Departament Instrumentów Wsparcia w Ministerstwie Gospodarki uprzejmie informuje, że od sierpnia 2010 r. pod adresem http://innowacje.gov.pl funkcjonuje Baza wiedzy o nowych technologiach. Administratorem Bazy jest Ministerstwo Gospodarki.

Głównym celem projektu jest zebranie w jednym miejscu informacji o zasobach innowacyjnych instytutów badawczych nadzorowanych przez Ministra Gospodarki oraz umożliwienie przeszukiwania tych zasobów, t.j. ofert technologicznych i profili instytutów przez zainteresowanych przedsiębiorców za pomocą przyjaznego interfejsu. Czynności te nie wymagają rejestracji.

Baza wiedzy zapewnia również po zarejestrowaniu możliwość zgłaszania zapytań o poszukiwane rozwiązania innowacyjne. System automatycznie łączy zapytania z odpowiadającymi im ofertami. Obecnie w Bazie znajduje się 36 profili instytutów badawczych oraz 119 ofert o szerokim spectrum zastosowań. Użytkowanie Bazy wiedzy jest bezpłatne.

Baza wiedzy może pomóc przedsiębiorcom poszukującym innowacyjnych rozwiązań w nawiązaniu kontaktów z instytutami dysponującymi takimi rozwiązaniami.

Zapraszamy do korzystania z Bazy wiedzy o nowych technologiach http://innowacje.gov.pl

 

id: 20167