2014 - IV kwartał

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości informuje, że zostało podpisane porozumienie o współpracy z kolejną Instytucją Finansową (IF) – Alior Bank Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie w ramach usługi pilotażowej „Przetestowanie i wdrożenie usługi pilotażowej w zakresie planowania i finansowania przedsięwzięć gospodarczych w MŚP”.

więcej

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zaprasza do konsultacji społecznych propozycji metodologii badania potrzeb i satysfakcji klientów parków i inkubatorów technologicznych. Głównym elementem konsultacji są metodologie zbierania danych i analizy wyników oraz struktura raportu dedykowanego dla ośrodków z badania satysfakcji.

1 grudnia 2014 roku to szczególny dzień dla polskich innowacji. Tego dnia, w Łazienkach Królewskich w Warszawie, odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom trzech prestiżowych konkursów Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, które łączy wspólny mianownik – propagowanie innowacyjności najwyższych lotów. W trakcie spotkania Wicepremier i Minister Gospodarki Janusz Piechociński oraz Prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości Bożena Lublińska-Kasprzak, wręczyli nagrody laureatom XVII edycji Konkursu Polski Produkt Przyszłości, V edycji Konkursu Słowa dla Innowacji oraz IV edycji Konkursu Akademicki Mistrz Innowacyjności.

Trwa nabór nowych uczestników projektu Polski Most Krzemowy, w którym PARP ze środków PO IG wspiera ekspansję polskich firm z branż wysokich technologii na rynek USA. Przedsiębiorcy otrzymują usługi mentoringowe (realizowane w Polsce i USA) oraz doradcze i szkoleniowe w formie pomocy de minimis. W 3 etapie projektu organizowane są dla nich również spotkania z potencjalnymi partnerami i inwestorami w Dolinie Krzemowej.

więcej

Cykl wykładów online pt. „Szkoła dla Eksportera” od 2 lat dostarcza rzetelnej wiedzy doświadczonym i początkującym eksporterom. Z internetowych wykładów przygotowanych przez ośrodek Enterprise Europe Network przy PARP skorzystało dotychczas ponad 50 tys. internautów.

więcej

Zapraszamy kadrę zarządzającą małych i średnich przedsiębiorstw z terenu województwa kujawsko-pomorskiego  do udziału w bezpłatnym seminarium regionalnym „Od kompetencji pracowników do efektywności przedsiębiorstwa”, poświęconym praktycznym aspektom zarządzania kompetencjami w firmach, które odbędzie się 27 listopada 2014 r. w Bydgoszczy.

Co zrobić by w lepszy sposób mierzyć innowacyjność przedsiębiorstw, regionów i krajów, jak w lepszy sposób uchwycić wyniki działalności innowacyjnej? To tylko jedno z pytań, nad którymi debatować będą dzisiaj w Brukseli przedstawiciele agencji zrzeszonych w Europejskiej Sieci Agencji Innowacyjności TAFTIE wraz z przedstawicielami Komisji Europejskiej – Dyrekcji Generalnych: Przedsiębiorczości i Przemysłu, Badań i Innowacji oraz Eurostat. Spotkanie otworzy Przewodniczący Rady TAFTIE, Zastępca Prezesa PARP, pan Dariusz Szewczyk oraz reprezentująca Komisarz UE ds. Rynku Wewnętrznego, Przemysłu, Przedsiębiorczości i MŚP, pani Justyna Morek.

więcej