Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) informuje, że w dniu dzisiejszym uruchomiona została rejestracja podmiotów świadczących usługi rozwojowe w Rejestrze Usług Rozwojowych (RUR). RUR to ogólnopolska, internetowa baza ofert usług rozwojowych - szkoleniowych i doradczych, dostępna pod adresem https://www.inwestycjawkadry.info.pl. Stanowi ona rozbudowaną wersję internetowej bazy szkoleń działającej pod tym samym adresem do końca października br.

 W związku z powyższym pragniemy przypomnieć ogólne zasady dotyczące procesu rejestracji. Warunkiem uzyskania wpisu do RUR jest uzupełnienie Karty Podmiotu oraz podpisanie i przesłanie do PARP stosownego oświadczenia. Oświadczenie należy wygenerować z systemu informatycznego po zatwierdzeniu Karty Podmiotu, a jego wpływ do PARP uruchamia proces weryfikacji Karty. UWAGA! Jedynie oświadczenia wygenerowane z systemu będą przyjmowane jako poprawnie złożone.

W miarę postępu procesu rejestracji podmiotów, RUR będzie stopniowo nasycany ofertami usług publikowanymi przez usługodawców, zaś potencjalni uczestnicy usług - przede wszystkim przedsiębiorcy i ich pracownicy – po utworzeniu konta będą mogli korzystać z coraz bogatszej oferty szkoleniowo-doradczej lub zgłaszać zapotrzebowanie na usługi niedostępne w bazie.

Chcielibyśmy w tym miejscu zwrócić Państwa uwagę, że uruchomienie rejestracji podmiotów nie oznacza rozpoczęcia możliwości korzystania ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego przeznaczonych na współfinansowanie usług rozwojowych dla przedsiębiorców i ich pracowników. W odpowiedzi na zastrzeżenia podniesione przez Komisję Europejską odnośnie do kryteriów rejestracji usługodawców, przyjętych w toku konsultacji społecznych, w PARP rozpoczęto prace związane z wprowadzeniem zmiany tych kryteriów w kierunku określenia wymogów jakościowych dotyczących podmiotów świadczących usługi rozwojowe z możliwością dofinansowania ze środków EFS. Do czasu ich zakończenia oraz wejścia w życie nowelizacji rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 24 maja 2011 r. w sprawie Krajowego Systemu Usług dla Małych i Średnich Przedsiębiorstw, uwzgledniającej nowe warunki rejestracji, RUR pozostaje uruchomiony dla użytkowników, którzy finansują udział w usługach ze środków innych niż EFS.

Użytkownicy RUR mogą korzystać z instrukcji stanowiącej część funkcjonalności RUR. Dodatkowe informacje można uzyskać od ekspertów dyżurujących pod numerem telefonu 801 808 108 lub wysyłając zapytanie na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Zachęcamy również do lektury „Poradnika dla branży szkoleniowej". Publikacja ta zawiera szereg przydatnych informacji w zakresie możliwości uzyskania wpisu do Rejestru.

Pordanik dla Podmiotów Świadczących Usługi Rozowjowe

Jednocześnie pragniemy poinformować, że 24 października 2015 r. Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju zaakceptowało ostateczną treść Regulaminu RUR wraz z załącznikami (Karta Podmiotu, Karta Usługi, System Oceny Usług Rozwojowych, Zasady funkcjonowania podmiotów zarejestrowanych w Krajowym Systemie Usług). Regulamin określa zasady i warunki funkcjonowania Rejestru Usług Rozwojowych oraz prawa i obowiązki użytkowników RUR. Akceptacja Regulaminu przez użytkownika jest warunkiem koniecznym do utworzenia konta w systemie i korzystania z przygotowanych funkcjonalności RUR.


 Regulamin RUR
   Regulamin rejestru usług rozwojowychDownload this file (Regulamin Rejestru Usług Rozwojowych.pdf).pdf288 kB pobierz

 Karta Podmiotu
   Karta PodmiotuDownload this file (Karta Podmiotu_aktualizacja z dnia 11.01.2016 r.pdf).pdf799 kB pobierz

 Załącznik 1 do Karty Podmiotu
   Załącznik 1 do Karty Podmiotu- opinia klienta instytucjonalnegoDownload this file (Załącznik 1 do Karty Podmiotu.pdf).pdf125 kB pobierz
   Załącznik 2 do Karty Podmiotu- procedura wprowadzenia nowego certyfikatuDownload this file (Załącznik 2 do Karty Podmiotu.pdf).pdf288 kB pobierz
   Załącznik 3 do Karty Podmiotu- wzór oświadczeniaDownload this file (Załącznik 3 do Karty Podmiotu.pdf).pdf179 kB pobierz

 Karta Usługi
   Karta UsługiDownload this file (Karta Usługi.pdf).pdf367 kB pobierz

 System oceny usług rozwojowych
   System oceny usług rozwojowychDownload this file (System oceny uslug rozwojowych.pdf).pdf409 kB pobierz

 Zasady funkcjonowania Podmiotów zarejestrowanych w KSU
   Zasady funkcjonowania Podmiotów zarejestrowanych w KSUDownload this file (Zasady funkcjonowania Podmiotów zarejestrowanych w Krajowym Systemie Usług.pdf).pdf899 kB pobierz
id: 48544