Ponad 1000 uczestników, 200 prelegentów, 700 uczniów i studentów oraz 30 debat – to najważniejsze liczby definiujące V Kongres Gospodarczy w Białymstoku. Największa debata o gospodarce Polski Wschodniej odbędzie się w dniach 3-4 października br. PARP jest partnerem merytorycznym wydarzenia.

Tegorocznemu kongresowi, który odbędzie się w Białymstoku dziś i jutro towarzyszy hasło „Tu spotyka się Zachód ze Wschodem”, podkreślając intencje przyświecające organizatorowi i partnerom – chęć tworzenia otwartej przestrzeni do dyskusji, do konfrontowania i zbliżania stanowisk, poszukiwania tego, co wspólne, twórcze i co służy rozwojowi.

V Wschodni Kongres Gospodarczy, wzorem lat ubiegłych, będzie miał swoje wydarzenia towarzyszące. W ramach plebiscytu TOP Start-up Polski Wschodniej twórcy najlepszych start-upów Polski Wschodniej, zaprezentują swoje pomysły na biznes, korzystając z szansy na zbudowanie networkingowych kontaktów i długotrwałych relacji z przedstawicielami dojrzałego biznesu.

Swoją kontynuację będą miały również dwa konkursy: Top Inwestycje Polski Wschodniej – wyróżniający projekty, które w największym stopniu przyczyniły się do rozwoju gospodarki, regionu i mieszkańców Polski Wschodniej, a także TOP Pracodawcy Polski Wschodniej – honorujący firmy, które łączą wpływ na rozwój gospodarczy regionu z ważną rolą na rynku pracy.

Podczas kongresu Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości będzie reprezentować będzie Małgorzata Oleszczuk, zastępca prezes PARP, która będzie w jury wybierającym TOP Startup Polski Wschodniej.

Zapraszamy do udziału w panelu w którym dowiemy się kiedy ruszy kolejna edycja naboru do Platform Startowych – panel „Scena Start-upowa Polski Wschodniej” – 3 października o godz. 12:30 w Sali Kameralnej.

Pełną ofertę PARP dla przedsiębiorców przedstawią konsultanci na stoisku informacyjnym.

Więcej

id: 50326