W II rundzie programu IMPACT Connected Car zgłoszono 214 projektów z 39 krajów. 7% start-upów i MŚP, które wyraziły chęć współtworzenia auta przyszłości pochodzi z Polski, plasując nasz kraj w czołówce uczestników projektu (ex-aequo z Niemcami i Wielką Brytanią).

Projekt IMPACT Connected Car, w który jest zaangażowana Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, oferuje uczestnikom udział w programie akceleracyjnym z grantem w wysokości 60 tys. euro, a wybrane start-upy będą miały szansę pozyskania dodatkowo nawet do 200 tys. euro od funduszy Venture Capital. Wyróżnione zespoły będą również miały okazję zaprezentować swoje projekty podczas 4YFN 2019 Mobile World Capital Barcelona.

IMPACT Connected Car ma odpowiedzieć na potrzeby społeczne i przemysłowe w dziedzinie Connected Car. Komisja Europejska zdecydowała się przekazać fundusze na tę inicjatywę z powodu wzrastającego znaczenia rozwiązań wpisujących się w trend new mobility.

Uczestnicy programu będą współracwać z ponad setką mentorów z międzynarodowego ekosystemu digitalowej szkoły biznesowej ISDI, a także inwestorów oraz przedsiębiorców, doświadczonych w różnych branżach. Program zapewnia również bezpośredni kontakt z korporacjami.

Z funduszem wysokości 2,1 miliona euro, IMPACT Connected Car wspiera, łączy, i finansuje firmy z innowacyjnymi projektami w dziedzinach ładowarek bezprzewodowych, cyberbezpieczeństwa, smart mobility, oraz bezemisyjnych środków transportu. To rozwiązania ważne dla bezpieczeństwa, dobrobytu mieszkańców i infrastruktury. Szacuje się, że wartość tego rynku osiągnie 141 mld dolarów przed 2020 r.

id: 50368