Dariusz Bednarski

Dariusz Bednarski

Firma: Grant Thornton.

Branża: Doradztwo podatkowe, prawne, biznesowe.

Obszary biznesowe, w których czuję się najbardziej kompetentny: sukcesja, podatki, struktury prawne biznesu, zarządzanie firmami usług profesjonalnych.

Moje pasje: moja praca, pływanie barkami po rzekach, jazda motocyklem, podróże.

Dlaczego chcę zostać mentorem: dobrze się czuję, kiedy pomagam przedsiębiorcom, mogę dzielić się swoją wiedzą, doświadczeniem, kompetencjami.

Magda Kwiatkiewicz

Maria Magdalena Kwiatkiewicz

Firma: YES

Branża: jubilerstwo.

Obszary biznesowe, w których czuję się najbardziej kompetentna: zarządzanie zespołami ludzkimi, badanie potrzeb klienta i opracowywanie oferty handlowej, sprzedaż, szukanie pasji.

Moje pasje: fotografia, szczególnie portrety ludzi w ich naturalnym środowisku, wyprawy na koniec świata, kolekcjonowanie biżuterii artystycznej i etnicznej, pomaganie innym.

Dlaczego chcę zostać mentorem: w mojej firmie większość obowiązków operacyjnych przekazałam już synowi, Tomaszowi Kwiatkiewiczowi. Zbudowałam zespoły, które doskonale i samodzielnie potrafią realizować strategię firmy. Nadszedł moment, aby spróbować podzielić się swoim doświadczeniem z innymi, którzy może mieli trochę mniej szczęścia w prowadzeniu swojej firmy. Realizuję wiele swoich pasji. Byłam już w wielu miejscach na świecie. Przywożę z nich cykle fotografii. Chcę zdążyć poznać zmieniający się świat i go pokazać. Biorę udział w kilku przedsięwzięciach charytatywnych w Polsce i w Nepalu. Mentoring bardzo wpisuje się w tę formę realizacji moich pasji.

Hanryk Pietraszkiewicz

Henryk Pietraszkiewicz

Emerytowany pracownik bankowy

Branża: Finanse

Obszary biznesowe, w których czuję się najbardziej kompetentny: analiza finansowa firm, kredytowanie działalności gospodarczej, restrukturyzacja kredytów i pożyczek, restrukturyzacja firm, zarządzanie firmą, negocjacje z bankami, plany wychodzenia z sytuacji kryzysowej firmy, windykacja kredytów.

Moje pasje: szeroko pojęta problematyka przedsiębiorczości w Polsce, instrumenty finansowe wsparcia mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, polityka i historia najnowsza, hodowla koni, sport (piłka nożna tenis, kolarstwo).

Dlaczego chcę zostać mentorem: polska przedsiębiorczość jest bardzo młoda. Wchodzi powoli w drugie pokolenie. Jak każdy z nas ma prawo do popełniania błędów. Uważam, że należy zrobić wszystko, by ograniczać upadłość lub likwidację firm, które posiadają ciekawą historię swojej działalności i potencjał do dalszego rozwoju. Firmy popadają w kłopoty z różnych powodów. Nie zawsze potrafią się zmobilizować do przygotowania planów naprawy. Czasami brakuje wiedzy lub doświadczenia. Moje ponad 20-letnie doświadczenie bankowe we współpracy z różnymi firmami pozwala na szybkie diagnozowanie sytuacji firm i wypracowywanie planów ich naprawy. Pomaganie innym, dzielenie się doświadczeniem to bardzo cenny paradygmat. Udział w programie mentoringowym to dla mnie kolejne ciekawe doświadczenie i duża przyjemność.

Ewa Magier

Ewa Magier

Firma: Autosfera

Branża: usługi diagnostyki i napraw pojazdów samochodowych.

Obszary biznesowe, w których czuję się najbardziej kompetentna: kreowanie liderów i zastępców, ustalanie priorytetów i wartości w życiu i w pracy, analiza danych sprzedażowych, controlling kosztów, ustalanie celów operacyjnych i strategicznych, podejście procesowe, systemy jakości, najnowsza norma ISO 9001: 2015 uwzględniająca zarządzanie ryzykiem i koncepcję interesariuszy organizacji (firmy).

Moje pasje: najwięcej czasu przeznaczam na zdobywanie wiedzy z zakresu socjologii i zarządzania. Lubię słuchać relacji i argumentów ludzi, których cenię za ich postawy, mądrość i wiedzę. Moją pasją są dobre rozmowy na niebanalne tematy z obszaru socjologii, psychologii, zarządzania, ekonomii, historii, kultury. Interesuję się sztuką i tworzeniem. Trochę sama maluję i rysuję. Aktywnie uprawiam sporty : bieganie, pływanie, rower, rolki, narty, windsurfing, tenis ziemny. Moją ostatnią pasją jest tango argentyńskie - tańczę i słucham.

Dlaczego chcę zostać mentorem: zaakceptowałam siebie i swoje miejsce na Ziemi. Nie mam problemów ze swoim ego. Jestem osobą stale poszukującą i otwartą na nowe idee, zmiany i różnorodność. Lubię ludzi. Czuję, że dzisiaj jestem silna psychicznie i mogę dzielić się swoją mocą z innymi. Wierzę, że mentoring i dobre rozmowy pomagają ludziom w wielu sytuacjach życiowych. Chciałabym lepiej poznać metodykę tej formy pomocy i w miarę moich możliwości pomagać ludziom żyć aktywnie i czerpać radość ze swojego działania. Chcę zostać mentorem, ponieważ widzę ludzi, którzy mają mniej doświadczeń i czuję, że mogę im coś wartościowego przekazać. Czasem nawet zainteresowanie ich problemami jest ważne. Moim motywatorem jest poczucie wdzięczności za moje życie i wiara w dobrą naturę ludzi. Dodatkowo motywuje mnie ciekawość świata innych ludzi. Wzmacnia mnie radość innych ludzi.

Grzegorz Malanko

Grzegorz Maślanko

Firma: Grant Thornton

Branża: doradztwo podatkowe, doradztwo prawne.

Obszary biznesowe, w których czuję się najbardziej kompetentny: doradztwo podatkowe, doradztwo prawne (prawo spółek handlowych).

Moje pasje: śpiew chóralny, turystyka górska.

Dlaczego chcę zostać mentorem: sądzę, że mogę w ten sposób efektywnie pomagać innym.


Ewelina Pisarczyk

Ewelina Pisarczyk

Firma: Majster-Pol Kosińscy

Branża: Produkcja chemii budowlanej

Obszary biznesowe, w których czuję się najbardziej kompetentna: w tych, które wymagają pracy z ludźmi. Dużo energii poświęcam relacjom i ich właściwemu budowaniu, ponieważ wierzę, że tylko dzięki temu możemy stworzyć coś wartościowego. Stale poszerzam swoje kompetencje z zakresu zarządzania, na zasadach jakimi kierują się tak zwane turkusowe przedsiębiorstwa, w których szef jest doradcą, pomagającym pracownikom realizować ich potencjał, a nie nadzorcą i egzekutorem. Uważam, że ten model zarządzania w niedalekiej przyszłości wyprze tradycyjne, hierarchiczne schematy zarządzania.

Moje pasje: mam to szczęście, że mogę realizować swoją pasję niemal bez przerwy, ponieważ jest nią nasza firma rodzinna. Najbardziej pasjonuje mnie to, że mogę tworzyć otaczającą mnie rzeczywistość, a sam proces kreacji spontanicznie zainspirowany w niespodziewanych okolicznościach potrafi przekształcić się w coś materialnego, co przynosi korzyści. W chwilach, gdy potrzebuję złapać oddech od pracy uciekam na łono natury. Spacer, prace w ogrodzie, hodowanie własnych warzyw to mój sposób na relaks i zachowanie równowagi.

Dlaczego chcę zostać mentorem: nasza firma w swojej historii ma kilka trudnych momentów, które sprawiły, że jesteśmy tu, gdzie jesteśmy. Z perspektywy czasu nikt z nas nie chciałby zmienić nic, co się wydarzyło, a świadomość, że było przez chwilę bardzo źle i dzięki temu teraz jest dobrze daje nam pewność i poczucie, że zawsze sobie poradzimy. Bycie mentorem traktuję jako rodzaj misji, ponieważ chcę, aby nasza historia dodała innym przedsiębiorcom otuchy i pozwoliła uwierzyć, że nawet beznadziejnie sytuacje nie oznaczają końca, a niejednokrotnie koniec pewnego etapu oznacza początek czegoś lepszego. Co więcej, uważam, że prawdziwy sukces można osiągnąć jedynie poznając smak porażki.

Grayna Filipiak

Grażyna Filipiak

Firma: ADR Grażyna Filipiak

Branża: finanse, rachunkowość, podatki

Obszary biznesowe, w których czuję się najbardziej kompetentna: zarządzanie finansami, organizacja systemu rachunkowości, zarządzanie zasobami ludzkimi (twardy HR).

Moje pasje: pasją, którą wymienię jako pierwszą, jest o dbałość o zdrowe żywienie. To co jemy kształtuje nasze zdrowie, naszą kondycję fizyczną i psychiczną. Druga pasja to ciekawość i zainteresowanie psychologią, intuicją i medytacją. Uprawiam sporty - jazdę na rowerze, gimnastykę, uwielbiam chodzić (nie lubię wracać tą samą drogą). Moja praca to też moja pasja.

Dlaczego chcę zostać mentorem: chętnie podzielę się moim długoletnim doświadczeniem zawodowym, szczególnie z zakresu prowadzenia samodzielnie działalności gospodarczej. A nie wykluczam, że i ja wzbogacę się o nowe umiejętności.

Izabela Flejsierowicz

Izabela Flejsierowicz

Firma: Grupa Hajduk

Branża: rolna.

Obszary biznesowe, w których czuję się najbardziej kompetentna: finanse, zarządzanie, relacyjność.

Moje pasje: tresura psów, bieganie, pływanie, czytanie książek, kino.

Dlaczego chcę zostać mentorem: dlatego, że ktoś mnie zaprosił, dlatego, że lubię robić coś nowego, dlatego, że warto "dawać" coś z siebie światu.

Kamila Piernik Wierzbowska

Kamila Piernik- Wierzbowska

 

Firma: M. Krotoski Adwokaci i Radcy Prawni

Branża: prawo

Obszary biznesowe, w których czuję się najbardziej kompetentna: prawo i negocjacje (pomoc przy zawieraniu umów handlowych i o współpracy, relacje z klientami i zajmowanie się skargami i roszczeniami klientów), tworzenie struktur prawnych dla pracowników (regulaminy, umowy o pracę, postępowanie przy zmianach w strukturze zatrudnienia), procedury handlowe z klientami, pomoc przy niwelowaniu zatorów płatniczych, egzekwowanie płatności od klientów, zabezpieczanie interesów firmy w świetle niewypłacalności. Pomoc przy rozwiązywaniu sporów wewnątrz firmy oraz w relacjach z innymi podmiotami, jako zewnętrzny doradca. Do tej pory pomagałam głównie podmiotom z sektora średniej wielkości firm z branży produkcyjnej, handlowej i usługowej.

Moje pasje: jestem osobą starającą się żyć pełnią życia w taki sposób, aby czas nie upływał jedynie na pracy i obowiązkach! Mam wspaniałą rodzinę, której z radością poświęcam wolny czas. Kocham muzykę, zarówno w domowym zaciszu, jak i podczas koncertów, na które uwielbiam jeździć. Lubię troszczyć się o przyjaciół i rodzinę, szczególnie podczas wspólnych spotkań w przydomowym ogrodzie. Ostatnio coraz bardziej wychodzi mi gotowanie i pieczenie, według różnych nietypowych przepisów.

Dlaczego chcę zostać mentorem: każdego dnia spotykam się w życiu zawodowym z przedstawicielami biznesu, właścicielami firm, którzy zwracają się o pomoc czy to w sprawach bieżących, czy długofalowych. Moja praca zawodowa i doświadczenie dotyczą pomagania innym i rozwiązywania ich problemów. Czasami są to sprawy małego kalibru, a czasami chodzi o poważne tarapaty. Spotykam się z wieloma sytuacjami trudnymi, na które czasami nikt nie miał wpływu, a jednak stanowią duży problem. Często wydawałoby się, że sytuacja jest patowa i nie do rozwiązania. W wielu przypadkach do problemów dochodzi na skutek braku komunikacji, lęku przed stawieniem czoła sytuacji i "zamiataniu spraw pod dywan". Moim zadaniem jest spojrzenie na zaistniały problem, w szczególności na ogólny kontekst sprawy, dzięki czemu mogę doradzić, jak można dalej postępować. Często widzę, że czynnikiem hamującym znalezienie dobrego rozwiązania problemu jest nagromadzenie stresu, negatywnych emocji, przykrych doświadczeń... Staram się naświetlać całokształt sytuacji i skupiać się na tym, żeby umożliwić w firmie dalsze skuteczne działanie, albo podjęcie trudnych decyzji. Osoby, które mają ze mną kontakt uważają, że jestem osobą empatyczną - mam nadziejże, że tak jest. W życiu kieruję się zasadą, że zrozumienie drugiej osoby to podstawa do tego, żeby każde nasze działanie było takie, jakie chcielibyśmy, aby było. Wiem, że mogę pomóc innym i nie potrafię przejść obojętnie obok sytuacji, w której mogłabym to zrobić.

Marcin Kowalski

Marcin Kowalski

Firma: Human Partner

Branża: doradcza

Obszary biznesowe, w których czuję się najbardziej kompetentny: specjalizuję się w tematyce innowacyjności, wspierania rozwoju organizacji, zarządzania zasobami ludzkimi, w tym w przywództwie. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w prowadzeniu treningów i sesji doradczych dla wyższej kadry menedżerskiej małych i średnich przedsiębiorstw. W 2015 r. jako doradca współpracowałem w Polsce z Bankiem Światowym.

Moje pasje: moją pasją zawodową jest współpraca z przedsiębiorcami przy ambitnych projektach, które przyczyniają się do rozwoju zarówno na poziomie organizacyjnym, jak i indywidualnym. Moim hobby jest również zdobywanie wiedzy w dziedzinie zarządzania, innowacji oraz doskonalenie swoich umiejętności.

Dlaczego chcę zostać mentorem: mentoring uważany jest za najbardziej efektywną metodę rozwoju pracowników i kadry kierowniczej organizacji. Indywidualne sesje mentoringowe w projekcie są okazją do poznania ciekawych przedsiębiorców oraz do inspirowania i stymulowania rozwoju ich potencjału. Jako konsultant ds. rozwoju biznesu chciałbym nadal rozwijać się, a mentoring umożliwia rozwijanie własnych zdolności interpersonalnych i liderskich.

Ewa Jankowska

Ewa Jankowska

Firma: Cafe Creator

Branża: produkcja kawy i herbaty

Obszary biznesowe, w których czuję się najbardziej kompetentna: zarządzanie firmą, budowanie wizji i strategii, poszukiwanie dróg rozwoju, odnajdowanie swojej niszy na rynku, wprowadzanie spokoju i harmonii w zespołach, poszukiwanie nowatorskich produktów, prowadzenie negocjacji, budowanie długotrwałego sukcesu w oparciu o wiarygodność we wszystkim, co robię.

Moje pasje: beletrystyka i fachowa literatura biznesowa, które nieustannie dostarczają wiedzy, by móc podejmować osobiste i biznesowe decyzje w ciągle zmieniających się okolicznościach. Czytelnicza pasja przekłada się na astrologię i kosmetologię z elementami etyki holistycznej.

Dlaczego chcę zostać mentorem: nasza rodzinna firma CAFE CREATOR istnieje od sierpnia 2012 r. Właścicielem firmy jest moja córka, Alicja Jankowska. Mamy podpisaną umowę o współpracy i korzystaniu z mojego know-how, jako długoletniego dyrektora produkcji Poznańskiej Palarni Kawy ASTRA i wieloletniego członka zespołu badawczego.
Moje 40-letnie doświadczenie zawodowe i naukowe oraz ogromna życiowa pasja były przyczyną stworzenia naszej firmy. Jestem uznanym ekspertem w zakresie jakości i technologii przerobu kawy. Potwierdzeniem wiedzy, kompetencji i chęci dzielenia się sukcesami są liczne certyfikaty i nagrody, zarówno moje osobiste jak i naszej młodej firmy. Pokazują jak postrzegam swój biznes, siebie i współpracowników. By odnieść sukces trzeba przejść wszystkie stopnie wtajemniczenia -od chwały po klęskę, a porażki są drogowskazem na drodze do sukcesu.

Victoria Iwanowska

Victoria Iwanowska

Firma: Victoria Travel

Branża: MICE, biura podróży.

Obszary biznesowe, w których czuję się najbardziej kompetentna: marzenia biznesowe i prywatne widzę jako CEL. Dzięki temu jestem najbardziej efektywna na etapie wizji, nadawaniu kierunku działania oraz wspieraniu realizacji. Inspiruję i motywuję zespoły do szukania odpowiedzi na pytanie „jak” zamiast „czy”. Wierzę, że się da!

Moje pasje: moją największą pasją są podróże, obcowanie z różnymi formami kultury i sztuki oraz doświadczanie smaków i zapachów.
Nurkuję, tańczę, zdobywam endorfiny poprzez bieganie, snowboard, jazdę konno po plaży. Odpoczywam w spa, na jodze, czytając, nic-nie-robiąc i gotując na wspólne biesiadowanie.

Dlaczego chcę zostać mentorem: pragnę być mentorem w programie Early Warning, aby wykorzystać swoje wartości oraz doświadczenie zawodowe do pomagania innym przedsiębiorcom. Od 15 lat prowadzę firmę rodzinną wspierającą przedsiębiorstwa i ich pracowników w realizacji marzeń. W naszej firmie realizujemy także własne marzenia oraz odnosimy wiele małych i dużych sukcesów, ale w momencie kryzysu było nam bardzo ciężko. Wierzę, że systemowe wsparcie może pomóc przedsiębiorcom łatwiej i szybciej stanąć na nogi, dlatego dziś chcę wspierać firmy w ich trudnych momentach. Wierzę, że małymi kroczkami możemy zmieniać świat. Stawiam do dyspozycji moje doświadczenie, energię i zaangażowanie.

id: 49620