Early warning Europe aktualności

Projekt Early Warning coraz prężniej się rozwija – bierze w nim udział już 50 firm, a niektórzy mentorzy rozpoczęli już współpracę z przedsiębiorcami w potrzebie. Dlatego też bardzo ważne jest dzielenie się pierwszymi doświadczeniami z innymi, którzy nie mieli jeszcze okazji sprawdzić się w roli mentora. Temu właśnie miały służyć spotkania sieciujące, które odbyły się w Poznaniu i Warszawie.

więcej

W ramach tegorocznego Tygodnia przedsiębiorcy organizowanego przez ZUS, konsultanci Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości będą udzielać informacji o Early Warning – projekcie skierowanym do wszystkich przedsiębiorców MMŚP, którzy znaleźli się w sytuacji kryzysowej lub rozpoznają symptomy nadciągających trudności.

więcej

W I programie Polskiego Radia konsultant EWE Mirosław Borek, mentor Henryk Pietraszkiewicz i Małgorzata Mączyńska z PARP zachęcają przedsiębiorców do skorzystania z fachowej pomocy.

więcej

Podczas warsztatów dla mentorów i konsultantów, które odbyły się w czerwcu w Poznaniu, mieliśmy okazję porozmawiać z Attilą von Unruh- doświadczonym mentorem z Niemiec. Jakie są jego odczucia w stosunku do projektu Early Warning? Jak wspomina swoje pierwsze dni w roli mentora?

więcej

W projekcie Early Warning przedsiębiorcy będą mogli uzyskać wsparcie mentorów - doświadczonych, mądrych, którzy sami przeżyli niejedną trudną sytuację. Są to osoby na ogół bardzo zajęte, a jednak znalazły czas, aby,  pro publico bono, podzielić się swoim doświadczeniem z innymi. Poprosiliśmy mentorów o krótkie wypowiedzi.  Co ich skłoniło do takiego działania? Czym jest dla nich udział w projekcie? Wyzwaniem, możliwością wymiany doświadczeń z innymi mentorami? Ładowaniem akumulatorów?

więcej

Mentorzy i konsultanci w projekcie Early Warning mają za sobą kolejne szkolenie. Podczas dwudniowych warsztatów, które miały miejsce 12 i 13 czerwca w Poznaniu pracowali z trenerami i wymieniali własnymi, nieraz trudnymi doświadczeniami w prowadzeniu biznesu. Dzięki takim spotkaniom będą mogli jeszcze lepiej przygotować się do tego, by pomagać przedsiębiorcom, których firma znalazła się w kłopocie.

więcej

15 i 16 maja br. w Poznaniu miało miejsce ważne wydarzenie – spotkanie mentorów i konsultantów, którzy już wkrótce rozpoczną pracę z przedsiębiorcami „w kłopocie”, czyli tymi, którzy czują się zaniepokojeni biegiem spraw w swojej firmie.

więcej