2011 - IV kwartał

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zaprasza do obejrzenia zapisu transmisji on-line przeprowadzonej w ramach projektu systemowego PARP „Partnerstwo publiczno-prywatne” debaty eksperckiej pt. „Partnerstwo publiczno-prywatne w Polsce: znana przeszłość, jaka przyszłość?”. Spotkanie ekspertów odbyło się 14 grudnia 2011 r.

Zapis dostępny jest na kanale PARP w serwisie YouTube (link).

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zaprasza do udziału w nowym szkoleniu Akademii PARP „Profesjonalny sekretariat”.

Szkolenie prezentuje uczestnikom nowe nastawienie, role i zadania sekretariatu oraz metody skutecznej komunikacji. Całe szkolenie e-learning składa się z 8 modułów, które adresowane są głównie do pracowników sekretariatu w małych i średnich firmach.

W pierwszym module uczestnicy dowiedzą się na czym polega praca sekretariatu w firmach MSP. Poznają najważniejsze zasady, które należy stosować we współpracy z szefem oraz z całym zespołem.

Kolejny moduł poświęcono efektywnemu zarządzaniu czasem. Po ukończeniu tej części szkolenia uczestnicy nauczą się w jaki sposób zarządzać czasem.
W module 2 zawarto też wiadomości na temat obsługi sprzętu biurowego oraz zarządzania dokumentacją i korespondencją. Uczestnicy dowiedzą się także jak zaplanować spotkanie i podróż służbową.

W szóstym module uczestnicy dowiedzą się jakie znaczenie ma wygląd zewnętrzny w relacjach międzyludzkich oraz czym jest dress code i jaką pełni rolę w kreowaniu wizerunku firmy.

Następne moduły będą udostępnione na początku 2012 roku. Omawiają inne aspekty komunikacji: rozmowy telefoniczne i korespondencję. Po zakończeniu modułów e-learning, absolwentów szkolenia czekają samodzielne zadania z zakresu wyszukiwania informacji oraz warsztaty, na których przeprowadzone zostaną ćwiczenia komunikacji interpersonalnej i prawidłowego przekazywania informacji.

www.akademiaparp.gov.pl

Polska Agencja Rozwoju przedsiebiorczości informuje, że Ministerstwo Gospodarki powierzyło PARP funkcję operatora merytorycznego i technicznego Bazy Projektów Partnerstwa Publiczno-Prywatnego.

Celem funkcjonowania Bazy PPP jest zebranie i usystematyzowanie informacji na temat projektów partnerstwa publiczno - prywatnego w Polsce, a co za tym idzie propagowanie wiedzy na temat form współpracy podmiotów prywatnych z sektorem publicznym. Projekty w Bazie PPP zgrupowane są w trzech kategoriach: projekty planowane, realizowane oraz zakończone. Baza jest dostępna w czterech wersjach językowych: polskiej, angielskiej, niemieckiej i chińskiej.

http://bazappp.gov.pl

W związku z pracami konserwacyjnymi prowadzonymi w Bazie Projektów Partnerstwa – Publicznego uprzejmie informujemy, że w chwili obecnej możliwe jest przeglądanie Bazy PPP bez możliwości edycji danych. Po zakończeniu prac poinformujemy Państwa niezwłocznie o przywróceniu pełnej funkcjonalności.

 

Prosimy o zgłaszanie wszelkich pytań dotyczących Bazy PPP pod adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) była współorganizatorem Chińsko-Polskiego Forum Inwestycyjnego, które odbyło się 19 grudnia br. w Szanghaju przy okazji wizyty Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Bronisława Komorowskiego w Chińskiej Republice Ludowej.

Na Forum Prezydent Bronisław Komorowski zachęcał chińskich biznesmenów do inwestowania w Polsce, reklamując nasz kraj jako jeden z najlepiej rozwijających się w Unii Europejskiej w dobie obecnego kryzysu gospodarczego. Na spotkaniu z chińskim biznesem, który jest – w opinii prezydenta - ważnym miejscem zmian, w tym również między Polską a Chinami, Bronisław Komorowski przedstawił siedem powodów, dla których warto interesować się Polską. - Tak jak UE stanowi pierwszego partnera dla Chin, tak Polska wśród 27 państw UE jest 6. gospodarką co do wielkości – podkreślił prezydent w oświadczeniu dla prasy.

Forum zostało zorganizowane przez Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIiIZ) i Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) oraz Chińską Radę Promocji Handlu Międzynarodowego (CCPIT).

- Jestem przekonana, że to wydarzenie będzie doskonała okazją nie tylko do zaprezentowania chińskim przedsiębiorcom polskiej gospodarki oraz przedsiębiorczości ale również zachęcenia ich do prowadzenia konkretnych interesów z naszym krajem – powiedziała otwierając Forum Bożena Lublińska-Kasprzak, Prezes PARP.

Delegacji oficjalnej prezydenta w Chinach towarzyszy około stu przedstawicieli firm z wielu sektorów: energetycznego, maszynowego, finansowego, zielonych technologii, transportowego, budowlanego i farmaceutycznego, w tym przedstawicieli m.in.: KGHM Polska Miedź, Orlen, Enea, PLL Lot, Huta Stalowa Wola, Kopex, Petrolinvest , Polfa Łódź, Bakoma, Bioton.

Podczas Forum została zawarta umowa w zakresie projektu Poland China Business Link pomiędzy Akademickimi Inkubatorami Przedsiębiorczości a Co-Way International Technology Transfer Center. Projekt AIP Business Link to inicjatywa, która zapewni pomoc w rozwoju startup-ów poprzez nawiązanie relacji gospodarczych z najważniejszymi globalnie centrami startup-ów na rynkach zagranicznych.

W ramach realizacji projektu systemowego PARP „Partnerstwo publiczno-prywatne” rozpoczęto rekrutację na kolejne seminaria regionalne dla przedstawicieli instytucji publicznych oraz przedsiębiorców (średnich i dużych), poświęcone zagadnieniom partnerstwa publiczno – prywatnego.

Najbliższe seminarium odbędzie się w Poznaniu w terminie 19-20 stycznia 2012 r. Zgłoszenie uczestnictwa należy dokonywać poprzez formularz dostępny na stronie projektu www.ppp.parp.gov.pl w zakładce „Formularz zgłoszeniowy” lub poprzez wysłanie wypełnionego formularza na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub na nr faksu 22 482 10 50.

Zapraszamy do rejestracji na seminaria już dziś.

W związku z dużym zainteresowaniem udziałem w II edycji konkursu Słowa dla Innowacji, oraz licznymi pytaniami dotyczącymi samego konkursu, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości przedłuża nabór wniosków do II edycji konkursu do dnia 2 stycznia 2012 roku!

W związku z dużym zainteresowaniem udziałem w II edycji konkursu Kreowanie Jutra, oraz licznymi pytaniami dotyczącymi samego konkursu, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości przedłuża nabór wniosków do II edycji konkursu do dnia 2 stycznia 2012 roku!