Z dniem 25 sierpnia Rejestr Usług Rozwojowych dostępny na portalu inwestycjawkadry.pl został zastąpiony przez Bazę Usług Rozwojowych na uslugirozwojowe.parp.gov.pl.

Baza Usług Rozwojowych dostępna pod adresem uslugirozwojowe.parp.gov.pl, to ogólnodostępna, bezpłatna platforma zawierająca oferty usług rozwojowych świadczonych w zróżnicowanej formie (m.in.: szkoleń, kursów zawodowych, doradztwa, studiów podyplomowych, mentoringu czy coachingu). W Bazie dostępna jest szeroka paleta usług, dzięki którym instytucje i osoby prywatne mogą rozwijać swoje kompetencje oraz realizować cele edukacyjne i biznesowe.

Baza Usług Rozwojowych została stworzona przede wszystkim z myślą o potrzebach przedsiębiorców i ich pracowników i stanowi kontynuację największej w Polsce wyszukiwarki usług szkoleniowych „Inwestycja w Kadry".

Baza zapewnia użytkownikom wiele funkcjonalności, w tym m.in.:

  • gwarantuje powszechny dostęp do informacji na temat podmiotów świadczących usługi rozwojowe oraz ich oferty tak, aby każdy zainteresowany przedsiębiorca lub osoba prywatna mogła w sposób prosty, szybki i efektywny wyszukać propozycję dopasowaną do swoich potrzeb,
  • otwiera użytkownikom, którzy nie znaleźli odpowiadającej im oferty, możliwość zamówienia „usługi szytej na miarę", czyli takiej, która odpowiada w sposób bezpośredni na ich potrzeby,
  • daje uczestnikom szansę oceny usług, z których korzystali, a także zapoznania się z wynikiem ocen dokonanych przez innych uczestników usług,
  • umożliwia usługodawcom rejestrację w Krajowym Systemie Usług (KSU), czyli sieci współpracujących podmiotów, które wspierają regionalny rozwój przedsiębiorczości w Polsce.

Podstawowe założenia Bazy Usług Rozwojowych zostały wypracowane w toku konsultacji społecznych, w których wzięli udział przedstawiciele środowisk zainteresowanych rozwiązaniami z zakresu kształcenia ustawicznego oraz adaptacyjności przedsiębiorstw i ich pracowników.

Budowa i uruchomienie Rejestru Usług Rozwojowych było jednym z elementów projektu systemowego pt. „Promocja szkoleń i popularyzacja idei podnoszenia kwalifikacji zawodowych przez całe życie", realizowanego w ramach poddziałania 2.1.3 PO KL. Projekt ten był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Dalszy rozwój i funkcjonowanie Bazy Usług Rozwojowych stanowi jedno z działań realizowanych w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER).

 

 

Pytania dotyczące Bazy Usług Rozwojowych można zadawać naszym ekspertom dyżurującym pod numerem telefonu 801 808 108 (w dni powszednie w godzinach 8.00 – 18.00).
Poza godzinami pracy infolinii zapytania do naszych konsultantów prosimy przesyłać na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
W uzyskaniu szybkiej odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania pomoże Państwu także baza „FAQ"

 

Więcej informacji o Bazie można znaleźć na stronie uslugirozwojowe.parp.gov.pl

id: 34006