2015 - II kwartał

Tematem wybijającym się w komunikacji badań BKL jest kwestia niedopasowania kompetencji pracowników do potrzeb pracodawców. Pięć edycji badań potwierdziło, że pracodawcy prowadzący projekty rekrutacyjne, doświadczali i w coraz większym stopniu doświadczają problemów w znalezieniu kandydatów, którzy spełnialiby ich oczekiwania.

więcej

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zaprasza do udziału w seminarium z cyklu "Europejskie Przedsiębiorstwo" pt.VAT w transakcjach międzynarodowych MŚP w 2015 roku – rozliczenia i sprawozdawczość”, organizowanym przez ośrodek sieci Enterprise Europe Network, afiliowany przy PARP.

Przedstawiciele Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości wzięli udział w odbywającej się w chińskim mieście Ningbo drugiej edycji „China-CEEC Commercial Chambers Investment and Business Symposium”.  Sympozjum zorganizowane przez Chińską Radę Promocji Handlu Zagranicznego oraz władze miasta i prowincji Zhejiang, stanowi część China-CEEC Investment and Trade Expo odbywającego się się w Ningbo w dniach 8-12 czerwca 2015 r.

więcej

Po zakończeniu XV Forum Edukacyjnego dla Małych i Średnich Przedsiębiorstw, które odbyło się w dniach 8-9 czerwca na Stadionie Narodowym, możemy śmiało powiedzieć, że drogą do sukcesu organizacji jest innowacja, kreatywność i odwaga.

więcej

W dniach 9-10 czerwca br. w Warszawie, w gmachu Politechniki Warszawskiej, odbywa się VI Kongres Innowacyjnej Gospodarki i Globe Forum. Partnerem instytucjonalnym wydarzenia jest Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. - Jeśli chcemy działać innowacyjnie, musimy myśleć zmianą – powiedziała Bożena Lublińska-Kasprzak, Prezes PARP podczas otwarcia Kongresu.

więcej

Ośrodek Enterprise Europe Network przy Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości zaprasza do udziału w giełdzie kooperacyjnej na targach GAMESCOM, która odbędzie się w dniach 5-7 sierpnia 2015 r. w Kolonii w Niemczech. Giełda kooperacyjna przeznaczona jest dla przedstawicieli firm i innych podmiotów działających w szeroko pojętej branży gier wideo i gier komputerowych.

Na Stadionie Narodowym w Warszawie rozpoczęła się największa, bezpłatna, impreza edukacyjna dla przedsiębiorców w Polsce - Forum Edukacyjne dla Mikro, Małych i Średnich Przedsiębiorstw - organizowane przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości od 15 lat. Pierwszy dzień Forum pn. PARP: 15 lat innowacji w biznesie jest oficjalnym otwarciem  nowej perspektywy wdrażania funduszy oraz możliwością zapoznania się z działaniami wdrażanymi przez PARP i oferowanymi przedsiębiorcom w ramach dwóch programów operacyjnych: Inteligentny Rozwój (PO IR) oraz Polska Wschodnia (PO PW).

więcej