20 grudzień 2018

Wyróżnienie partnera Enterprise Europe Network i DELab UW „Wzorzec. Efektywny projekt energetyczny 2016” dla VPPlant!

Udostępnij

Z przyjemnością informujemy, że partner Enterprise Europe Network i DELab UW – Virtual Power Plant – otrzymał prestiżowe[nbsp]wyróżnienie „Wzorzec. Efektywny projekt energetyczny 2016” przyznany wspólnie przez redakcje[nbsp]Miesięcznika Gospodarczego Nowy Przemysł i portalu wnp.pl. Nagroda została przyznana za Enabler DSR, czyli usługę[nbsp]optymalizacji zużycia energii w budynkach wielkokubaturowych.

Z przyjemnością informujemy, że partner Enterprise Europe Network i DELab UW – Virtual Power Plant – otrzymał prestiżowe[nbsp]wyróżnienie „Wzorzec. Efektywny projekt energetyczny 2016” przyznany wspólnie przez redakcje[nbsp]Miesięcznika Gospodarczego Nowy Przemysł i portalu wnp.pl. Nagroda została przyznana za Enabler DSR, czyli usługę[nbsp]optymalizacji zużycia energii w budynkach wielkokubaturowych.Enabler DSR to[nbsp]rodzaj usługi optymalizacyjnej polegającej na dostosowywaniu zużycia energii elektrycznej i ciepła w wielkokubaturowych budynkach do ich zmiennego obciążenia przy jednoczesnym zachowaniu komfortu użytkowników. Dokładniej, chodzi o nałożenie innowacyjnej nakładki sprzętowo-programowej na dotychczas używane systemy sterowania budynkami. Spółka stworzyła rozwiązanie korzystając z dofinansowania udzielonego jej przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu Alfa Bridge.

„Wzorzec. Efektywny projekt energetyczny 2016” to swoiste rozwinięcie formuły przyznawanych przez obie redakcje od lat nagród Nowy Impuls. Honorowano nimi firmy, instytucje i osoby, które wniosły do polskiej gospodarki i sektora paliwowo-energetycznego nową jakość, wyznaczały kierunki pozytywnych zmian. Tym razem organizatorzy postanowili poszerzyć merytoryczny fundament nagród, zwracając szczególną uwagę na efektywność rozwiązań energetycznych. Zgłoszenia mogły nadsyłać[nbsp] firmy i instytucje działające na rynku energetycznym. Następnie zgromadzony materiał został poddany ocenie ekspertów i kolegium redakcyjnego.
[nbsp]

Źródło:[nbsp]http://www.delab.uw.edu.pl/pl/wyroznienie-dla-vpplant/[nbsp]