ErasmusPolska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ogłasza nabór młodych przedsiębiorców do europejskiego programu wymiany pn. Erasmus dla młodych przedsiębiorców - edycja IV.

 

Nabór do działania został zamknięty

Działanie Erasmus dla młodych przedsiębiorców - edycja IV , jest transgranicznym programem wymiany, który daje przyszłym i początkującym przedsiębiorcom możliwość uczenia się od doświadczonych przedsiębiorców prowadzących małe firmy w innych państwach Unii Europejskiej. 

Do wymiany doświadczenia dochodzi podczas pobytu młodego przedsiębiorcy u doświadczonego przedsiębiorcy, który pomaga w zdobywaniu umiejętności koniecznych do prowadzenia małej firmy.

Zarówno dla młodych, jak i bardzo doświadczonych przedsiębiorców działanie niesie ze sobą istotną wartość dodaną: potencjalne korzyści obejmują wymianę wiedzy i doświadczenia, możliwości budowania sieci kontaktów na terenie Europy, nawiązywanie nowych stosunków handlowych i poznawanie rynków zagranicznych.

Przedsiębiorca przyjmujący czerpie korzyść, poznając własną firmę z nowej perspektywy, a także zyskuje możliwości współpracy z zagranicznymi partnerami oraz pogłębia swoją wiedzę na temat nowych rynków.


Kto może wziąć udział?

 • Początkujący przedsiębiorcy, którzy maja w planach założeniu własnej działalności gospodarczej lub którzy założyli działalność w ciągu ostatnich trzech lat.
 • Doświadczeni przedsiębiorcy prowadzący małe lub średnie przedsiębiorstwa na terenie Unii Europejskiej.


Jakie są  korzyści z udziału w działaniu?

Przedsiębiorca przyjmujący uczestniczący w działaniu czerpie korzyści uzyskując możliwość pracy z energicznym i zmotywowanym początkującym przedsiębiorcą, który może przyczynić się do rozwoju firmy, wnosząc innowacyjne pomysły, nową wiedzę i umiejętności. Dodatkowe korzyści płyną z tego, że ktoś „świeżym okiem” spojrzy na firmę, a także ze specjalistycznej wiedzy, którą dysponuje początkujący przedsiębiorca, a której może nie mieć przedsiębiorca przyjmujący. Wartością dodana działania jest budowania sieci kontaktów i silnych relacji, które mogą być przydatne w przyszłości do wzajemnych konsultacji, udzielania referencji i poszukiwania zagranicznych, jak również doskonalenia umiejętności językowych.


Długość stażu za granicą

Pobyt za granicą może trwać od 1 do 6 miesięcy.

 

Czas trwania projektu

Nabór jest prowadzony do 31 lipca 2013 r.

 

Nabór do projektu.

Nabór do działania odbywa się w trybie ciągłym. Zarówno młody przedsiębiorca jak i ten doświadczony muszą się zarejestrować na stronie działania: http://www.erasmus-entrepreneurs.eu wypełniając formularz zgłoszeniowy.

 

Warunki uczestnictwa.

Warunki uczestnictwa w działaniu opisane są w Regulaminie Przeprowadzania Naboru w ramach działania Erasmus dla Młodych Przedsiębiorców.

 

Kontakt:

Monika Łuczak – mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 0-22 432 8703

 

Do pobrania:

 1. Regulamin Przeprowadzania Naboru pobierz plikZałączniki nr 3 – wytyczne do Biznes Planu pobierz plik
 2. Wzór umowy pobierz plikZałącznik nr 3 - Ogólne warunki udzielenia wsparcia pobierz plik
  Załącznik nr 4 - Zobowiązanie na rzecz jakości pobierz plik
  Załącznik nr 5 - Tabela miesięcznego wsparcia finansowego wg krajów pobierz plik
  Załącznik nr 6 - Wzór sprawozdania - Final activity report pobierz plik
  Załącznik nr 7 - Wzór wniosku o płatność końcową pobierz plik
  Załącznik nr 8 - Formularz informacji przedstawianych przy ubieganiu się o pomoc de minimis pobierz plik
  Załącznik nr 9 - Oświadczenie uczestnika dotyczące przetwarzania danych oobowych pobierz plik
id: 31874