2017 - I kwartał

Dzisiaj wystartowały dwa konkursy dla przedsiębiorców w ramach działania „Badania na rynek” Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Jeden z nich przeznaczony jest wyłącznie dla projektów dotyczących branży elektromobilności. Agencja oferuje do 20 mln zł dofinansowania na projekt. Większość kryteriów oceny wniosków w obu konkursach pozostaje wspólna. Ale w konkursie dla branży elektromobilności firmy mogą aplikować z projektami o wartości już od 5 mln złotych. „Badania na rynek” to największe działanie z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój z puli, za którą odpowiada PARP. Jego cały budżet wynosi ok. 4,4 mld złotych.

więcej

Empatia w projektowaniu, czyli jak myślenie projektowe może podnieść jakość życia? Identyfikacja wizualna produktu – czy opakowanie wciąż na nas działa? Wzornictwo w rozwoju start-upów, ochrona innowacji – wynalazek, wzór użytkowy, wzór przemysłowy czy know-how przedsiębiorstwa? Dzisiaj rozpoczyna się dwudniowa, X edycja Międzynarodowej Konferencji z cyklu „Innowacyjność i kreatywność w gospodarce”, która odbywać się będzie pod hasłem „Projektujemy dobrą formę”.

Tegoroczna edycja dotyczyć będzie przede wszystkim korzyści wynikających z efektywnego zastosowania wzornictwa w projektowaniu produktów i usług branży medycznej, farmaceutycznej i kosmetycznej. Mając na uwadze korzyści społeczne, takie jak podnoszenie jakości życia społeczeństwa oraz usprawnienie codziennego funkcjonowania osób z różnymi dysfunkcjami, pragniemy zwrócić uwagę także na istotne korzyści gospodarcze, służące zarówno rozwojowi indywidualnych przedsiębiorców, jak i wpływające na podniesienie innowacyjności krajowej gospodarki.

Drugiego dnia konferencji (14 marca br.). Odbędzie się panel w udziałem eksperta PARP "Wzronictwo w rozwoju start-upów".
Zapraszamy do udziału w transmisji online.

Organizator: Urząd Patentowy RP. Polska Agencja Rozwoju Przedsiebiorczości jest parterem wydarzenia.