Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości w ramach projektu „Wsparcie prawne dla start-upów” udostępnia cykl webinariów poruszających istotne dla start-upów tematy prawne.

 

 

Zadaj pytanie

Powered by BreezingForms

 

Webinaria przygotowane są przez Kancelarię Adwokacką Osiński i Wspólnicy będą odbywać się cyklicznie:

 

1. Negocjowanie i zawieranie umów inwestycyjnych - jak ustalić zasady współpracy z inwestorem -21 września 2017 r. godz. 13:00

2. Crowdfunding - innowacyjny sposób na rozwój biznesu - 28 września 2017 r.

3. Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych - jak przygotować firmę do wymogów nowych przepisów - 5 października 2017 r.

4. Jak właściwie chronić własność intelektualną firmy - know how, prawa autorskie i pokrewne, prawa własności przemysłowej - 12 października 2017 r.

5. Rozstanie z inwestorem kapitałowym - zabezpieczenie interesów spółki przy wyjściu kapitałowym - 19 października 2017 r.

6. NewConnect, Giełda Papierów Wartościowych - odległe marzenia czy realny sposób na rozwój biznesu - 26 października 2017 r.

kaos  

kowalewski

Przemysław Kowalewski e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel: + 48 22 414 70 01
www.kaos.pl

Kancelaria Adwokacka Osiński i Wspólnicy sp.k. jest niezależną polską firmą prawniczą, specjalizującą się w profesjonalnej obsłudze prawnej podmiotów gospodarczych, w tym także podmiotów notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Kancelaria specjalizuje się w kompleksowym doradztwie oraz obsłudze prawnej podmiotów gospodarczych obejmującej wszelkie przejawy ich działalności w zakresie prawa gospodarczego, cywilnego, handlowego, pracy, prawa finansowego, jak również prawa zamówień publicznych i prawa rynku kapitałowego.

Doradzamy w skomplikowanych procesach inwestycyjnych i pojedynczych transakcjach, a nasi prawnicy, to nie tylko specjaliści w określonych dziedzinach prawa, ale również doradcy wspomagający złożone procesy gospodarcze posiadający kompleksową wiedzę fachową oraz duże doświadczenie praktyczne.

Dzięki temu świadczone przez nas usługi łączą najwyższej jakości wiedzę prawniczą ze znajomością potrzeb biznesu.

Od 2015 roku Kancelaria poradzi obsługę prawną ponad 30 startupów oraz stale współpracuje z dwoma inkubatorami przedsiębiorczości.

trio

 

granicki

Artur Granicki
Partner Zarządzający
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel: +48 (22) 612 62 32
www.triolegal.pl

Kancelaria zarządzana przez mec. Tomasza Snażyka oraz mec. Artura Granickiego jest wiodącą polską kancelarią specjalizującą się w obszarze prawa umów inwestycyjnych dla startupów. Działając na styku wielu środowisk biznesowych, eksperci Kancelarii biorą udział w licznych procesach inwestycyjnych przeprowadzanych w obszarze polskiej społeczności startupowej, reprezentując zarówno startupy jak i fundusze inwestycyjne.

Prawnicy Kancelarii  od wielu lat związani są ze środowiskiem startupowym. Pełnią rolę mentorów podczas licznych eventów branżowych (m.in. Startup Weekend, Reaktor Warsaw, Infoshare, Bitspiration, Aula Polska i in.), w trakcie których dzielą się swoją wiedzą na temat prawnych aspektów procesu inwestycyjnego. Ponadto, Partnerzy Kancelarii są również współzałożycielami fundacji Startup Poland, będącą największą organizacją zrzeszającą polskie startupy. Prawnicy z zespołu mec. Snażyka i mec. Granickiego są również autorami jedynego w Polsce poradnika dla startupów tłumaczącego w sposób kompleksowy zagadnienia umowy inwestycyjnej.

Prawnicy Kancelarii wspierają swoich klientów podczas całego procesu inwestycyjnego, począwszy od przeprowadzenia preduedilligence przez negocjacje Termsheetu, przygotowaniu struktury spółki, negocjacje zapisów umowy inwestycyjnej, przygotowanie pełnej dokumentacji transakcyjnej obejmującej umowę inwestycyjną, aż po zmianę umowy spółki oraz dokumentację potransakcyjną.

Dzięki zaangażowaniu w sprawy klienckie oraz profesjonalizmowi zatrudnianych prawników, Kancelaria zarządzana przez mecenasów Snażyka i Granickiego jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych kancelarii doradzających przy umowach inwestycyjnych.

Adres:

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości

ul. Pańska 81/83,

00-834 Warszawa

NIP: 526-25-01-444 

REGON: 017181095

Godziny pracy PARP:  8.30-16.30

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.parp.gov.pl

        

Telefon:

(22) 432 89 91 do 93

0 801 33 22 02

Kwota alokacji w ramach programu pilotażowego - „Wsparcie prawne dla start-upów” wynosi 470 tys. zł, zaś maksymalna wartość dofinansowania przeznaczona dla jednego przedsiębiorstwa wynosi 10 tys. zł.

Zgłoszenia należy składać za pośrednictwem generatora wybierając nabór „Wsparcie prawne dla start-upów” o numerze POPP.01.01.00.

Szczegółowe informacje dotyczące zasad naboru są opisane w regulaminie.

Wszelkie pytania związane z naborem należy kierować na adres poczty elektronicznej Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., lub telefonicznie pod numerem: (22) 432 89 91 do 93, 0 801 33 22 02

 

 

startup

W odpowiedzi na przeprowadzone badania i zebrane doświadczenia PARP uruchomiła projekt, którego pilotażowa edycja poświęcona jest wsparciu prawnemu dla start-upów.

Dla kogo?

  • Jesteś mikro, małym lub średnim przedsiębiorcą
  • Prowadzisz działalność gospodarczą na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej nie dłużej niż 3 lata
  • Znajdujesz się na etapie podpisywania umowy inwestycyjnej i posiadasz już dokument potwierdzający nawiązanie wstępnej relacji z inwestorem

Co możesz uzyskać?

  • Wsparcie prawne w zakresie analizy formalno-prawnej umowy inwestycyjnej wraz z oceną warunków ochrony prawnej oraz ryzyka prawnego z punktu widzenia Twojego biznesu
  • Indywidualne doradztwo prawne w trakcie negocjacji warunków umowy inwestycyjnej
  • Nie wymagamy wkładu własnego
  • Maksymalna kwota wsparcia dla jednego przedsiębiorcy wynosi 10 tys. zł i jest w 100% finansowana z budżetu państwa
  • Usługę świadczoną przez kancelarie prawne zakontraktowane przez PARP

Zgłoś się do nas

Jeśli spełniasz powyższe warunki i jesteś zainteresowany uzyskaniem pomocy prawnej -aplikuj o wsparcie. Szczegółowe informacje na temat zasad naboru znajdują się w zakładce zgłoś się do projektu.