2011 - IV kwartał

Jeszcze tylko do 15. października można składać prace magisterskie do V edycji Konkursu, organizowanego przez Fundację Godła Promocyjnego, „Teraz Polska Promocja”. Na autorów najlepszych prac czekają nagrody pieniężne o łącznej wartości ok. 50.000 zł a także staże, praktyki oraz szansa na publikacje.

 

Z roku na rok Konkurs rośnie w siłę, przyciągając coraz większą liczbę uczestników: "Cieszy mnie, że coraz większa grupa młodych Polaków w swoich pracach magisterskich podejmuje tematy, związane z szeroko pojętą promocją Polski"- mówi Krzysztof Przybył, Prezes Fundacji – „Tematyka prac w ostatnich latach dotykała kwestii związanych z promocją gospodarczą kraju, turystyką, a także promocją miast i regionów oraz brandingiem narodowym. Pojawiały się też zagadnienia związane z rynkami finansowymi i funduszami unijnymi. Mam nadzieję, że już w niedalekiej przyszłości ci młodzi ludzie będą zajmować ważne dla rozwoju Polski miejsca pracy, albo  - co więcej - sami będą je tworzyć.”

 

Aby zgłosić pracę magisterską do Konkursu, należy przedłożyć komplet dokumentów (CV, zaświadczenie o ukończeniu studiów, formularz zgłoszeniowy oraz pracę dyplomową na CD) w siedzibie Fundacji „Teraz Polska”, bądź wysłać je pocztą w terminie do 15 października 2011r.

 

Więcej informacji na stronie www.terazpolska.pl

więcej

Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego zaprasza wszystkich przedsiębiorców do udziału w konferencji: „Europa 2020 roku — perspektywy zmian dla Małych i Średnich Przedsiębiorców”, wieńczącej obchody Europejskiego Tygodnia MSP w województwie kujawsko-pomorskim. Wydarzenie odbędzie się 11 października 2011 r. w siedzibie Toruńskiego Parku Technologicznego.

więcej

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości w ramach projektu systemowego pn. „Instrument Szybkiego Reagowania” ogłasza rozpoczęcie z dniem 7 października 2011 r. naboru przedsiębiorców do udziału w usłudze szkoleniowo-doradczej. W ramach usługi wybrane firmy z sektora MMSP, jak również duże przedsiębiorstwa otrzymają kompleksową pomoc w postaci finansowania kosztów usług szkoleniowych, doradczych oraz działań z obszaru  outplacementu.

Punkt Kontaktowy dla Usługodawców i Usługobiorców działający przy Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości zaprasza na e-Seminarium „Własność intelektualna w prawie obrotu elektronicznego”  z cyklu „e-Prawo dla MSP”

Punktu Kontaktowego dla Usługodawców i Usługobiorców

działającego przy Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości

Nowe szkolenie on-line Akademii PARP „Finanse dla niefinansistów” jest już dostępne w całości! Przedsiębiorcy i pracownicy z sektora MSP będą mogli zdobyć nowe wiadomości z zakresu rachunku zysku i strat, finansowania działalności oraz oceny opłacalności.

Szkolenie „Finanse dla niefinansistów” zostało opracowane z myślą o osobach z niewielkim doświadczeniem w finansach. – Po ukończeniu tego szkolenia przedsiębiorcy i pracownicy z sektora MSP będą szybciej i łatwiej orientować się w sprawach finansowych własnej firmy. W szkoleniu wykorzystano wiele przykładów z życia firm oraz finansów osobistych.

W pierwszych udostępnionych modułach szkolenia „Finanse dla niefinansistów”  o nr 1,2,4,5 uczestnicy zrozumieli na czym polega planowanie finansów, bilans przedsiębiorstwa, Cash flow oraz analiza rentowności.

Teraz udostępniono trzy nowe moduły. Po ukończeniu trzeciego modułu uczestnicy będą mieli świadomość jaką rolę odgrywają przychody i koszty w kształtowaniu wyniku finansowego firmy. Opanują i zrozumieją analizę przychodów i kosztów oraz obliczanie amortyzacji. W szóstym module zrozumieją i opanują takie umiejętności, jak zarządzania kapitałem obrotowym, należnościami i zobowiązaniami, utrzymywanie płynności oraz zarządzanie długiem. W siódmym module omówiono zagadnienia dotyczące oceny opłacalności działalności. Przedsiębiorcy opanują umiejętność analizy kosztów, marży oraz rentowności.

„Finanse dla niefinansistów” to 29 szkolenie internetowe Akademii PARP, dostępne pod adresem www.akademiaparp.gov.pl. Szkolenia podzielone są na pięć zakresów tematycznych: finansowo-prawny, zarządzanie strategiczne i operacyjne, umiejętności menadżerskie i osobiste, marketing i sprzedaż oraz wiedza ogólna i otoczenie biznesu. Wszyscy przedsiębiorcy i pracownicy sektora MSP oraz osoby planujące rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej mogą podjąć bezpłatną naukę.

 

 

Więcej informacji:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Infolinia 0-801 444 MSP (czyli 0-801 444 677)

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zamierza zlecić przeprowadzenie Sondażu na temat upadłości oraz opracowanie Raportu z badania. Zamówienie jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Przedmiotem zamówienia jest przeprowadzenie badania sondażowego na temat upadłości oraz opracowanie raportu z badania.

więcej

Centrum Stosunków Międzynarodowych zaprasza do udziału w Forum Partnerstwa Regionalnego Polska-Białoruś pt. „Pogranicze polsko-białoruskie wobec wyzwań w XXI wieku", które odbędzie się w dniach 24 i 25 października 2011 r. w Brześciu na Białorusi.