Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zaprasza na nowe szkolenie w ramach projektu Akademia PARP - „Planowanie własnej kariery zawodowej”. 

Szkolenie skierowane jest do wszystkich osób, które szukają swego miejsca na rynku pracy lub zastanawiają się nad zmianą dotychczasowej ścieżki rozwoju. Pokazuje różne modele kariery i rozwoju, z wykorzystaniem trendów panujących na rynku pracy. Zwraca uwagę na to, w jaki sposób można godzić ambicje zawodowe z życiem prywatnym.

Szkolenie składa się z siedmiu części, które pomagają uczestnikom zweryfikować dotychczasowe osiągnięcia, a także zaplanować swoją zawodową przyszłość.

1.     Czym jest kariera zawodowa?

2.     Jak znaleźć swoje mocne strony

3.     Kariera a rynek pracy

4.     Indywidualny plan rozwoju kariery

5.     Wdrażanie zmian

6.     Proces rekrutacji i praca na etat

7.     Zakładanie własnej firmy

 

Uczestnik rozpoczyna od przeanalizowania własnej sytuacji i poszukania indywidualnych preferencji oraz atutów. Następnie zderza te wiadomości z informacjami o współczesnym rynku pracy. Dopiero na tej podstawie jest w stanie zaplanować rozwój kariery w zgodzie z własnymi predyspozycjami i możliwościami rynku pracy. Praktyczne informacje, motywacja oraz konkretne wskazówki, jak konsekwentnie wdrażać zmiany, to główne atuty szkolenia. Na każdym etapie uczestnik rozwiązuje liczne ćwiczenia i psychozabawy, uzyskując wartościowe komentarze.

 

Na portalu www.akademiaparp.gov.pl znajdują się 23 szkolenia w pięciu zakresach tematycznych. Przedsiębiorcy, pracownicy sektora MSP oraz osoby planujące założenie firmy mogą podjąć bezpłatną naukę. Więcej informacji o szkoleniu: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pod numerem infolinii  0-801 444 677

id: 18603