Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Izba Przemysłowo-Hanlowa w Krakowie rozpoczęły realizacje wspólnego projektu zatytułowanego "Kobiety Kobietom", (ang. "Women for Women"). Projekt dedykowany jest kobietom i podejmuje temat wsparcia kobiecej przedsiębiorczości na bazie doświadczenia przedsiębiorców, głównie kobiet, które z powodzeniem prowadzą własne firmy. Projekt powstał w ramach Programu Unii Europejskiej. Ideą Komisji Europejskiej jest rozwój przedsiębiorczości wśród kobiet poprzez wykorzystanie coachingu rozumianego jako indywidualna pomoc w rozwijaniu umiejętności i kompetencji kobiet dla osiągnięcia celu, którym jest założenie i prowadzenie własnej firmy. W tym przypadku rolę trenerów (tzw. coach'ów) pełnić będą głównie kobiety, właścicielki firm, zdecydowane inspirować i stymulować potencjał tkwiący w kobietach dla wykorzystania go do rozwoju przedsiębiorczości. Relacje z trenerem będą miały charakter indywidualny. Oprócz coachingu ambasadorki i ambasadorzy biznesu (Komisja Europejska zaleciła, aby wśród ambasadorek znaleźli się także mężczyźni) powinni również wejść w rolę mentorów tzn. wykazać gotowość dzielenia się doświadczeniem wyniesionym ze swej działalności biznesowej.

Obydwie instytucje przeprowadzą również szkolenie dla grupy kobiet mających pomysł na własną działalność gospodarczą, którym brakuje wiedzy i determinacji, aby swe pomysły wcielić w życie. W ramach projektu kobiety te otoczy się kompleksowym wsparciem. Z jednej strony opieką trenerów, zaś z drugiej szkoleniem, doradztwem i konsultingiem, wynikającym z doświadczeń instytucji prowadzących projekt. Wiadomym jest, że do prowadzenia biznesu niezbędna jest podstawowa wiedza w tej dziedzinie. Dlatego w naszym projekcie zaplanowaliśmy takie szkolenie dla grupy około 30 kobiet zatytułowane "Moja praca, moja firma". Podczas 132 godzin wykładów i warsztatów kobiety nauczą się nie tylko jak krok po kroku założyć firmę i wypełnić wszystkie niezbędne formularze, ale także podstaw rachunkowości, zarządzania i marketingu, technik sprzedaży, uwarunkowań prawnych, systemu ubezpieczeń, wymogów podatkowych. Poznają możliwości finansowania: bankowego i pozabankowego (fundusze pożyczkowe, programy pomocowe) oraz zasady przygotowania dobrego biznes planu. W końcu przystąpią do przedstawienia pomysłu na własną firmę w postaci biznes planu.

Szkolenie dla kobiet z województwa mazowieckiego rozpoczyna się 2 listopada 2009 r. w Warszawie, w siedzibie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Szkolenie będzie się odbywało w blokach - 3 dni w tygodniu przez 6 tygodni z rzędu. Szkolenie jest bezpłatne.

Więcej informacji nt. rekrutacji na szkolenie w Warszawie znajduje się na stronie: (link).

Podobne szkolenie będzie się odbywać w Krakowie, kobiety zamieszkałe w województwie małopolskim zainteresowane takim szkoleniem prosimy o kontakt z Izbą Przemysłowo-Handlową - tel. 0-12 428 9250, 422 8907, e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

 

id: 11629