Kancelarie prawne dla projektu Wsparcie prawne dla start-upów:

 

Chabasiewicz Kowalska i Partnerzy Radcowie Prawni

ul. Królewska 57

30 - 081 Kraków

Adres strony www: www.ck-legal.pl

Chabasiewicz Kowalska i Partnerzy (CK-Legal) to nowoczesna kancelaria, która znajduje najlepsze rozwiązania prawne swoim klientom wraz z uwzględnieniem celu biznesowego.

Specjalizujemy się w:

- obsłudze transakcji na rynkach kapitałowych (emisje akcji i obligacji, fuzje i przejęcia, obsługa prawna inwestycji VC/PE, w szczególności w start-upy),

- prawie korporacyjnym,

- obsłudze prawnej start-upów, szczególnie z branży nowych technologii,

- prawie własności intelektualnej,

- prawie Internetu i nowych mediów oraz RODO.

Naszą siłą są wyjątkowi eksperci prawni z wieloletnim doświadczeniem zdobytym w renomowanych kancelariach, firmach doradczych i audytorskich oraz międzynarodowych koncernach. Do stałego grona konsultantów należą również doradcy podatkowi, biegli rewidenci i rzecznicy patentowi. Oprócz usług prawnych, oferujemy także organizację szkoleń, których zakres tematyczny oraz sposób prowadzenia dostosowujemy ściśle do potrzeb Klienta.

Nasze zalety to: najwyższe standardy, skrupulatność w rozwiązywaniu najbardziej skomplikowanych problemów, indywidualne podejście do każdej sprawy i Klienta, nowoczesne i sprawdzone metody działań, ambitny, doświadczony i energiczny zespół prawników. Zapraszamy do współpracy!

 

Rosicki Purski i Wspólnicy Ecdf Kancelaria Radców Prawnych Sp. k.

Ul. Promienista 83,

60 - 141 Poznań

Adres strony www: www.rpwe.pl

Kancelaria RPWE to zespół doświadczonych radców prawnych, adwokatów i prawników, gotowych służyć doradztwem prawnym nawet najbardziej wymagającym przedsiębiorcom. Szczególną pozycję pośród naszych Klientów zajmują start-upy, których wspieranie, reprezentowanie i obserwowanie ich sukcesów stanowi dla nas wyjątkową przyjemność, a także satysfakcję z dobrze wykonanych usług pozwalających na dalszy dynamiczny rozwój i zabezpieczenie przyszłości młodych przedsiębiorstw. Wieloletnie doświadczenie na każdym etapie procesu inwestycyjnego i rozwoju start-upu pozwala nam również doradzać w zakresie strategicznych decyzji prawnych i korporacyjnych, ale też i na płaszczyźnie nierzadko wychodzącej poza materię prawną. Serdecznie zapraszamy do współpracy!

Główne obszary specjalizacji, zakres świadczonych usług ze szczególnym uwzględnieniem obsługi prawnej start-upów:

- Obsługa procesu inwestycyjnego z perspektywy pomysłodawców i start-upu;

- Obsługa ładu korporacyjnego w przedsiębiorstwie;

- Usługi prawnego compliance (zapewnienia zgodności z prawem prowadzonej działalności);

- Ochrona praw własności intelektualnej, w tym innowacyjnych rozwiązań oraz know-how;

- Prowadzenie negocjacji prawnych i biznesowych;

- Sporządzanie i opiniowanie umów, regulaminów, statutów;

- Przygotowywanie przedsiębiorstw do prawnego due diligence;

- Fuzje i przejęcia;

- Reprezentacja przed urzędami, ministerstwami, sądami i osobami trzecimi;

- Prawo pracy i ochrona danych osobowych;

- Windykacja należności

 

Podmioty wspólnie ubiegające się o zamówienie:

- DGP Doniec Górecki Sp.k.

Ul. Zakopiańska 58,

30 - 418 Kraków

- Kasolik, Pawlus – Łapa Adwokacka Sp.p.

Pl. Szczepański 5/108,

31 - 011 Kraków

 Kancelaria Doniec Górecki & Partnerzy Sp.k.

Adres strony www: www.dgp.legal

Jesteśmy doświadczonymi prawnikami, którzy pomagają szybko rosnącym przedsiębiorstwom z sektora MŚP. Zapewniamy doradztwo prawne zarówno start-upom, jak i rozwiniętym przedsiębiorstwom z sektora technologicznego, produkcyjnego i handlowego. Wspieramy prawnie procesy związane z profesjonalnym uruchomieniem nowych projektów biznesowych, w tym w zakładaniu lub łączeniu spółek. Obsługujemy transakcje kapitałowe – przeprowadzamy due diligence, opracowujemy i negocjujemy term sheet’y, umowy inwestycyjne oraz umowy wspólników. Doradzamy spółkom w procesie pozyskania finansowania – zapewniamy wsparcie w negocjacjach i transakcjach z udziałem funduszy private equity / venture capital, inwestorów branżowych i indywidualnych.

Doradzamy przy planowaniu wyjść kapitałowych oraz maksymalizacji wartości firmy na potrzeby transakcji sprzedaży. Reprezentujemy strony w transakcjach sprzedaży lub nabywania spółek i przedsiębiorstw. Opracowujemy koncepcje i modele finansowania transakcji. Obsługujemy m.in. transakcje wykupu lewarowanego/menedżerskiego (LBO/MBO), odwrotne przejęcia (RTO) oraz nietypowe modele transakcje wymagających dostosowania istniejących instrumentów prawnych do szczególnych okoliczności. Zapewniamy doradztwo w zakresie możliwych sposobów optymalizacji podatkowej działań związanych z planowana transakcją.

Stawiamy na szybką, bezpieczną i nowoczesną komunikację z Klientami. Czas Klienta i jego bezpieczeństwo są dla nas najważniejsze.

 

Podmioty wspólnie ubiegające się o zamówienie:

J. Szymański & M. Wyjatek Adwokaci s.c.

Ul. Mickiewicza 24/4c,

60 - 835 Poznań

Kancelaria Prawna Klepacz Wąsik i Wspólnicy Radcowie Prawni s.c.

Ul. Roosevelta 17,

90 - 056 Łódź

Kancelaria Adwokacka Adwokat Piotr Pałucki & Adwokat Jakub Szkutnik s.c.

Ul. Henryka Siemiradzkiego 20a/7,

31 - 137 Kraków

Kancelaria Radców Prawnych Klepacz Wąsik i Wspólnicy s.c.

Adres strony www: www.kancelariakww.pl

Kancelaria KWW powstała w 2005 roku. Jej wspólnikami zarządzającymi są radcowie prawni z wieloletnim doświadczeniem zawodowym - Maciej Wąsik oraz Zbigniew Klepacz. Zespół Kancelarii uzupełniają radcowie prawni specjalizujący się w wybranych dziedzinach prawa, a ponadto adwokaci, aplikanci i osoby zajmujące się obsługą administracyjną.

Zespół prawników Kancelarii KWW specjalizujące się przede wszystkim w problematyce spółek handlowych, w tym problematyce usług dla środowiska start-upów, a także prawie z zakresu e-commerce.

Posiadamy wieloletnie, bogate doświadczenie w zakresie zakładania i rejestracji spółek handlowych, ich bieżącej stałej obsługi we wszelkich aspektach działalności, jak również w przygotowywaniu i przeprowadzaniu procesów podziału, łączenia i przekształcenia spółek oraz w doradztwie dotyczącym opodatkowania, a także przygotowywania i opiniowania umów w ramach bieżącej działalności, w tym takich jak: umowy licencyjne, umowy o stałej współpracy handlowej, umowy komisu, umowy typu dropshipping, umowy leasingowe.

W ramach usług skierowanych do środowiska start-upów Kancelaria wielokrotnie świadczyła usługi związane z obsługą prawną finansowania przez inwestorów, w tym dotyczące procedur podwyższenia kapitału zakładowego, negocjowania zmian w umowach spółek, przygotowywania i opiniowania umów inwestycyjnych, a także usługi związane z prowadzeniem działalności w Internecie, w tym w zakresie regulaminów usług elektronicznych oraz przetwarzania i ochrony danych osobowych, jak również usługi związane z pozyskaniem dotacji.

W swojej bogatej praktyce prawnicy Kancelarii KWW przygotowywali również liczne programy motywacyjne, w tym opcyjne, dla pracowników i menagerów.

Kancelaria Adwokacka Pałucki & Szkutnik

Adres strony www: www.paluckiszkutnik.pl

Adwokat Piotr Pałucki – zajmuje się wsparciem przedsiębiorców w obszarze prawa umów gospodarczych, prawa e-commerce oraz w zakresie korzystnych rozwiązań podatkowych. Myśli analitycznie, a jego szerokie zainteresowania i kompetencje pozaprawne sprawiają, że rozumie biznes.

Adwokat Jakub Szkutnik – zajmuje się przede wszystkim wsparciem przedsiębiorców w obszarze prawa spółek handlowych, procesów inwestycyjnych oraz ochroną danych osobowych. Dzięki wysoko rozwiniętym umiejętnościom miękkim jest niezwykle skuteczny w trakcie procesów negocjacyjnych.

Od wielu lat pomagamy przedsiębiorcom z branży IT w wejściu na rynek i rozwoju biznesu. Wsparcie przy ochronie pomysłów, wynalazków i innowacyjnych a także przy negocjacji umów świadczymy m.in. dla polskich, niemieckich i brytyjskich start-upów.

Realizowaliśmy szereg przedinwestycyjnych audytów prawnych więc wiemy jak myślą inwestorzy i jak wyeksponować mocne strony biznesu naszych klientów a także jak wybrać korzystny dla naszych klientów model inwestycji. Braliśmy udział m.in. w procesie inwestycyjnym jednej z wiodących międzynarodowych firm doradczych w lidera branży UX w Polsce a aktualnie obsługujemy procesy inwestycyjne w jedną z największych polskich sieci restauracji oraz w innowacyjną spółkę z branży biotechnologicznej.

 

Kancelaria Adwokacka Whitestonelegal Tymon Kulczycki

Ul. Piękna 15 lok. 12

00 - 549 Warszawa

Adres strony www: www.wslegal.eu/pl

Whitestonelegal Tymon Kulczycki jest kancelarią adwokacką, która działa w obecnej formie prawnej na polskim rynku już od ponad sześciu lat. Naszym głównym obszarem kompetencji jest obsługa złożonych transakcji korporacyjnych oraz prawo IT. Ponadto specjalizujemy się w szeroko rozumianym prawie gospodarczym, prawie zamówień publicznych oraz w prawie autorskim i prawie własności intelektualnej.

By zapewnić naszym Klientom szeroki wachlarz kompleksowych rozwiązań, stworzyliśmy ponad dwudziestoosobowy zespół działający w różnych obszarach prawnych. Służymy wsparciem przy tworzeniu spółek, transakcjach, prowadzeniu złożonych procesów sądowych, postępowań arbitrażowych i administracyjnych, realizacjach inwestycji oraz wdrażaniu programów restrukturyzacyjnych i struktur podatkowych.

Na swoim koncie mamy już ponad 2600 zamkniętych spraw, a na bieżąco obsługujemy ponad czterystu klientów. Kancelaria znajduje się w centrum Warszawy i zapewnia naszym Klientom komfortową i profesjonalną obsługę. Butikowa formuła naszej kancelarii pozwala nam również na indywidualne podejście do każdego z naszych Klientów, co bardzo sobie cenimy.

Doradzamy w języku angielskim, niemieckim, francuskim, włoskim, hiszpańskim oraz tureckim.

Główne obszary specjalizacji:

- prawo spółek,

- prawo podatkowe (w tym szeroko rozumiany VAT i tzw. karuzele VATowe),

- prawo karne ze szczególnym uwzględnieniem przestępczości gospodarczej,

- prawo związane z fuzjami i przejęciami (w tym powiernictwo i sekurytyzacja zobowiązań),

- prawo związane z papierami wartościowymi (w tym debiuty na GPW i NewConnect oraz Catalyst),

- prawo podatkowe,

- prawo cywilne,

- prawo restrukturyzacyjne,

- prawo pracy,

- prawo farmaceutyczne,

- prawo handlowe,

- prawo rynków kapitałowych,

- prawo własności intelektualnej,

- prawo gospodarcze,

- prawo handlowe,

- prawo administracyjne,

- prawo związane z rynkiem nieruchomości,

- prawo autorskie,

- prawo związane z działalnością fundacji, stowarzyszeń oraz cywilne postepowanie sądowe,

- prawo imigracyjne,

- prawo zamówień publicznych,

- prawo rodzinne,

- prawo karne,

- prawo postepowań egzekucyjnych,

- prawo podatkowe.

 

Lawmore Sp. z o.o.

Al. J. Ch. Szucha 13/15 lok. 1

00 - 580 Warszawa

Adres strony www: www.lawmore.pl

LAWMORE to butikowa kancelaria obsługująca start-upy, fundusze inwestycyjne i softwarehousy. Jesteśmy wiodącą kancelarią rynku inwestycji VC w Polsce. Specjalizujemy się w prawie nowych technologii, prawie spółek i prawie własności intelektualnej. Prawnicy Kancelarii od wielu lat związani są ze środowiskiem start-upowym, m.in. pełnią rolę mentorów i ekspertów podczas licznych wydarzeń branżowych (m.in. w ramach Orange Fab Polska, Aula Polska, PLUGin - Polish Innovation Diaspora czy Info share), jak również w ramach centrów transferów technologii. W ramach transakcji, naszych klientów wspieramy kompleksowo: od przeprowadzenia due dilligence i przygotowanie struktury spółki, po sporządzenie i negocjacje pełnej dokumentacji transakcyjnej i potransakcyjnej. Mamy duże doświadczenie w reprezentowaniu klientów w międzynarodowych transakcjach VC oraz M&A. Swoje usługi świadczymy w języku polskim i angielskim.

Główne obszary specjalizacji, zakres świadczonych usług ze szczególnym uwzględnieniem obsługi prawnej start-upów:

  1. Nowe technologie

-              tworzenie regulaminów i polityk prywatności dla usług cloud computing,

-              audyty prawne serwisów internetowych i aplikacji mobilnych,

-              tworzenie i negocjowanie umów, w szczególności wdrożeniowych, licencyjnych i outsourcingowych,

-              weryfikacja projektów IT pod kątem ochrony danych osobowych i wdrożenia RODO,

-              reprezentowanie w sporach z zakresu prawa Internetu, w tym w ramach nieuczciwej konkurencji.

  1. Transakcje VC i M&A

-              przygotowanie pełnej dokumentacji transakcyjnej.

-              udział w procesie negocjacji warunków inwestycyjnych.

-              prowadzenie legal due diligence, wraz z późniejszym audytem wdrożonych zmian,

-              przygotowywanie umów wspólników i founders agreement.

  1. Własność intelektualna

-              doradztwo dotyczące ochrony własności intelektualnej, w szczególności rejestracji znaków towarowych i patentowalności wynalazków,

-              audyty praw autorskich i innych praw do projektu,

-              tworzenie umów o realizację badań zleconych przez podmioty zewnętrzne,

-              wsparcie procesu powstawania spółek spin-off i spin-out oraz tworzenie umów konsorcjum,

-              tworzenie i analiza umów z zakresu komercjalizacji IP.

  1. Obsługa korporacyjna

-              doradztwo w zakresie funkcjonowania i procedowania organów spółek prawa handlowego,

-              sporządzanie dokumentów korporacyjnych dla wszystkich typów spółek prawa handlowego,

-              doradztwo w procedurach zakładania, przekształceń i likwidacji spółek prawa handlowego.

 

Kancelaria Radcy Prawnego Igor Bąkowski

Ul. Czarnieckiego 86/88 lok. 4

01 - 541 Warszawa

Adres strony www: www.bakowski.net.pl

Bąkowski Kancelaria Radcowska została założona w 2007 r. przez prawników z wieloletnim doświadczeniem nabytym w dużych amerykańskich, brytyjskich i polskich firmach. Tworzy ją dynamiczny zespół 10 prawników.

Kancelaria była wielokrotnie wyróżniana m.in. przez Legal 500 jako Leading Law Firm w Polsce w zakresie Commercial, Corporate and Mergers & Acquisitions.

Od ponad 10 lat doradzamy start-upom, podmiotom rozwijającym przedsiębiorstwa, inwestorom i funduszom inwestycyjnym (polskim i zagranicznym) przy umowach inwestycyjnych, badaniach due diligence, tworzeniu struktur i umów spółek, transakcjach joint venture, venture capital, przejęciach, przekształceniach i łączeniach spółek, finansowaniu, przygotowaniu spółek do wejścia na giełdę.

Pomagamy przy tworzeniu i negocjowaniu umów dotyczących sprzedaży i dystrybucji usług, rozwiązań i produktów (także z dużymi globalnymi firmami), zabezpieczeniu know how i praw własności intelektualnej. Doradzamy z zakresu prawa konkurencji oraz optymalizacji podatkowej tworzonych struktur.

Od ponad 10 lat doradzamy podmiotom z różnych sektorów, w tym tworzącym rozwiązania informatyczne, gry i programy, spółkom z zakresu nowych technologii, medycyny, produkcji, energetyki, telekomunikacji, innowacyjnego rolnictwa, rozwiązań finansowych i innym.

Z wieloletniej praktyki rozumiemy etapy rozwoju przedsięwzięć i spółek oraz sposób działania i potrzeby inwestorów i funduszy z Polski i innych krajów. Wielokrotnie doradzaliśmy przy transakcjach z inwestorami zagranicznymi i biegle przygotowujemy i negocjujemy umowy i dokumentację po angielsku. Wielu z naszych klientów przeszło przy naszym wsparciu drogę od wczesnego etapu rozwoju aż do dużych firm z sukcesem konkurujących na światowych rynkach.

id: 50194