2015 - II kwartał

Ośrodek Enterprise Europe Network przy Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości ma zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w międzynarodowej giełdzie kooperacyjnej TechMatch, która odbędzie się w dniach 16-18 czerwca 2015 r., w Londynie (ExCel London), przy okazji odbywającej się konferencji i targów wystawienniczych Interop London.

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości wraz z Taiwan External Trade Development Council (TAITRA) zaprasza do udziału w bezpłatnych spotkaniach handlowych z grupą 20 tajwańskich przedsiębiorstw z branży elementów złącznych. Spotkania odbędą się w dniu 18 czerwca 2015 r. w Hotelu Sofitel Victoria (Sala Gdańska). Jednocześnie ze spotkaniami b2b odbędzie się seminarium na temat tajwańskiej branży elementów złącznych.

Jeszcze tylko 100 przedsiębiorców może skorzystać z usługi pilotażowej w zakresie planowania i finansowania przedsięwzięć gospodarczych. Jest to ostatnia szansa, aby skorzystać z doradztwa dofinansowanego w 100%.

więcej

Ośrodek Enterprise Europe Network przy Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości zaprasza do udziału w giełdzie kooperacyjnej na targach GAMESCOM, która odbędzie się w dniach 5-7 sierpnia 2015 r. w Kolonii w Niemczech.

W ostatnich kwartałach gospodarka Polski znajdowała się nieprzerwanie w niepewnym otoczeniu zewnętrznym. Wszystko wskazuje na to, że ta sytuacja będzie się utrzymywać. Jednak mimo to eksperci podkreślają, że nasz kraj znajduje się na ścieżce niezłego tempa wzrostu gospodarczego.

więcej

Doświadczenie pięciu edycji badań BKL wyraźne pokazuje różnice związane z sytuacją na rynku pracy w poszczególnych regionach. Widać to chociażby na przykładzie danych dotyczących zapotrzebowania na pracowników, które w regionach charakteryzuje się znacznie większą dynamiką niż zapotrzebowanie obserwowane w skali całego kraju. W lubuskim w roku 2014 rekrutacje prowadziło 16 proc. pracodawców, rok wcześniej 14 proc. Jakie jeszcze różnice są widoczne? Jakie trendy zaobserwowano w wynikach regionalnych i na ile są one zgodne z trendami ogólnopolskimi? Jest to tylko jeden z obszarów badań, który zaprezentowany postanie podczas lubuskiego seminarium.

więcej

Bożena Lublińska – Kasprzak, Prezes PARP oraz Ilona Antoniszyn-Klik, Podsekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki podpisały Porozumienie w sprawie powierzenia Agencji realizacji Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój na lata 2014-2020.

więcej