25 czerwca br. PARP ogłosiła listę 14 projektów rekomendowanych do wsparcia w ramach poddziałania 1.1.2 PO PW „Rozwój start-upów w Polsce Wschodniej”. Łączna kwota dofinansowania wynosi 10 688 703, 35 PLN.

Szewera Sp. z o.o. – budowa agregatu uprawowo - nawozowo - siewnego dedykowanego dla gospodarstw rolnych nastawionych na produkcję roślinną.

Prognosis Sp. z o.o. - wdrożenie modelu biznesowego i dostarczenie oprogramowania optymalizującego proces zakupu oraz zużycia energii elektrycznej.

LINKK Sp. z o.o. – stworzenie urządzenia, które pozwoli na podłączenie do Internetu urządzeń różnych dostawców, tj. żarówek, wtyczek i zegarków smart, czujników temperatury i głośników.

LETME AI Sp. z o.o - budowa innowacyjnej aplikacji wykorzystującej sztuczną inteligencję do wyszukiwania idealnie dopasowanych produktów.

Cossi Sp. z o.o - produkcja serii kosmicznych kosmetyków na bazie szungitu z naturalnymi fulerenami wytworzonych w technologii naturalnych ciekłych kryształów z wykorzystaniem mikrokapsułkowanych substancji aktywnych o właściwościach pielęgnacyjnych i leczniczych potwierdzonych w badaniach klinicznych.

mybox.pl Sp. z o.o - rynkowe wdrożenie rozwiązania mybox – inteligentnej platformy wykorzystującej big data do automatycznej diagnozy i naprawy stron WWW.

Badania.pro Sp. z o.o - wprowadzenie pierwszego na świecie systemu on-line do samodzielnej realizacji reprezentatywnych badań rynku i opinii publicznej.

STKTK Sp. z o.o - wprowadzenie na rynek inteligentnego systemu inwentaryzacji barowej dedykowanego przedsiębiorstwom z branży HoReCa.

Locky Sp. z o.o. - stworzenie uniwersalnej nakładki na klucz współpracującej z urządzeniami mobilnymi, systemami BHMS i systemami alarmowymi budynków.

FB-NINJA Sp. z o.o - wprowadzenie innowacyjnych usług analityki danych dla gier typu fantasy-basketball.

FRESH Sp. z o.o. - wdrożenie systemu Fresh polegającego na automatyzacji działań związanych z utrzymaniem świeżości produktów oraz ograniczeniem strat w marketach spożywczych.

Techy Labs Sp. z o.o - wdrożenie rozwiązania technologicznego rozpoznającego w czasie rzeczywistym jakość kupowanych danych konsumenckich oraz blokowanie złej lub średniej jakości rekordów osób prywatnych.

Poligrafia 2.0 Sp. z o.o. - innowacyjny kreator grafiki wektorowej on - line oraz wykreowanie trójstronnego rynku łączącego grafików, drukarnie i klientów.

Digi Glass Sp. z o.o. – szyba wielowarstwowa, która może być zarówno całkowicie transparentna (po włączeniu zasilania) lub nieprzeźroczysta – zarówno częściowo, jak i całkowicie. Regulacja stopnia transparentności z pozycji pilota, smartfona lub ręcznie, poprzez czujnik zamontowany w klamce okna.

 

id: 49604