2017 - I kwartał

Informujemy o ogłoszeniu przez Ministerstwo Rozwoju wersji nr II z dnia 26 stycznia 2017 r. Programu promocji o charakterze ogólnym dla przedsiębiorców w związku z udziałem Polski w Międzynarodowej Wystawie Expo w Astanie w 2017 r. w ramach poddziałania 3.3.3 POIR Wsparcie MŚP w promocji marek produktowych – Go to Brand.Zgodnie z informacjami zawartymi na stronie Ministerstwa Rozwoju z Programu promocji usunięte zostały imprezy targowe Power Astana oraz KazatomExpo, zaplanowane w dniach 26-27 kwietnia 2017 r.

Informujemy o ogłoszeniu konkursu dla III naboru do Działania 2.2 Infrastruktura drogowa w ramach POPW 2014-2020.

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości dofinansuje 50 projektów biznesowych na kwotę prawie 620 mln złotych. W „Badaniu na rynek” dotacja wynosi nawet do 20 mln zł na innowacyjne inwestycje.

więcej

Piąta edycja projektu „Szkoła dla Eksportera”, realizowanego przez ośrodek Enterprise Europe Network przy Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) to kolejne pięć filmów szkoleniowych dla małych i średnich przedsiębiorstw, których tematyka obejmuje praktyczne aspekty ekspansji na zagraniczne rynki.

więcej

W imieniu Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji (WPHI) Ambasady RP w Helsinkach informujemy, że w dniach 10-12 marca 2017 r. w mieście Jyväskylä w Finlandii odędą się targi „Create a Home that Looks Like You” poświęcone szeroko rozumianemu sektorowi budownictwa oraz wyposażenia wnętrz. Na targach WPHI zorganizuje stoisko informacyjne, na którym polskie firmy mogą zaprezentować swoje materiały informacyjne.

więcej

Zapraszamy do obejrzenia programu poświęconego wdrażaniu zasad CSR w MŚP - "Skaner CSR. O biznesie społecznie odpowiedzialnym", emitowanego na ogólnopolskiej antenie TVP3 od 24 stycznia przez 6 kolejnych dni o godz. 21.50, z wyłączeniem weekendu. Bohaterami kolejnych odcinków będą beneficjenci konkursu zorganizowanego w ramach projektu PARP „Zwiększenie konkurencyjności regionów poprzez społeczną odpowiedzialność biznesu (CSR)”. W programie zaprezentowane zostaną inicjatywy przedsiębiorców, zrealizowane działania i ich efekty.

Tytuły odcinków:

  • Odpowiedzialność za środowisko
  • Innowacyjny produkt
  • Rozwiązania dla pracowników
  • Zaangażowanie społeczne
  • Nowoczesne zarządzanie
  • Relacje z otoczeniem

Emisje powtórkowe programu w dn. 1 - 9 lutego br. o godz. 8.15