3 września 2015

W dniu 3 września w ramach XXIII Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego odbyło się seminarium Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości "Innowacje w służbie obronności - szansa dla start-upów". O tym, jak start-upy mogłyby współpracować z sektorem obronnym, rozmawiali przedstawiciele Ministerstwa Obrony Narodowej, największych polskich firm z branży zbrojeniowej, uczelni technicznych oraz młodzi, innowacyjni przedsiębiorcy.

więcej

1 września 2015

Ośrodek Enterprise Europe Network przy Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości zaprasza do udziału w giełdzie kooperacyjnej, które odbędzię się na Międzynarodowych Targach Branży Medycznej MEDICA, w dniach 17 - 19 listopada 2015 r. w Dusseldorfie, w Niemczech.

1 września 2015

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, pełniąca rolę Instytucji Pośredniczącej dla poddziałania 1.1.1 Platformy startowe dla nowych pomysłów Programu Operacyjnego Polska Wschodnia, zaprasza do składania uwag do projektu Regulaminu konkursu wraz z załącznikami.

Uwagi można zgłaszać w terminie od 1 do 7 września 2015 r., w ostatnim dniu do godz. 16.30.

Uwagi należy składać w wersji elektronicznej za pośrednictwem formularza (link). 

Pełna dokumentacja dostępna jest na stronie Programu Operacyjnego Polska Wschodnia (link).

1 września 2015

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości informuje, że Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju opublikowało zaktualizowaną listę projektów indywidualnych dla Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej (PO RPW). Szczegóły dotyczące wprowadzonych zmian na liście można znaleźć na stronie: http://www.polskawschodnia.2007-2013.gov.pl/Dokumenty/ZmianyWDokumentach/Strony/20150828_aktualizacja_LPI_PORPW.aspx

Lista projektów indywidualnych dla Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013 dostępna jest
również na stronie PARP http://porpw.parp.gov.pl/index/index/1129 

1 września 2015

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zorganizuje podczas XXIII Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego stoisko informacyjne, w ramach którego 13 firm – beneficjentów poszczególnych działań PO IG – przedstawi swoje projekty oraz ofertę biznesową.
Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego to najważniejsze wydarzenie branży zbrojeniowej w Polsce i trzecie co do wielkości w Europie, po Paryżu i Londynie. Służy prezentacji najnowszych zdobyczy technologii w dziedzinie obronności.

więcej

1 września 2015

Do grona partnerów Punktu Informacyjnego Międzynarodowe Zamówienia Publiczne dołączył bank rozwoju ECO Trade and Development Bank z siedzibą w Istambule (Turcja). Dzięki nawiązanej współpracy polscy przedsiębiorcy będą mieli możliwość zdobycia wiedzy i informacji nt. przetargów finansowanych przez bank.

28 sierpnia 2015

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości informuje, że zmieniony został wzór umowy o dofinansowanie projektu stanowiący załącznik nr 6 do Regulaminu konkursu. Wprowadzone zmiany we wzorze umowy o dofinansowanie projektu dotyczą postanowień zawartych w § 13 „Konkurencyjność kosztów" oraz § 19 „Zabezpieczenie prawidłowej realizacji umowy".

więcej