Jak zosta przedsiebiorcaPoradnik, który oddajemy do Państwa rąk, podobnie jak jego poprzednie edycje, jest zbiorem wielu odpowiedzi na pytanie - jak stworzyć i prowadzić na początku własną firmę. Mamy nadzieję skrócić Państwa drogę do informacji niezbędnych dla rozpoczęcia działalności i jej rozwijania. Także uchronić przed popełnieniem błędów, które mogą wiele kosztować. I tym razem stawiamy duży nacisk na wiedzę o tym, na co prawo pozwala przedsiębiorcy, a czego mu zabrania. Jak już podkreślaliśmy, nieznajomość przepisów nie uzasadnia decyzji podejmowanych niezgodnie z obowiązującym ustawodawstwem, może też okazać się zgubna w relacjach z kontrahentami i klientami. Dlatego w obecnej, zmodyfikowanej publikacji, wzbogaciliśmy głównie treści z zakresu prawa – o nowości, wprowadzone w życie zarówno z początkiem 2015 r., jak i w jego kolejnych miesiącach.

Przedsiębiorca zainteresowany szczegółowymi przepisami dotrze do nich dzięki linkom prowadzącym wprost z przewodnika do portali zawierających ustawy w ich obowiązującej aktualnie wersji. Odsyłamy także do obszernych wyjaśnień nowych regulacji, zamieszczonych na stronach internetowych administracji państwowej, zwłaszcza Ministerstwa Finansów.
Dużo uwagi w nowym wydaniu poradnika poświęcamy bezpieczeństwu firm. Staramy się podpowiedzieć - jak weryfikować wiarygodność kontrahentów, jak zdobywać informacje o innych firmach, jak zapewnić swojej firmie możliwość stabilnego działania. Inny nowy wątek - to nasze porady dotyczące promocji i marketingu. Dzisiaj obecność na rynku to stała walka (w pozytywnym tego słowa znaczeniu!) o klienta. Chcemy choć nieco naszym młodym przedsiębiorcom ułatwić tę „walkę". W poradniku zaktualizowane też zostały informacje o dostępnych na rynku przedsięwzięciach i narzędziach pomocy dla przedsiębiorców, nie tylko początkujących. Wszelkie szczegóły można znaleźć na stronach internetowych instytucji, które wspólnie tworzą system pomocy dla przedsiębiorców i koordynatorów tego typu programów. Pomagamy do nich dotrzeć, bo – zgodnie już z tradycją tego przewodnika – zainteresowani mogą bezpośrednio z niego przejść do tych serwisów, np. Ministerstwa Gospodarki, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Banku Gospodarstwa Krajowego czy aniołów biznesu.

Chcemy, aby przewodnik odpowiadał najbardziej aktualnym potrzebom przedsiębiorców. Dlatego zachęcamy Państwa do współtworzenia jego treści. Na uwagi, spostrzeżenia oraz sugestie dotyczące tematyki, o jaką warto rozbudować jego treść, czekamy pod adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..


 Jak zostać i pozostać przedsiębiorcą
   Wersja PDFDownload this file (PARP 2015_PDF_AKCEPT.pdf).pdf5259 kB pobierz
   Wersja EPUBDownload this file (PARP 2015_EPUB_AKCEPT.epub).epub9373 kB pobierz
id: 48532