Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zaprasza właścicieli mikrofirm do udziału w VIII edycji konkursu wyłaniającego najlepszych mikroprzedsiębiorców w Polsce. Organizatorem konkursu jest Fundacja Kronenberga przy Citi Handlowy.Do zdobycia są nagrody o łącznej wartości 100 000 zł oraz prestiżowy tytuł „Mikroprzedsiębiorca Roku 2012”. Zgłaszać mogą się firmy, których roczne obroty lub suma bilansowa nie przekroczyły 2 mln euro i zatrudniające mniej niż 10 pracowników. Nabór kandydatów trwa do 18 maja br.

Zwycięzca VIII edycji konkursu Mikroprzedsiębiorca Roku otrzyma nagrodę główną w wysokości 40 000 zł oraz prestiżowe miano „Mikroprzedsiębiorca Roku 2012”.

Dotychczasowym laureatom konkursu tytuł ten ułatwił promocję i rozwój firmy, przyczyniając się do rozszerzenia działalności ich przedsiębiorstw oraz zwiększenia udziałów w rynku. Doskonałym przykładem jest Jerzy Sznerski, twórca firmy Sznerski Guss Sp. z o.o,  wynalazca polimeru AnVer – unikatowej technologii poprawiającej efektywność wytopu metali, a dodatkowo chroniącej środowisko.  Deklarował on, że: Dzięki złotemu medalowi na Targach Wynalazków w Norymberdze i zwycięstwu w konkursie Mikroprzedsiębiorca Roku 2011 moje obroty wzrosły już czterokrotnie.

Sukces w konkursie w roku 2010 ułatwił dynamiczny rozwój także firmie Centrum Badań DNA z Poznania, zajmującej się usługami z zakresu zaawansowanej diagnostyki medycznej. Zdaniem Jacka Wojciechowicza, jej współtwórcy, rozgłos i promocja związana ze zwycięstwem w konkursie Mikroprzedsiębiorca Roku 2010 ułatwiły nawiązanie kontaktów z inwestorami oraz wejście na giełdę NewConnect.

Jak powiedział nam Jacek Wojciechowicz, laureat VI edycji konkursu:
Po naszym sukcesie w konkursie Mikroprzedsiębiorca Roku przez wiele dni otrzymywaliśmy szereg gratulacji i wyrazów uznania zarówno od osób prywatnych, jak i przedstawicieli różnych instytucji. Odnotowaliśmy również wiele kontaktów i zapytań ze strony inwestorów instytucjonalnych, jak i prywatnych Aniołów Biznesu zainteresowanych inwestycją w naszą spółkę. Jej sukces i wejście na giełdę NewConnect w dużej mierze zawdzięczamy rozgłosowi i promocji, jaki otrzymaliśmy dzięki wygraniu konkursu Mikroprzedsiębiorca Roku 2010.

Pierwszym zwycięzcą konkursu i zdobywcą tytułu Mikroprzedsiębiorca Roku 2005 była firma IVO-Software. Stworzony przez nią syntezator mowy IVONA, jest dziś uznawany za najdokładniejszy produkt komercyjny tego typu na świecie.


Założeniem naszego konkursu jest popularyzacja mikroprzedsiębiorczości oraz wspieranie i promocja firm, które łączą innowacyjność w biznesie z odpowiedzialnością i zakorzenieniem w lokalnych społecznościach. Jesteśmy szczęśliwi, że przyznawana przez nas nagroda to nie tylko prestiż, ale i wymierne korzyści dla przedsiębiorców i ich firm – mówi Krzysztof Kaczmar, Dyrektor Fundacji Kronenberga przy Citi Handlowy.

Zgłoszenia do konkursu należy przesyłać za pośrednictwem formularza dostępnego pod adresem http://mikroprzedsiebiorcaroku.kronenberg.org.pl.

Kapituła konkursu, w której skład wejdą przedstawiciele kluczowych instytucji wspierających mikroprzedsiębiorczość w Polsce, przy ocenie zgłoszeń będzie zwracać uwagę  m.in. na strategię rozwoju firmy, nowatorstwo w stosunku do konkurencji oraz wpływ mikroprzedsiębiorstwa na lokalną społeczność.

Laureat tegorocznej edycji zdobędzie tytuł Mikroprzedsiębiorcy Roku 2012 oraz nagrodę główną w wysokości 40 000 zł. Ponadto Kapituła konkursu przyzna wyróżnienia w trzech kategoriach o wartości 15 000 zł każde:

Start – dla mikroprzedsiębiorców, którzy zarejestrowali swoją działalność po 1 stycznia 2009 roku.
Progres –  dla mikroprzedsiębiorców, którzy zarejestrowali działalność między 1 stycznia 2005, a 31 grudnia 2008 roku.
Senior – dla mikroprzedsiębiorców, którzy założyli swoją firmę przed 1 stycznia 2005 roku.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi we wrześniu br. podczas uroczystej gali wręczenia nagród w Sali Głównej Notowań Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Podobnie jak w ubiegłych latach, w ramach konkursu zostanie przeprowadzone badanie dotyczące sektora mikroprzedsiębiorstw, a jego wyniki zaprezentowane zostaną podczas gali finałowej.

Patronat honorowy nad VIII edycją konkursu Mikroprzedsiębiorca Roku 2012 objął Wicepremier i Minister Gospodarki Waldemar Pawlak. Patronami są także: Krajowa Izba Gospodarcza, Pracodawcy RP, Związek Rzemiosła Polskiego, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Inicjatywa Firm Rodzinnych oraz Polska Przedsiębiorcza.

Szczegółowe informacje oraz regulamin konkursu znajdują się na stronie internetowej www.kronenberg.org.pl

id: 26214