2014 - I kwartał

3 marca wystartowała dziesiąta już edycja konkursu Mikroprzedsiębiorca Roku, organizowanego przez Fundację Kronenberga przy Citi Handlowy. Wśród laureatów znalazły się przedsiębiorstwa z różnych branż. Wyróżniane były zarówno biznesy tradycyjne jak i te idące z duchem czasu. Konkurs przeznaczony jest dla wszystkich właścicieli mikroprzedsiębiorstw, którzy mają pomysł, wizję i konsekwentnie dążą do sukcesu. Honorowy patronat nad konkursem objął Wicepremier i Minister Gospodarki Janusz Piechociński, a tegoroczna pula nagród to 85 tys. zł.

więcej

W niedzielę, 9 marca 2014 r. rozpoczęły się w Hanowerze największe targi teleinformatyczne - CeBIT 2014. Podczas wczorajszej uroczystości otwarcia, gości z całego świata powitali Angela Merkel - kanclerz Niemiec, David Cameron - premier Wielkiej Brytanii, która w tym roku pełni rolę kraju partnerskiego, a także robot. Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji, a także materiału wideo.

Już w najbliższą niedzielę rozpoczynają się w Hanowerze największe targi technologiczne CeBIT 2014. Wśród wystawców będzie można spotkać technologiczne start-upy, a także największych światowe firmy z branży ICT. Nie zabraknie także firm i instytucji z Polski, w tym zespołu web.gov.pl, który będzie na bieżąco relacjonował przebieg najważniejszych imprez targowych, a także przeprowadzi przegląd najnowszych technologii i start-upów.

4 marca br. zakończyło się 21. Forum Gospodarcze w Toruniu, podczas którego spotkali się czołowi przedstawiciele świata polityki i biznesu. Polska Agencja Rozwoju  Przedsiębiorczości była partnerem merytorycznym wydarzenia. Forum, honorowym patronatem objął Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Gospodarki, Janusz Piechociński. 

więcej

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości uprzejmie informuje, że w dniach: 8, 9 oraz 10 marca  2014 r. od godziny 00:01 do godziny 05:00 będą przeprowadzane prace konserwacyjne związane z łączem internetowym.

więcej

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zaprasza małe i średnie przedsiębiorstwa, które nie są w trakcie wdrażania systemu zarządzania przez kompetencje, do skorzystania z działań analitycznych, doradczych i szkoleniowych, oferowanych w ramach projektu systemowego PARP „Zarządzanie kompetencjami w MSP”. Celem projektu jest wsparcie MSP we wdrażaniu systemu zarządzania przez kompetencje oraz wskazanie korzyści związanych nie tylko z właściwym ukierunkowaniem rozwoju kadr, ale również budowaniem marki pracodawcy.

więcej

27 lutego br. odbyła się debata zorganizowana przez magazyn Polish Market pn. Edukacja finansowa a rozwój małych i średnich przedsiębiorstw.

więcej