2014 - II kwartał

8 maja w ramach Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach odbyła się Gala podczas, której wręczono nagrody i wyróżnienia laureatom rankingu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Dodatkowo z okazji 10-lecia obecności Polski w Unii Europejskiej przyznane zostały nagrody specjalne.

więcej

8 maja 2014 r. w hotelu Regent w Warszawie odbyło się Forum Ekonomiczno-Finansowe Polska – Luksemburg, zorganizowane w związku z oficjalną wizytą Wielkiego Księcia Luksemburga, który przyjechał do Polski na zaproszenie Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.

Już 14 maja w Katowicach i 16 maja w Poznaniu odbędą się Spotkania Informacyjne dla przedsiębiorców i specjalistów odpowiedzialnych za zarządzanie zasobami ludzkimi w firmach. Po Warszawie i Wrocławiu to kolejne spotkania z cyklu 20 organizowanych w ramach projektu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości i Szkoły Głównej Handlowej „Kapitał ludzki jako element wartości przedsiębiorstwa”. Podczas wydarzeń po raz pierwszy zostanie zaprezentowane innowacyjne Narzędzie Pomiaru Wartości Kapitału Ludzkiego (NKL). Uczestnicy dowiedzą się jak wykorzystać gromadzone dane o zasobach ludzkim dla podniesienia konkurencyjności swojej firmy. Udział w spotkaniach jest bezpłatny, jednak liczba miejsc jest ograniczona.

więcej

Ile w bieżącym roku wyniesie wzrost gospodarczy w Polsce i co będzie jego siłą napędową? Jakie są najpoważniejsze zewnętrzne i wewnętrzne niewiadome dla wysokiego wzrostu gospodarczego w 2014 i 2015 roku? Dlaczego analitycy spodziewają się skrócenia cyklu koniunkturalnego? Co zrobić, by po okresie ożywienia tempo PKB nie spadło poniżej 2 proc.? Zapraszamy do udziału w debacie online realizowanej w projekcie Instrument Szybkiego Reagowania, która odbędzie się 16 maja o godz. 9.30.

Ośrodek Enterprise Europe Network przy Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości zaprasza do udziału w konferencji pt. "Wsparcie biznesu z programów UE. Dziś i jutro", odbywającej się w ramach Dolnośląskich spotkań biznesowych.

VI Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach zainaugurowało wystąpienie Premiera RP Donalda Tuska. W trzydniowej konferencji biorą udział komisarze UE, przedstawiciele rządów z Polski, Europy, świata, główni negocjatorzy gospodarczego i handlowego partnerstwa między UE a USA oraz zarządzający największymi polskimi firmami i przedstawiciele globalnych marek. Jutro (8 maja) Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości nagrodzi laureatów konkursu dla innowacyjnych firm, a już dziś Bożena Lublińska-Kasprzak rozmawiała z Ministrem Handlu Pakistanu, Khurram Dastgir Khan i Przewodniczącym Pakistańskiej Izby Przemysłowo - Handlowej Zakria Usmanem. Jutro PARP podpisze porozumienie o współpracy z Pakistańską Izbą Przemysłowo – Handlową.

więcej

Urząd Patentowy RP uprzejmie zaprasza na bezpłatne szkolenia z zakresu ochrony własności przemysłowej Patent na sukces – skuteczna ochrona innowacji.  Przedsięwzięcia odbędą się 13 maja (Racibórz) oraz 22 maja (Kielce).