2015 - II kwartał

Już wystartował Konkurs „Teraz Polska Promocja i Rozwój”. Na laureatów najlepszych prac magisterskich czekają nagrody pieniężne o łącznej wartości 50.000 zł., publikacje i staże. Prace można zgłaszać do 16.10.2015 r.

więcej

Bożena Lublińska-Kasprzak, Prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości w dniu 7 maja 2015 r. uczestniczyła V Forum Młodych Przedsiębiorców. Celem organizowanego przez Krajową Izbę Gospodarczą Forum jest przekazanie wiedzy eksperckiej, a także przegląd wybranych i dostępnych form finansowania młodej przedsiębiorczości. PARP od pierwszej edycji jest partnerem organizacyjnym i merytorycznym Forum.

więcej

Od 7 do 10 maja czeka na Was moc atrakcji zorganizowanych przez beneficjentów środków unijnych. Rejs motorówką, ciekawe warsztaty, eksperymenty naukowe oraz zwiedzanie kulis teatrów – to tylko niektóre z niemal 1000 atrakcji, które zostaną zorganizowane podczas Dni Otwartych Funduszy Europejskich. We wszystkich wydarzeniach będziecie mogli wziąć udział za darmo lub ze zniżką.

więcej

3 maja 2015 r. w Mediolanie rozpoczęły się Międzynarodowe Targi Spożywcze Tutto Food, na których Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zorganizowała polskie stoisko narodowe.

Tylko do 29 maja pracodawcy mogą zgłaszać się do drugiej edycji konkursu ministra pracy i polityki społecznej „Kreator miejsc pracy”.
Konkurs ma na celu wyróżnienie pracodawców, którzy tworzą nowe miejsca pracy oraz którzy zatrudnili najwięcej pracowników w 2014 r. Nagrody będą wręczane w pięciu kategoriach: mała, średnia, duża firma oraz duża firma przemysłowo-produkcyjna, a także duża firma handlowo-usługowa.

więcej

Premiera wyników V edycji badań Bilansu Kapitału Ludzkiego odbyła się podczas ogólnopolskiej konferencji „Obraz polskiego rynku pracy w wynikach pięciu edycji badań Bilansu Kapitału Ludzkiego. Wyzwania na dziś i jutro”, która miała miejsce 28 kwietnia w Kinotece w Pałacu Kultury i Nauki.

więcej

W dniu 28 kwietnia 2015r. zostało zawarte porozumienie pomiędzy Ministrem Infrastruktury i Rozwoju i Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości w sprawie powierzenia PARP realizacji Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020. Porozumienie w imieniu w/w instytucji podpisały Iwona Wendel, Wiceminister Infrastruktury i Rozwoju i Bożena Lublińska-Kasprzak, Prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.