Ewa Wilk-Goździewska z Koła została zwyciężczynią konkursu Narodowego Programu Przedsiębiorczości za projekt Fizjo8, który umożliwi konsultacje fizjoterapeutyczne on-line. Wyróżniania przyznano Ewie Ciszewskiej z Pyskowic i Ireneuszowi Wróblewskiemu z Polic.

Drugi konkurs Narodowego Programu Przedsiębiorczości, zorganizowany przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości, był skierowany do osób z doświadczeniem na rynku pracy (30-49 lat), zainteresowanych pracą na własny rachunek. Test przedsiębiorczości wypełniło około 12 tys. osób. Spośród nich wyłoniono ponad 100 uczestników, którzy opracowali biznesplany i zgłosili się do konkursu o dotację na uruchomienie własnej firmy. Jury wybrało dziewięciu finalistów, których biznesplany cechowały się nawet w niewielkim stopniu innowacyjnością. Swoje pomysły mogli oni zaprezentować już w maju i czerwcu, podczas cyklu wydarzeń plenerowych zorganizowanych w miejscowościach ich zamieszkania. Finał konkursu odbył się 12 czerwca w siedzibie PARP.

Laureatka konkursu otrzymała nagrodę w wysokości 60 tys. zł, umożliwiając jej realizację pomysłu indywidualnych konsultacji fizjoterapeutycznych oferowanych przez internet. Osoby wyróżnione otrzymały nagrody rzeczowe. Wszyscy finaliści będą mogli skorzystać z konsultacji doradców biznesowych oraz jurorów konkursu. Jeszcze przed ogłoszeniem werdyktu prawie wszyscy deklarowali, że nawet jeśli nie wygrają, będą próbowali uruchomić swój biznes finansując go z innych źródeł.

Finaliści prezentowali się przed jury w składzie: Paulina Zadura – Lichota - dyrektor Departamentu Rozwoju Przedsiębiorczości i Innowacyjności, Franciszek R. Zięba - Europejska Akademia Planowania Finansowego, Michał Bańka dyrektor Departamentu Wsparcia Instytucji Otoczenia Biznesu, Wojciech Dołkowski - szef PolBAN Business Angels Club.

zdjęcie  zdjęcie  zdjęcie

zdjęcie  zdjęcie  zdjęcie

 

Projekt był współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

id: 33559