenia działalności e-usługowej”.

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości we współpracy z Warszawskim Biurem Handlowym w Tajpej, planuje zorganizowanie misji gospodarczej na Tajwan dla polskich firm z branży elektronicznej, która odbędzie się w dniach 10 - 13 października 2011 r.

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości we współpracy z Warszawskim Biurem Handlowym w Tajpej, planuje zorganizowanie misji gospodarczej na Tajwan dla firm z branży ochrony środowiska, która odbędzie się w dniach 26 - 29 października 2011 r.

W imieniu Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji (WPHI) Ambasady RP w Kijowie zapraszamy do udziału w Międzynarodowych Targach Energetycznych  „Energetyka w przemyśle Ukrainy 2011", które odbędą się w dniach 20-22 września 2011 r. w Kijowie. Na targach zostanie zorganizowane stoisko WPHI, na którym polskie firmy będą mogły zaprezentować swoją ofertę.

Wychodząc naprzeciw prośbie UNDP i Ministerstwa Gospodarki RP w dniach 18-22 lipca br. we współpracy z biurami UNDP w Warszawie i Bagdadzie, Ambasadą RP w Bagdadzie i Ministerstwem Gospodarki RP Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zorganizowała wizytę studyjną 34 irackich ekspertów w Polsce. Celem wizyty było przygotowanie irackiej kadry do stworzenia w Iraku instytucji wzorowanej na PARP. Polska została oceniona przez UNDP jako jeden z najbardziej pozytywnych przykładów przemian ustrojowych i gospodarczych w Europie Wschodniej, a Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości określono jako instytucję, której historia, charakter działalności i skuteczność mogą służyć za wzór dla irackiego rządu.

Wśród członków delegacji irackiej znaleźli się przedstawiciele parlamentu, wysocy rangą reprezentanci ministerstw Przemysłu i Minerałów, Elektryczności, Finansów, Planowania, liczni doradcy premiera, przewodniczący izb i stowarzyszeń handlowych oraz przedstawiciele sektora prywatnego z prowincji Bagdad, Anbar, Erbil i Basry. 

W czasie szkolenia gościom przybliżono cel i przebieg tworzenia Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, jej historię oraz obecną działalność i miejsce w polskim systemie wspierania sektora MŚP. Eksperci z Iraku wysłuchali również prezentacji na temat transformacji polskiej gospodarki i jej obecnego stanu. W pierwszym dniu szkolenia delegacja została przywitana przez Panią Irenę Wóycicką, Podsekretarza Stanu w Kancelarii Prezydenta RP, Pana Marcina Korolca, Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Gospodarki oraz Panią Anetę Wilmańską, Zastępcę Prezesa PARP. Poza przedstawicielami PARP w spotkaniach wzięli udział: Pan Stanisław Smoleń, Ambasador RP w Iraku, Pan Tomasz Ostaszewicz, Dyrektor Departamentu Międzynarodowej Współpracy Dwustronnej Ministerstwa Gospodarki, Pan Adam Kułach, Zastępca Dyrektora Departamentu Afryki i Bliskiego Wschodu (MSZ), Pan Kamil Wyszkowski, szef biura UNDP w Polsce, przedstawiciele Ambasady Iraku w RP, Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, funduszy pożyczkowych i poręczeniowych. W ramach wizyty goście spotkali się również z Panem Markiem Łyżwą, Wiceprezesem Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych i przedstawicielami PAIiZ.

Wizyta studyjna ekspertów z Iraku z Polsce odbyła się w ramach Programu Rozwoju Sektora Prywatnego w Iraku (PSDP-I). Program PSDP-I jest wdrażany przez siedem agend ONZ (UNDP, UNIDO, ILO, UNOPS, UN-Habitat, UNIFEM, FAO) w ramach wsparcia świadczonego przez społeczność międzynarodową na rzecz odbudowy gospodarki Iraku, w celu przeprowadzenia prawnych i strukturalnych reform, niezbędnych dla zapewnienia konkurencyjnej gospodarki rynkowej i zrównoważonego wzrostu gospodarczego tego kraju. Głównym celem programu jest ustanowienie środowiska biznesowego poprzez rewizję regulacji prawnych, prywatyzację przedsiębiorstw państwowych, rozwój małych i średnich przedsiębiorstw, tworzenie nowych miejsc pracy, promocję inwestycji oraz poprawę systemu podatkowego. W celu realizacji komponentu związanego z rozwojem przedsiębiorczości, w ramach Programu zostaną stworzone warunki do uruchomienia w Iraku agencji rozwoju przedsiębiorczości.