Pomiń nawigację

Centrum Rozwoju Małych i Średnich Przedsiębiorstw

Pomagamy w rozwoju kompetencji i finansowaniu firmy

Finansowanie biznesu

Szkolenia

E-learning

Ucz się i rozwijaj swoje umiejętności osobiste. Zdobądź wiedzę na bezpłatnych kursach on-line.

więcejszkoleń online

Szkolenia stacjonarne

Szkolenia z dofinansowaniem. Znajdź nowy zawód, rozwijaj umiejętności menedżerskie, poszerzaj wiedzę specjalistyczną. Znajdź dla siebie i swoich pracowników szkolenia, studia, coaching, mentoring, warsztaty, kursy.

więcejszkoleń stacjonarnych

Wiedza

Artykuł

Poznaj praktyczną stronę etykiety biznesowej! „Savoir-vivre w biznesie” – nowy kurs Akademii PARP

Znajomość zasad savoir-vivre’u w biznesie jest bardzo przydatna – pomaga w budowaniu uczciwych i opartych na wzajemnym szacu...

Zobacz cały artykuł

16 marca 2022

Zabezpiecz swoje dostawy i dołącz do międzynarodowej platformy kooperacyjnej przeciwdziałającej skutkom zerwanych łańcuchów dostaw

Udostępnij

Obecnie Europa mierzy się z wieloma wyzwaniami na płaszczyźnie gospodarczej, środowiskowej i społecznej, spowodowanymi w dużej mierze wydarzeniami w związku z konfliktem w Ukrainie. Aby wyjść naprzeciw tym wyzwaniom, Unia Europejska poczyniła konkretne kroki w celu wzmocnienia odporności Jednolitego Rynku oraz rozwoju zrównoważonej i cyfrowej gospodarki, mogącej konkurować na rynku globalnym.

Najnowszym projektem sieci Enterprise Europe Network skierowanym do przedsiębiorców dotkniętych konfliktem w Ukrainie jest specjalna platforma kooperacyjna na rzecz łańcuchów dostaw „The Supply Chain Resilience Platform”, opracowana przy współpracy z Europejskiej Platformy Współpracy Klastrów (ECCP) oraz Komisji Europejskiej. Jej celem jest złagodzenie skutków utraconych w wyniku wojny kontaktów handlowych poprzez nawiązanie nowych partnerstw biznesowych mogących podtrzymać zaopatrzenie na określone dobra, pozyskując je z innych źródeł.

Platforma łączy te firmy, które szukają danych towarów, z tymi które mogą je zaoferować. Jest przeznaczona zarówno dla przedsiębiorstw, jak i organizacji humanitarnych. Rejestracja na platformę odbywa się za pośrednictwem formularza online, w którym należy opisać swoją działalność, co mamy do zaoferowania lub czego szukamy i przede wszystkim z kim chcielibyśmy nawiązać kontakt. Podczas rejestracji prosimy wybrać najbliższy siedziby Państwa firmy ośrodek Enterprise Europe Network. Następnie możemy przeglądać oferty i umawiać się na spotkania z wybranymi partnerami. Listę ośrodków można znaleźć również tutaj.

Platforma skupia przede wszystkim dostawców oraz odbiorców z następujących branż:

  • rolno-spożywczej;
  • budowlanej;
  • cyfrowej;
  • elektronicznej;
  • sektora zdrowia i medycyny;
  • motoryzacyjnej;
  • energii odnawialnej;
  • tekstylnej;
  • surowcowej;
  • sektora energochłonnego.

Dołączając do platformy masz szansę poznania nowych partnerów biznesowych, złagodzenia negatywnych skutków zerwanych łańcuchów dostaw, wyboru nowych źródeł zaopatrzenia, udziału w dyskusjach dotyczących wniosków oraz proponowanych rozwiązań, które mogą zidentyfikować oraz poprawić słabe punkty w międzynarodowych procesach zaopatrzenia.

Rejestracja i korzystanie z platformy jest nieodpłatne.

Więcej informacji na temat funkcjonowania platformy i poszukiwania partnerów udzieli Anastazja Kaczmarek: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zobacz więcej podobnych artykułów

Współpraca Przedsiębiorstw

Znajdź partnerów i połącz swój biznes z innymi firmami i instytucjami, w kraju i za granicą. Sprawdź co możesz zyskać i poznaj efekty współpracy przedsiębiorstw.

Logotyp PARP Grupa PFR, Centrum Rozwoju MŚP