2013 - III kwartał

Od 11 lipca można starać się w NFOŚiGW o dofinansowanie przedsięwzięć inwestycyjnych, realizowanych przez przedsiębiorców, prowadzących do efektywnego wykorzystania energii. W sierpniu natomiast rusza nabór na Biogazownie rolnicze.

więcej

W siedzibie Związku Banków Polskich odbyło się podsumowanie kampanii „Wsparcie Biznesu w okresie spowolnienia. W czym mogą pomóc dostępne środki unijne?”. Celem kampanii była pomoc przedsiębiorcom w sięgnięciu po ostatnie środki obecnej perspektywy finansowej Unii Europejskiej. Działaniami objęto wszystkie województwa, a na spotkania zaproszono przede wszystkim mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa oraz organizacje otoczenia biznesu.

więcej

Zgodnie z przewidywaniami analityków w najbliższych kwartałach można się spodziewać ożywienia wzrostu gospodarczego, zintensyfikowania produkcji i wzrostu handlu. Poprawy sytuacji nie odczuwają jeszcze firmy. Wciąż wysokie jest prawdopodobieństwo zagrożenia upadłością – wynika z najnowszych badań realizowanych w ramach projektu Instrument Szybkiego Reagowania przez PARP i zespół z Małopolskiej Szkoły Administracji Publicznej (UEK) pod kierownictwem prof. Jerzego Hausnera.

więcej

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości informuje, że począwszy od dnia 8 lipca 2013 r. uruchomione zostały dodatkowe dyżury eksperta do działania 8.1 PO IG.

więcej

25 czerwca 2013 w warszawskim hotelu Hilton odbyło się Forum Gospodarcze Polska – Armenia, zorganizowane przez Ministerstwo Gospodarki, Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych. 

więcej

W Warszawie podczas forum polsko – tajskiego Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości podpisała porozumienie o współpracy z Departamentem Rozwoju Handlu Zagranicznego Tajlandii.

więcej

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości wraz z Uniwersytetem Jagiellońskim realizuje projekt Bilans Kapitału Ludzkiego. Projekt ten jest największym w Polsce badaniem rynku pracy. Wyniki III edycji badań BKL zaprezentowane zostaną 22 lipca 2013r. we Wrocławiu.

więcej