2012 - III kwartał

Dnia 28 września 2012 roku w Pałacu Staszica w Warszawie odbyła się uroczystość pod hasłem „Innowacyjny student, innowacyjny pracownik – tak się tworzy kreatywne jutro!”. Podczas gali zostały wręczone nagrody laureatom Konkursu „Akademicki Mistrz Innowacyjności” oraz Konkursu „Kreowanie Jutra”.

więcej

18 października 2012 r. odbędzie się Międzynarodowe Forum Własność intelektualna a biznes – Forum małych i średnich przedsiębiorstw państw Grupy Wyszehradzkiej – Chiny. Jak skutecznie prowadzić działalność gospodarczą  i inwestycyjną na rynku chińskim. Forum skierowane jest do przedsiębiorców i instytucji otoczenia biznesu z Polski oraz państw Grupy Wyszehradzkiej, zainteresowanych inwestowaniem w Chinach.

więcej

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości przystąpiła 27 września br. do Memorandum o współpracy na rzecz wspólnych programów akceleracyjnych z US Market Access Center. Prezes PARP, Pani Bożena Lublińska-Kasprzak współsygnowała umowę zawartą pomiędzy reprezentującą Ministerstwo Gospodarki, Wiceminister Iloną Antoniszyn-Klik oraz Wiceprezesem US MAC Peterem Darlingiem. Wydarzenie miało miejsce w ramach wydarzeń towarzyszących wizycie oficjalnej w USA Prezydenta RP Pana Bronisława Komorowskiego.

 

więcej

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zaprasza do udziału w konferencji „Fundusze szansą na Eksport ”.  W takcie spotkania Dyrektor Departamentu Wsparcia Innowacyjności, PARP - Iwona Szendel omówi dotacje na wzmocnienie polskiej gospodarki w ramach Działania 6.1 Paszport do eksportu.

więcej

25 września b.r. portal www.web.gov.pl oraz Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, rozpoczęły cykl 16 Konferencji pt. "Akademia e-biznesu". Cykl konferencji podzielony jest na dwie grupy: trzynaście spotkań o tematyce e-biznesu, w trakcie których zostanie prześledzony cały "proces życia" przedsiębiorstwa (od samej koncepcji po ekspansję zagraniczną) oraz trzy spotkania o nowoczesnych technologiom B2B.

więcej

Wystawa plenerowa „Przedsiębiorczość po polsku” stanęła przy Krakowskim Przedmieściu na Skwerze Hoovera. Będzie można ją oglądać do końca listopada 2012 r.

więcej

Podczas II Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw, który trwa od 24 do 27 września, przedstawiciele świata biznesu, nauki oraz administracji rządowej i samorządowej rozmawiają o możliwościach biznesowych, jakie dziś otwierają się przed przedsiębiorcami.

więcej